id: kx59rk

Sprawa Wiejskiej Wagi - krótkometrażowa komedia akcji

Sprawa Wiejskiej Wagi - krótkometrażowa komedia akcji

Aktualności 1

  • Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! Zdjęcia już za nami, ale nie zwalniamy tempa, bo już za parę dni zaczynamy dogrywki :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Rok temu, nagrywając komedie romantyczną udowodniliśmy, że nie każdy film studencki musi być dramatem. Teraz chcemy zrobić to znowu!

fabuła

o czym będzie film

Przekręt, policja, wieś

Dwóch miejskich policjantów prowadzi sprawę kradzieży obrazu. Po niesłusznym karnym odsunięciu, zostają przeniesieni do wiejskiej jednostki. Niespodziewanie, w nowym miejscu pracy natrafiają na ślad znanej im sprawy. To może być ich jedyna okazja, żeby odzyskać dobre imię.

Założenia

czemu tak, a nie inaczej

Komedia akcji? Jak Patryk Vega?

Totalnie nie :) W komediach najbardziej kochamy to, że pokazują nas wszystkich takich, jakimi jesteśmy naprawdę. Nie chcemy robić kolejnego pseudo-zabawnego filmu z rymowanym tytułem i płytkimi żartami. Komizm opieramy na postaciach, humorze sytuacyjnym i zabawie konwencją.

Pragniemy tworzyć swój własny styl

i udowodnić, że komedia to nie tylko dwie osoby rzucające do siebie żartami jak w kabarecie. To też ruch kamery, montaż czy nawiązania do popkultury, które wszyscy uwielbiamy odnajdywać. I przede wszystkim historia.

inspiracje

co my sami oglądamy

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w filmie nie tylko dialogi muszą bawić

Świetnie udowadnia to Edgar Wright, który wykreował swój własny styl, chętnie nazywany "komedią wizualną". Film nie musi za wszelką cenę udawać rzeczywistości, a już na pewno nie w komedii. Chcemy, żeby sposób, w jaki opowiadamy historię, podobnie jak u Wrighta, był dla widza żartem samym w sobie. Dynamiczny montaż, inscenizacja ukrywająca przed widzem rzeczy znajdujące się poza kadrem czy foreshadowing potrafią zdziałać cuda.

Granie tłem, które zawiera żarty i

foreshadowinguje

postacie

Kompozycja kadru

Podobnie na film patrzy Jeff Tomsic ze swoim zeszłorocznym "Berkiem"

On również nie próbował iść w maniakalny realizm, a wręcz przeciwnie. Wykorzystywał metody narracyjne z innych gatunków, takich jak horror oraz używał ich do wzmocnienia komizmu w scenach.

Obiekty i postacie wchodzący i opuszczające kadr w nieoczywisty sposób

Komediowa scena nagrana w konwencji rodem z horroru

ekipa

kto to wszystko wymyślił

Tomek Kurlej (reżyseria)

Student II roku Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pochodzi z artystycznej rodziny. Konsekwentny i stanowczy, podejmował się najcięższych wakacyjnych robót, aby tylko zrealizować swój debiut krótkometrażowy na zadowalającym go poziomie. Cechuje się zamiłowaniem do komedii, co wyróżnia go w szkole i nie tylko. Jego poprzedni film "Klify Namiętności" zdobył nagrodę dla najlepszej komedii romantycznej na Indie Short Fest w Los Angeles. Pracował jako AD II unitu na planie "Planety Singli 2" i podpatrywał prace Pawła Pawlikowskiego na planie "Zimnej Wojny", gdzie był fotosistą.

Paweł Kasterski (zdjęcia)

Student II roku Realizacji obrazu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej, absolwent Liceum Filmowego. Doświadczenie zdobywał w pracy przy etiudach studenckich, teledyskach oraz projektach komercyjnych, zarówno z perspektywy autora zdjęć, jak i członka pionu technicznego. Posiada uprawnienia SEPU oraz pracował jako szwenkier przy tworzeniu niektórych ujęć w "Planecie Singli 2".

Wiktoria Kowalewska (kierownik produkcji)

Studentka II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz I roku Historii sztuki. Ma doświadczenie w pionie produkcji, w takich firmach; jak Lulu Production, Fremantlemedia Polska czy Constantin Entertainment oraz przy etiudach studenckich. Realizowała z Tomkiem jego wszystkie etiudy od samego początku studiów.

Mateusz Ruciński

(II reżyser)

Student II roku Kreacji dźwięku. Doświadczenie filmowe zdobył przy etiudach studenckich i projektach komercyjnych. Ponadto, dzięki swojej kreatywności, znakomicie sprawdza się w roli II reżysera przy filmach Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Od samego początku pracujemy nad tym projektem wspólnie

Każdy z nas zna swoje najlepsze strony, dzięki czemu świetnie się uzupełniamy. Tomek ma za sobą Intensywny kurs montażu, Mateusz natomiast studiuje Kreację dźwięku. Obaj wykorzystują swoje doświadczenia podczas pisania scenariuszy i mimo, że zdjęcia się jeszcze nie zaczęły, to na papierze cały film jest już zmontowany, ma wymyślone wszystkie przejścia i zatwierdzone, w jaki sposób reżyserowany będzie dźwięk. Mamy również przygotowany kompletny scenopis całego filmu (430 ujęć), najważniejsze storybordy i wizualizacje światła.

Kadr ze storybordu

Oraz wizualizacji światła do tej samej sceny

Za storybordy odpowiedzialna jest Zuzanna Kasterska

Wizualizacje robione były w programie Cine Tracer

Na co zbieramy

i dlaczego aż tyle?

Film nie jest tylko pracą na planie zdjęciowym, jest to też okres przygotowawczy. Mamy już m.in. skompletowaną ekipę filmową i sprzęt filmowy, załatwione większość głównych lokacji oraz kończymy kompletowanie obsady. Jednak produkcja filmu nie może obyć się bez funduszy.

Nasz poprzedni film pt. "Klify Namiętności", był prawie w całości sfinansowany z prac remontowych i zbierania śmieci, jednak teraz czeka nas jeszcze większe wyzwanie, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia, by pokryć koszta wszystkich honorariów aktorskich, lokacji filmowych, sprzętu oraz transportu.

Może nagrywajcie telefonem?

Dużo się mówi, że film można nagrać wszystkim, bo wszystko zależy od historii. I jest w tym ziarno prawdy, jednak żeby czerpać pełną radość z oglądania, potrzebny jest sprzęt - zarówno kamerowy jak i dźwiękowy. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie kamery Arri Alexa wraz z obiektywami Zeiss Super Speed, które idealnie pasują do naszego języku filmu. Będzie nam też potrzebna znaczna ilość sprzętu dźwiękowego, byśmy mogli nagrać dialogi oraz ambienty w jak najlepszej jakości.

Mamy do zrealizowania sceny w klimacie heist movie, filmu grozy, noir oraz dynamiczną scenę pościgową. Wszystkie te zabiegi wymagają od nas dużo pracy, ale efekt końcowy wszystko wynagrodzi :)

A co jeśli nie mam kasy,

A chcę pomóc?

Jeśli nie możecie nas wspomóc finansowo, to nie problem! Ciągle możecie podzielić się linkiem do naszej zbiórki ze znajomymi i rodziną.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony na Facebooku: Sprawa Wiejskiej Wagi

Dziękujemy za wsparcie!

Wpłacający 33

 
Dane ukryte
1 000 zł
JK
Janusz Kacprowicz
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Ż
Żuczek
300 zł
M
Mikimin
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Marcin Kacprowicz Joanna Obst
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
1/250 dnia zdjęciowego!
Jeszcze 250 takich wpłat i będzie nas stać na jeden dzień zdjęciowy!Do tego progu dodajemy plakat filmu, który wyślemy na maila, dzięki!

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
1/100 dnia zdjęciowego!
Dzięki tej wpłacie jesteśmy bliżej jednego dnia zdjęciowego, albo posiłku na cały dzień dla jednej osoby!Wpłacając tę kwotę, dostajesz 10 cyfrowych zdjęć z planu (werki) oraz podziękowania w napisach końcowych, dzięki!

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
1/62 ½ dnia zdjęciowego!
Dzięki tej wpłacie jesteśmy bliżej jednego dnia zdjęciowego, albo możliwości ostrzenia filmu przez jeden dzień!Za tę wpłatę dorzucamy prywatny link online do gotowego już filmu oraz podziękowania w napisach końcowych, dzięki!

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
1/50 dnia zdjęciowego!
Dzięki tej wpłacie jesteśmy coraz bliżej sfinalizowania jednego dnia zdjęciowego, albo możliwości nagrania dialogów aktorów przez jeden dzień!Za ten próg wysyłamy 3 wydrukowane zdjęcia z planu wraz z podpisami ekipy oraz dodajemy poprzednie nagrody, dzięki!

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
1/25 dnia zdjęciowego!
Dzięki tej wpłacie jesteśmy już blisko celu, możemy zaczynać pakować walizki na plan. Umożliwi nam to też opłacenie jednego noclegu dla aktora!Do tej kwoty dołączamy spersonalizowany film z podziękowaniami oraz poprzednie nagrody, dzięki!

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
1/16 ⅔ dnia zdjęciowego!
Dzięki tej wpłacie możemy już szykować auta do wyprawy i pokryć koszt podróży dla jednego pojazdu!Do tego progu dołączamy making of z planu oraz poprzednie nagrody, dzięki!

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
1/10 dnia zdjęciowego!
Jesteśmy już coraz bliżej, jest to jeden dzień zbierania śmieci przez reżysera!Do tej kwoty dołączamy fizyczną kopię filmu, dodatkowe 10 wydrukowanych zdjęć z podpisami głównej ekipy, dostęp cyfrowy do wszystkich zdjęć z planu oraz poprzednie nagrody, dzięki!

wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
1/5 dnia zdjęciowego!
Dzięki tej kwocie możemy nagrywać przez 3 godziny albo nawodnić wszystkich z ekipy przez cały okres zdjęciowy!Do tego progu dołączamy przedpremierowy pokaz filmu z główną ekipą oraz poprzednie nagrody, dzięki!

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
1/2 ½ dnia zdjęciowego!
Co tu dużo mówić, dzięki tej kwocie możemy nagrywać przez pół dnia albo opłacić gaże jednego aktora!W tej kwocie oferujemy możliwość uczestnictwa na planie zdjęciowym w Warszawie (w dniu 18 sierpnia 2019), porozmawianie z ekipą, dowiedzenie się jak wygląda praca poszczególnych członków ekipy oraz poprzednie nagrody, dzięki!

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
1/1 Cały dzień zdjęciowy!
Dzięki tej kwocie możemy ukończyć jeden dzień zdjęciowy!W tym progu zostaniesz naszym oficjalnym sponsorem, umieścimy logo Twojej firmy, bądź imię i nazwisko na oddzielnej planszy przed filmem oraz na plakacie. Jeśli wyrazisz taką chęć możesz też uczestniczyć na planie zdjęciowym w Warszawie (w dniu 18 sierpnia 2019). Oczywiście dostaniesz też wszystkie poprzednie nagrody, dzięki!

(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

645 041 zrzutek

i zebrali

400 748 194 zł

A ty na co dziś zbierasz?