Projekt "Marta w Stanach..."
Projekt "Marta w Stanach..."
Nasi użytkownicy założyli 1 239 758 zrzutek i zebrali 1 386 177 671 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Marta w Stanach –
Stany w Marcie
czyli o podejmowaniu decyzji grupowych
Marta wyrusza do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Sarah Fisk, współautorkę książki "Facilitator’s Guide to Participatory Decision Making".
Chce zgłębić wiedzę i doświadczenie w stosowaniu tej metody podejmowania decyzji grupowych, aby po powrocie dzielić się nią w Polsce – najpierw z osobami, które wesprą tę akcję, a potem z szerszym gronem.
Codziennie będziemy umieszczali relacje i refleksje Marty z podróży i warsztatów w naszych social mediach.
A po powrocie Marta chce przeprowadzić webinar i warsztaty online oraz na żywo, dzieląc się tym, czego się nauczyła.
Zachęcamy do zaglądania!
Zobacz relacje Marty tutaj:
#martawstanach
Zapraszamy do wsparcia naszego projektu,
bo ufamy, że proszenie o pomoc
nie jest oznaką słabości,
tylko mocy
i dzięki wspierającej się społeczności
możemy spełniać marzenia
i tworzyć świat pełen dialogu.
Kraków - San Francisco
5 - 17 grudnia 2024
Zaczęło się… no właściwie, gdzie, kiedy i jak to się zaczęło?
Wydaje mi się, że było to taki moment zrozumienia, że nie jestem najmądrzejsza i nie wiem najlepiej, że każda osoba ma w sobie ten niesamowity potencjał talentów i zdolności. Jeśli tylko znajdę sposób, jeśli tylko stworzymy wspierające środowisko pracy, to ten potencjał znajdzie swoje miejsce.
Jednym z tych sposobów było zapraszanie osób do podejmowania wspólnych decyzji, do wpływu na umowy i ustalenia.
Pamiętam rok 2013, kiedy zaprosiłam zespół do tworzenia siatki wynagrodzeń, dodatków i premii. Pamiętam ten moment zmiany energii - przejścia od krytyki do zobaczenia jakie to zadanie jest złożone i skomplikowane, momenty przytłoczenia, rezygnacji, chaosu. Przeszliśmy przez to, a to co stworzyliśmy, służy do dziś.
Przez ostatnie kilkanaście lat uczyłam się różnych metod i technik, zapraszałam zespoły, których byłam częścią do decyzji grupowych oraz towarzyszyłam innym zespołom facylitując ich spotkania.
Prowadzę też z Magdą Barańska warsztaty Podejmowanie skutecznych decyzji w niewielkich zespołach. Z Brygidą Dynisiuk i Magdą Barańską stworzyłyśmy program Współ-praca. Przywództwo oparte na NVC.
Zauważam, jak wspólne decyzje stały się częścią naszej kultury organizacyjnej. Integrujemy sprzeciwy i cieszymy się współpracą.
W trakcie poszukiwań złotego graala podejmowania decyzji grupowych, trafiłam na książkę Sama Kanera i zespołu (Community At Work) - "Facilitator’s Guide to Participatory Decision Making".
Podczas lektury miałam wiele zachwytów. Groan Zone, typowe błędy facylitacji, zestaw pomysłów i technik. Bogactwo. Wiecie jak się czyta takie książki? Z wypiekami na twarzy, a potem jakoś to trudno wprowadzać w życie.
Siedząc w pociągu, w styczniu 2024, połączyłam się z marzeniem. Chcę uczestniczyć w tym warsztacie. Hm. Stany, Australia lub online. Online odpada. Chcę lecieć. Koszty. O rany. Napisałam do Sama z prośbą o zniżkę. Dostałam :) pierwszy krok zrobiony.
A ten ostatni krok zrobiłam w listopadzie 2024. Dużo lęku. Decyzja. Dużo ekscytacji i mniej lęku (ale wciąż jest i faluje - zmniejsza się i zwiększa).
