id: kzyd4j

#BrońONKOLOGIĘ przed epidemią

#BrońONKOLOGIĘ przed epidemią

Aktualności1

  • SZANOWNI PAŃSTWO, w związku z pytaniami dotyczącymi opisu Zbiórki wyjaśniamy. Fundacja NU-MED wspiera pacjentów i ich najbliższych - to cel statutowy naszej organizacji. Nie zarządzamy szpitalami. W opisie zbiórki zacytowaliśmy fragment apelu Dyrektorów szpitali onkologicznych NU-MED, ws. potrzeby zakupu sprzętu do dezynfekcji pomieszczeń. Pełna treść na stronie Fundacji https://fundacjanumed.pl/apel-o-pomoc-dla-pacjentow-onkologicznych/ Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wsparcie, zachęcam do dalszej aktywności. Jacek Stępnicki, Prezes Fundacji NU-MED.

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Prośba o pilną pomoc o obronie pacjentów onkologicznych przed koronawirusem 


Szanowni Państwo

Zbieramy na zakup FUMIGATORA, czyli urządzenia służącego do dezynfekcji pomieszczeń.


Epidemia koronawirusa jest wielkim zagrożeniem dla kadry medycznej, a śmiertelnym zagrożeniem dla wielu pacjentów leczonych onkologicznie. To osoby, u których terapia, powoduje obniżenie odporności, czyli z grupy ryzyka. Zarządzamy pięcioma szpitalami, gdzie leczymy pacjentów w ramach publicznej opieki zdrowotnej, na podstawie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nasze szpitale są w: Elblągu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Zamościu oraz w Częstochowie, przy czym każdy służy pacjentom w promieniu 250 km.

Od początku epidemii stoimy na stanowisku, że nie możemy przerwać leczenia, bo koronawirus nie zatrzymuje choroby nowotworowej. Stąd wdrożenie działań ochronnych, takich jak kontrola stanu zdrowia osób wchodzących do poradni i szpitali, ograniczenie wstępu dla osób towarzyszących chorym, utworzenie izolatki, aktualizowane komunikaty na stronie internetowej, itp.

Poczyniliśmy także wiele starań związanych ze zdobyciem środków ochrony bezpośredniej: maseczek, przyłbic, fartuchów ochronnych, płynu dezynfekcyjnego, itp. Pomoc publiczna, w tym zakresie, kierowana jest w pierwszej kolejności do szpitali jednoimiennych, choć po wielu wysłanych pismach i rozmowach, uzyskaliśmy niewielką ilość środków z publicznej puli. Część zakupiliśmy po zaporowych cenach, by zabezpieczyć naszą kadrę, bez której nasze poradnie i szpitale nie mogą działać.

Jak do tej pory, przed koronawirusem bronimy się, a przede wszystkim naszych Pacjentów i Kadrę, skutecznie. Jednak w związku z rozwojem epidemii, potrzeb przybywa i wiemy, że najgorsze przed nami i przed naszymi Pacjentami.

Podkreślam – chcemy leczyć pacjentów onkologicznie, bez względu na epidemię. Nasza Kadra z wielką odpowiedzialnością, podjęła się tego zadania. By móc działać w tym zakresie, niezbędny jest zakup urządzeń dezynfekujących czyli fumigatorów.

Szanowni Państwo, prosimy, pomóżcie w wyposażeniu naszych szpitali w takie urządzenia, koszt jednego to ok. 15 tys. złotych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 18

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

691 793 zrzutki

i zebrali

456 367 918 zł

A ty na co dziś zbierasz?