id: kz35t6

Remont DOMIE w Poznaniu = niech DOMIE znów będzie bezpieczne ❤️

Remont DOMIE w Poznaniu = niech DOMIE znów będzie bezpieczne ❤️

Nasi użytkownicy założyli 1 038 078 zrzutek i zebrali 1 109 238 989 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drogie/Drodzy, DOMIE potrzebuje pomocy.

Jesteśmy kolektywem, który tworzy DOMIE w podwórku w centrum Poznania, ukrytym za fasadami Św. Marcina. Wynajęliśmy to miejsce jako młode stowarzyszenie od miasta, na 10 lat. Stanowi ono połączenie publicznej i prywatnej przestrzeni artystycznej, przestrzeni wsparcia, sąsiedzkiej, lokalnej i twórczej współpracy.

Budynek DOMIE od lat 50-tych do 1988 roku był siedzibą poznańskiego Fotoplastykonu, do dziś jest sentymentalnie ważny dla mieszkańców. Następnie przez wiele lat był wyłączony z użytkowania i zapomniany.

Od początku działalności w 2018 w DOMIE odbyło się kilkadziesiąt wystaw, koncertów, performansów i rezydencji. Zapraszamy na pokazy filmów, dyskusje, organizujemy warsztaty, wykłady, dyplomy studentów i studentek. Na co dzień DOMIE pełni funkcję pracowni dla artystów i artystek. Spełnia też funkcję magazynu, w którym mogą przechowywać zrealizowane prace.

Nazywamy się eksperymentem kolektywnej troski, stawiamy na otwartość i współdziałanie. Naszym głównym celem jest udostępnianie przestrzeni wszystkim chętnym i potrzebującym oraz działanie oparte na wzajemnym zaufaniu i zaangażowaniu.


W latach 2018 i 2019 wykonaliśmy szereg prac remontowych na własną rękę. Od początku naszej działalności wiedzieliśmy jednak, że warunkiem jego długofalowego funkcjonowania jest przeprowadzenie kapitalnej renowacji. W wyniku długich negocjacji z miastem udało się wykonać remont dachu, a także przekonać miasto do wyciągnięcia z ruiny reszty budynku, który zaowocował przygotowaniem planu gruntownego remontu przewidzianego na lata 2020-2021. 5 sierpnia 2020 roku, w wyniku pandemii COVID-19, miasto wycofało się z wcześniejszych obietnic.


Dziś DOMIE nie posiada instalacji elektrycznej, grzewczej, termoizolacji, w wyniku zaniedbań jest skrajnie zawilgocone, potrzebna jest wymiana wszystkich okien i stolarki, a także instalacji wodno-kanalizacyjnej i gruntowny remont piwnic oraz sufitów.

Miasto wykonało wstępną wycenę kompleksowych prac na 590.612,64zł. Aby wywiązać się ze zobowiązań umowy, a także doprowadzić budynek do stanu, w którym korzystanie z niego będzie możliwe i bezpieczne, potrzebujemy pokryć najpilniejsze koszta. Zebraną kwotę przeznaczymy na:Wymianę instalacji elektrycznej wraz z rozdzielnią 34.889,42 zł

Wymianę instalacji sanitarnej 72.620,75 zł

Podłączenie cieplika miejskiego i instalacji grzewczej 60.000zł

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej 30.000,0 zł

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i cieplnych wraz z robotami ziemnymi 12.000,0 zł

Termomodernizację ścian zewnętrznych 86.983,53 zł


Pozyskaliśmy sponsorów na wymianę stolarki i remont łazienek, jednak aby te prace mogły być wykonane, musimy najpierw wykonać najważniejsze instalacje. Jednocześnie staramy się pozyskać środki dzięki wsparciu artystów i artystek oraz instytucji sztuki i kultury. Kwota 100 000 złotych jest kwotą minimalną, dzięki której zaspokoimy dwie najważniejsze potrzeby: ciepła i bezpieczeństwa. Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne.


Osoby wspierające otrzymają od nas certyfikat - cegiełkę DOMIE. Szczególnie zaangażowani otrzymają rękodzieła, które przygotowują artyści i artystki z naszej społeczności.

Sponsorzy i mecenasi, którzy zdecydują się nas wspierać otrzymają także wpis na tablicy pamiątkowej umieszczonej w fasadzie wyremontowanego budynku.


Wesprzyj nas, aby móc cieszyć się miejscem, które młodzi ludzie tworzą dla dobra całego miasta. Pomimo trudnych warunków życie DOMIE toczy się każdego dnia, zapraszamy do odwiedzin i uczestnictwa w tym niezwykłym projekcie. Od trzech lat nazywamy to miejsce domem - otwartym na wszystkich, którzy go potrzebują. Twoja pomoc się liczy, sprawmy, że DOMIE będzie miejscem bezpiecznym, a zapomniane i mroczne podwórko stanie się twórczą przestrzenią wspólnego działania.


W obecnej sytuacji, jeżeli nie uda nam się zebrać kwoty na remont budynku, grozi nam zerwanie umowy i eksmisja. Poznań straci ważne miejsce kultury pozainstytucjonalnej, część swojej historii, a wiele twórczyń i wielu twórców straci przyjazne i bezpretensjonalne miejsce do pracy i twórczego działania. Nie dopuśćmy do tego. Zapraszamy do wpłat.Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
50 zł

Kupione 8

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 26

ŁJ
CentrumCentrum
200 zł
IG
Izabela Gustowska
200 zł
SF
Sebastian F
101 zł
MK
Marek Kucharski
100 zł
PK
Planeta kuz
50 zł
NK
Natalia Karczewska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MN
Maciej Nowacki
50 zł
ZN
Zofia
50 zł
AM
Anna Mitus
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!