Marta Kułaga
Do czego Cię zapraszamy?
Metoda podejmowania decyzji grupowych, której będzie się uczyć, pomaga znaleźć wspólne rozwiązania w atmosferze współpracy i wzajemnego szacunku. Sprawdza się zarówno w rodzinach, zespołach pracowniczych, klasach szkolnych, jak i w organizacjach pozarządowych. Dzięki niej uczestnicy procesu mogą łatwiej przejść przez trudne momenty, unikać typowych pułapek i podejmować decyzje, które uwzględniają różne perspektywy i sprzeciwy uczestników.
Twoje wsparcie pozwoli Marcie zdobyć wiedzę, którą przekształci w warsztaty wspierające lepszą komunikację i efektywne decyzje w grupach w Polsce. Jednocześnie nauczenie się tej metody wzbogaci jej warsztat o kolejne narzędzia, dzięki którym będzie mogła jeszcze lepiej wspierać ludzi w budowaniu porozumienia i współpracy. Jest to także sposób na popularyzację zarządzania partycypacyjnego i wspólnego uczenia się jak to robić lepiej, łatwiej i przyjemniej.
Każda wpłata jest dla nas wsparciem i daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami w tym projekcie - że jesteś z nami i że to właśnie dzięki Tobie ten projekt jest dla nas dostępny.
Nasze propozycje - aby z nich skorzystać, po prostu wpłać odpowiednią kwotę (dowolną, powyżej 300 PLN, powyżej 1000 PLN), a przed terminem webinaru/warsztatów skontaktujemy się z Tobą i potwierdzimy Twoją chęć udziału w danej opcji, na podstawie wysokości Twojej wpłaty.
*** UWAGA! UWAGA! UWAGA! ***
NIE MUSISZ SIĘ ZAPISYWAĆ PRZED - WPŁATA ODPOWIEDNIEJ KWOTY JEST RÓWNOZNACZNA Z ZAPISEM.
(Jeśli chcesz wpłacić wyższą kwotę, ale nie interesuje Cię udział w warsztatach, daj nam znać, kiedy dostaniesz maila z prośbą o potwierdzenie obecności).
- możesz wpłacić dowolną kwotę, aby wesprzeć projekt
- możesz wpłacić dowolną kwotę i wziąć udział w webinarze lub dostać nagranie
UWAGA:
- PRZED TERMINEM WEBINARU skontaktujemy się z Tobą mailowo i podamy link do spotkania,
- PO WEBINARZE prześlemy mailowo link do nagrania.
- możesz wpłacić powyżej 300 PLN i wziąć udział w webinarze i warsztacie online
UWAGA:
- ok. 1 tydzień PRZED TERMINEM WEBINARU skontaktujemy się z Tobą mailowo i podamy link do spotkania,
- PO WEBINARZE prześlemy mailowo link do nagrania,
- ok. 2 tygodnie PRZED TERMINEM warsztatu online, skontaktujemy się mailowo, potwierdzimy Twoją chęć udziału i prześlemy link i informacje logistyczne.
- możesz wpłacić powyżej 1000 PLN i wziąć udział w webinarze i warsztacie online, i warsztacie na żywo w Krakowie
UWAGA:
- ok. 1 tydzień PRZED TERMINEM WEBINARU skontaktujemy się z Tobą mailowo i podamy link do spotkania,
- PO WEBINARZE prześlemy mailowo link do nagrania,
- ok. 2 tygodnie PRZED TERMINEM warsztatu online, skontaktujemy się mailowo, potwierdzimy Twoją chęć udziału i prześlemy link i informacje logistyczne,
- ok. 2 tygodnie PRZED TERMINEM warsztatu na żywo w Krakowie, skontaktujemy się mailowo, potwierdzimy Twoją chęć udziału i prześlemy informacje logistyczne.
