id: kynjza

Wydanie książki "Metoda dom-REHAB” Robert Banasiewicz.

Wydanie książki "Metoda dom-REHAB” Robert Banasiewicz.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 646 zrzutek i zebrali 1 199 751 065 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Opis zrzutki

Wesprzyj wydanie papierowej wersji książki o autorskiej metodzie w leczeniu uzależnień. "Metoda dom-REHAB” Robert Banasiewicz.


O czym jest ksiażka...

Cyt. „Marek Kotański mówił: „z narkomanii wychodzą najlepsi, wychodzą mistrzowie, przeciętniacy będą dalej brali.”

 

[...] Ćwierć wieku żyję bez narkotyków i alkoholu. Zdrowieję. Myślałem, że to nie możliwe, że nie można funkcjonować bez substancji mojej ulubionej, czyli heroiny. Piszę “ulubionej” ale raczej chodzi o tą, która mnie opętała najbardziej. Poza nią, używałem wszystkiego, co w tamtych czasach (między, mniej więcej, 1980,a 1997) było dostępne w Polsce i najbliższej okolicy. Ja naprawdę myślałem, że muszę umrzeć na heroinę, na jej przedawkowanie, i że właściwie to jest nieuniknione. Kiedyś, ktoś mi powiedział, że to nie prawda, powiedział, że mogę być kim chcę, tylko muszę wiedzieć kim chcę być? Często słyszałem jak ludzie mówią: „jestem sobą”. Do pewnego stopnia nawet w to wierzę, że oni w to wierzą [:)], bo też chciałem być sobą. Być sobą – czyli kim? Kompletnie nie miałem pojęcia kim ja jestem, kim ja chcę być, co to znaczy być mną i co się z tym wiąże? Niestety, nie wiedziałem także kim mogę być. [...]

Zdecydowałem się na Zrzutkę, gdyż...

Nieznanego autora rzadko ktoś dziś publikuje, dlatego zdecydowałem się na self- publishing. Chciałbym wydać „Metodę dom-REHAB”. Tak. To ważne dla mnie. Mnie nie jest wszystko jedno.

„Powolne narodziny"

Najpierw powoli, bez napięcia jakaś broszurka wyszła. Ciągle nie miałem szerszego planu. Ale kiedy już ruszyłem to poszło. "Metoda..." to słowo. Chciałem zrealizować i zmaterializować coś, co kiedyś zupełnie przypadkiem, usłyszałem od jednego z mieszkańców dom-REHAB: "chciałbym cię (mnie) tak zmniejszyć, żeby mieć w kieszeni takiego zmniejszonego Roberta gdy będzie mi trudno, gdy nie będę wiedział co robić". No i tak mnie "natchło". I taki natchnięty jestem do dziś. Skład i wydanie książki w około 1000 egzemplarzy, sporo kosztuje, 15 000 zł. Nie miałem pojęcia, że aż tyle. Nie mam planu zarabiać na "Metodzie...", chciałbym móc ją dać w prezencie, w przesłaniu, w formacie kieszonkowym, do użytku codziennego.

"Kieszonkowy Robert"

Obliczyłem, że koszt dystrybucji książki + VAT wyniesie około 25 złotych. Dla tych, którzy mnie znają i tych, dla których jestem kompletnie nieznany. Żeby można wziąć ją do plecaka, na wyjazd, do pociągu, poczytać w kolejce, w poczekalni, trochę większą od "komórki". Dla każdego.


Terapeuta, Pedagog, Autor, Kim jestem?

Robert Banasiewicz, jestem certyfikowanym terapeutą uzależnień i pedagogiem. Z osobami uzależnionymi lub w inny sposób zagubionymi w życiu pracuje od 2004. Jestem absolwentem Wydziału Socjologii i Pedagogiki - WSIiE TWP w Olsztynie. Tytuł magistra uzyskałem z pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej. W 2009 ukończyłem studia podyplomowe z Profilaktyki i Terapii Uzależnienia od Narkotyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II.

Zainspirowany książką Wiktora Osiatyńskiego pod tytułem “Rehab” i wizją prowadzenia domu terapeutycznego “w którym swoje miejsce będą znajdowali ludzie, nie zaś ich choroby”. W 2016 roku otworzyłem Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień dom-REHAB, który ostatecznie funkcjonuje jako Prywatny Dom Terapeutyczny dom-REHAB. Prowadzę także prywatną praktykę w zakresie profilaktyki, edukacji i terapii jako Centrum Psychoterapii REHAB. W swojej pracy realizuje autorski program terapeutyczny, wypracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy oraz indywidualnych.

W swojej pracy szczególną wagę przywiązuje do terapii rodzin i osób żyjących z uzależnionymi, bądź osobami inaczej zagubionymi. Prowadzi grupę wsparcia dla rodzin „Połączeni” z elementami psychoedukacji z zakresu uzależnienia i współuzależnienia, pedagogiki. Stworzył również grupę wsparcia „REACTIVE” dla osób, które ukończyły terapię w dom-REHAB. Spotkania on-line grupy REACTIVE noszą nazwę C.U.D. Skrót ten wyjaśniony zostanie w dalszej części niniejszej publikacji. Jako ekspert uczestniczy w audycjach radiowych, m.in. Tok FM, Radio Olsztyn, i telewizyjnych w TVP2 „Pytanie na Śniadanie”. Jest autorem podcastu „W środek”, „7 Uczuć w psychoterapii”, „Terapeuta w drodze”.Dlaczego warto wziąć udział w przedpremierowej zrzutce?

Po wpłacie 25 złotych lub więcej otrzymasz książkę wraz z autografem i dedykacją. Po publikacji książki, otrzymasz ją przesyłką na wskazany przez Ciebie adres. Wystarczy, że do mnie napiszesz.

Dzięki Waszej pomocy wiem, że książka ta jest potrzebna i porusza ważne problemy społeczne. Będzie to dla mnie zachętą i paliwem do kontynuowania ścieżki mojego wydawniczego rozwoju. 

🌐 Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/robertbanasiewiczdomrehab

🌐 Moja strona: https://rehab-terapia.pl

🌐 Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@domrehab6138

 ✐ Adres e-mail: [email protected]


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 94

 
Dane ukryte
100 zł
MZ
Michał Zdziech
200 zł
HC
Helena Chmielewska
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
420 zł
FM
Filip Matykiewicz
20 zł
MM
Marzena Mosak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KS
Katarzyna Sawicka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków