id: ky6ybe

Mural - Witold Pilecki

Mural - Witold Pilecki

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
10 894 zł 
z 12 000 zł
90%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności5

 • Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom!!!


  Prace nad muralem poświęconym pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego zostały zakończone i zbiórkę zamykamy nieco wcześniej ponieważ otrzymaliśmy kilka wpłat gotówkowych i kwota osiągnęła już zakładane w budżecie 12 tys. zł.

  Postaramy się wszystkim darczyńcom wysłać specjalnego emaila z podziękowaniami. Wierzyliśmy w Was i nie zawiedliśmy się !


  Anna Domachowska i Tomasz Miroszkin

  z9b66d4812bd31dd.jpeg

  Czytaj więcej
 • A tutaj może zobaczyć jak wysoko trzeba się wspinać przy malowaniu :)

  Dziękujemy serdecznie za wpłaty, o wszystkich darczyńcach wspomnimy w materiałach promocyjnych, filmie, artykułach itp.

  (na zdjęciu autor projektu i malowidła: Tomasz Miroszkin)

  Zapraszam na mój profil: facebook.com/miroszkin

  r168f55425df8f68.jpeg  Czytaj więcej
 • Mural powstaje, jeżeli pogoda pozwoli to będzie ukończony już w tym tygodniu!w57086af42e1ade9.jpegtcb738707540e146.jpegy349dc780690ac6d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Prace nad muralem właśnie ruszyły! Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i gorąco prosimy o następne datki. Tworzenie tej wielkości malowidła to wymagający i wyczerpujący fizycznie proces. ff07b52c802c949b.jpeg

  Czytaj więcej

 • Nadal proszę Was o wpłaty/cegiełki na ten cel!


  Po niefortunnym przebiciu stopy gwoździem przy robieniu porządków pod murem, ekspresowo się wykurowałem i wracam do pracy nad muralem który poświęcony jest Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, największemu polskiemu bohaterowi!

  Gruntowanie ściany już ukończone. Dzisiaj mają dotrzeć zamówione farby firmy Motana, a w nocy będę szkicował cały mural z pomocą projektora.


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Projekt malowidła ściennego, murala:

"Pamięci Witolda Pileckiego"


Malowidło ścienne poświęcone będzie największemu naszemu bohaterowi jakim niewątpliwie jest Rotmistrz Witold Pilecki.Jego poświęcenie dla Polski nie ma sobie równych. Rotmistrz Pilecki dobrowolnie dostał się do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu aby sprawdzić pogłoski o mordowaniu więźniów. To tzw. "Raport Pileckiego" był pierwszym dokumentem z obozu w Oświęcimiu i opisywał bestialstwo jakiego się tam dopuszczali Hitlerowcy. Skazany na śmierć przez NKWD i stracony w 1948 roku.


Od strony technicznej i artystycznej będzie to niesamowity fotorealistyczny mural naniesiony na surową ceglaną ścianę. Pan Tomasz Rostkowski udostępnił nam nieodpłatnie ścianę, dokładnie taką jakiej poszukiwaliśmy. Niech Jelenia Góra też ma chociaż jeden mural z prawdziwego zdarzenia i dla godnego upamiętnienia Rotmistrza Witolda Pileckiego!

Chcemy aby każdy z Was mógł złożyć mu hołd dokładając swoją cegiełkę., dosłownie i w przenośni


Zbieramy 12 tys. zł które pozwolą na przygotowanie terenu, wycinkę samosiejek, wypożyczenie i ustawienia rusztowania/drabin, gruntowanie ściany i wykonanie na niej szkicu, a następnie malowidła za pomocą specjalnych lakierów gwarantujących długowieczność malowidła. Zbierana będzie wyłącznie ta kwota 12 tys zł, zrzutka zostanie zamknięta po osiągnięciu celu.


Dziękujemy za wsparcie, nie zawiedziemy Was!


Anna Domachowska i Tomasz Miroszkin


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 61

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 810 zrzutek

i zebrali

809 852 013 zł

A ty na co dziś zbierasz?