Oprócz wsparcia projektu i skorzystania z udziału w powyższych warsztatach, możesz także skorzystać z dodatkowych ofert, które znajdziesz poniżej opisu zrzutki lub w zakładce "Oferty/licytacje":
- 1-dniowego warsztatu prowadzonego przez Martę w Twojej organizacji,
- 1 godziny indywidualnych konsultacji.
Co zyskasz, dołączając do naszego projektu?
Dostęp do wiedzy w przystępnej cenie – w podziękowaniu za wsparcie dowolną kwotą otrzymasz zaproszenie na webinar, a już przy określonym progu wpłaty możesz wziąć udział w warsztacie za kwotę niższą niż jego rynkowa cena. To doskonała okazja, aby taniej zdobyć wartościowe narzędzia!
Szansę na sprawdzenie, czy to coś dla Ciebie – dowiedz się więcej o metodzie podejmowania decyzji grupowych i zobacz, jak możesz z niej korzystać w swojej pracy, relacjach czy społeczności.
Możliwość wspierania zmiany społecznej – dołączając do projektu, pomagasz rozpowszechniać wiedzę, która sprzyja budowaniu współpracy, wzajemnego szacunku i lepszej komunikacji w grupach.
Bycie częścią sieci praktyków – stajesz się częścią społeczności osób, które wspólnie uczą się i praktykują facylitowanie decyzji grupowych, przyczyniając się do zmiany sposobu działania grup i organizacji w Polsce.
Twoje wsparcie to nie tylko inwestycja w siebie, ale także wkład w szerzenie umiejętności, które mogą pozytywnie wpłynąć na nas wszystkich.
Ile to kosztuje?
Na podstawie naszych doświadczeń w organizowaniu warsztatów i prowadzeniu projektów, oszacowaliśmy całkowity koszt na 80 000 PLN.
Jeśli zbierzemy 3704 PLN - pokryjemy koszty udziału Marty w warsztatach.
Jeśli zbierzemy ok. 20 000 PLN - pokryjemy koszty wyjazdu Marty (bilet, warsztaty, pobyt)
Jeśli zbierzemy 80 000 PLN pokryjemy wszystkie koszty projektowe:
- wynagrodzenie osób zaangażowanych w tworzenie projektu, grafik, zamieszczanie treści, stworzenie materiałów reklamowych, materiałów merytorycznych, przygotowanie merytoryczne, przeprowadzenie i obsługa techniczna webinaru oraz warsztatów online, przygotowanie merytoryczne oraz przeprowadzenie warsztatów na żywo, koszt sali szkoleniowej itd.)
Chcemy przeprowadzić finansowanie tego projektu transparentnie i dzielić się z Wami informacjami o tym, na co wydajemy pieniądze, które od Was otrzymamy.
Co oferujemy?
Marta chce się dzielić tym, czego nauczy się i doświadczy w czasie warsztatów. W związku z tym oferuje:
- webinar online: 27 stycznia 2025, godz. 19:00-20.15
- warsztat online na zoom: 3 x 3 godziny, w dn. 15, 22, 29 kwietnia, w godz. 10:00-13:00
- warsztat na żywo: 3-dniowe warsztaty, 7-9 maja w Krakowie w godz. 9.30-17:00 (nie ograniczamy liczby uczestników - mamy gotowość na szukanie dodatkowych terminów i większej sali, jeśli liczba chętnych osób będzie duża).
W zależności od kwoty wsparcia, którą wybierzesz, otrzymasz możliwość udziału w jednym lub więcej z powyższych szkoleń.
Więcej informacji o projekcie, webinarze i warsztatach, które planujemy znajdziesz na stronie projektu: wspolnedecyzje.leance.org
Relacje Marty z podróży i warsztatów znajdziesz na naszych kanałach społecznościowych:
Możesz nas także wesprzeć dzieląc się informacjami o projekcie - bardzo chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych tematem decyzji grupowych.
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Marta Kułaga i zespół Leance
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 3
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
300 zł
Kupione 1
3000 zł
5000 zł
Zachwyca mnie ten projekt, mocno trzymam kciuki!
na dobry początek