id: grfmjv

Leczenie Marty. Pomóż Marcie wrócić do zdrowia po wypadku motocyklowym

Leczenie Marty. Pomóż Marcie wrócić do zdrowia po wypadku motocyklowym

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
92 966 zł z 400 000 zł
23%
56 dni do końca
999 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Witajcie,

  minęło już trochę czasu, więc pora by poinformować Was o postępach jakie Marta poczyniła. Marta w ostatnim tygodniu przebywając jeszcze na oiomie zrobiła ogromny postęp w powrocie do zdrowia. Zaczęła siadać na łóżku podciągając się ręka o poręcz, przy czym ma bardzo dużo siły, potrafi skupić się na czymś co ją zainteresuje, jest wstanie pokazać swoje emocje w danej sytuacji. Widać że Marta nas słyszy i zaczyna rozumieć co się do niej mówi.

  zfa9997441ee58b6.jpegW dniu 11.06.2021 Marta została przetransportowana z oiomu do prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM.

  g9a96f4af34cd424.jpegMarta rozpoczęła proces rehabilitacji. W ośrodku jest zaledwie kilka dni, a postęp rehabilitacyjny jest zauważalny. Marta odzyskała świadomość i rozumie co się do niej mówi. Marta była na oddechu własnym przez rurkę tracheostomiczną, teraz oddycha już przez usta i nos. Marta jest karmiona przez PEG, funkcja połykania nie zaniknęła, więc niedługo będzie podjęta próba samodzielnego jedzenia. Współpraca z rehabilitantami przebiega pomyślnie i są zadowoleni z postępów.

  x8b798ee6ecf975a.jpegWasza dalsza pomoc jest bardzo potrzebna, a Marta pokazuje nam że walczy i się nie poddaje, mamy nadzieję że już niedługo wróci do pełnej sprawności. Marta ma ogromne wsparcie u nas wszystkich.


  Krótka relacja zapewne znanych wam osób:

  https://www.instagram.com/p/CQDn7lMjW_O/?utm_medium=share_sheet&fbclid=IwAR2ae8MyZzuZdMwI6xeJnk0KULYMprZar27mUnIfQVeNVrDnm5gywcPji7I


  Krótki filmik specjalnie dla WAS POMAGACZY <3

  https://www.facebook.com/100000376955504/videos/4170881166267741/

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To miała być ostatnia wspólna niedziela, spędzona razem przed moim wyjazdem na czteromiesięczne szkolenie. Uznaliśmy z narzeczoną, że motocyklami pojedziemy na otwarcie sezonu motocyklowego do Częstochowy, który miał miejsce 11.04.2021r. Motocykle to nie tylko nasz środek transportu, ale również wspólne zainteresowanie oraz pasja i to dzięki niej się poznaliśmy, lecz ten dzień zapadnie w pamięci do końca życia.

y79db31591e33ea5.jpeg


Tego feralnego poranka, razem z Martą ulegliśmy wypadkowi motocyklowemu. Mnie los oszczędził (złamania, stłuczenia) niestety Marta, moja narzeczona (studentka Uniwersytetu Łódzkiego) nie miała tyle szczęścia. Z miejsca zdarzenia, w stanie ciężkim z licznymi obrażeniami oraz złamaniami została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, trafiając bezpośrednio na stół operacyjny. Przechodząc szereg niezbędnych badań, okazało się że w głowie powstał krwiak i obrzęk mózgu, górne płaty płuc zbite i do tego liczne złamania. Marta przez dwa tygodnie, przebywała w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Po tym czasie nastąpił przełom. Została rozintubowana ponieważ zaczęła oddychać samodzielnie. W chwili obecnej, nadal przebywa na OIOM-ie. Lekarze twierdzą, że z medycznego punktu widzenia złamania goją się dobrze, krwiak wchłania się i nie ma już zagrożenia życia, jednakże powstałe w wyniku wypadku obrażenia są bardzo poważne. W tym momencie Marta ma zachowane czucie głębokie, oraz reakcje na bodźce bólowe, niestety dalej jest osobą, która nie reaguje prawidłowo neurologicznie i nie ma kontaktu logicznego. Przy minimalnej świadomości, jaką Marta posiada,  bardzo ważne jest by  zaczęła natychmiastową rehabilitację.


ue70ae1b8c945330.jpeg


Marta musi trafić do wyspecjalizowanego ośrodka, by mogła wrócić do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Niestety ośrodki refundowane przez NFZ są niewydolne, a długie oczekiwanie na przyjęcie jest niekorzystne. W tym przypadku czas jest bardzo ważny, by zacząć rehabilitacje jak najszybciej. Prywatne ośrodki które oferują pomoc w powrocie do pełnej sprawności, po tego typu zdarzeniach niestety są bardzo kosztowne. Miesięczny pobyt w ośrodku to średni koszt 30 tyś. zł. Rehabilitacja może potrwać nawet rok, więc środki jakie są nam potrzebne to w przybliżeniu 400 tyś. zł. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i sami nie jesteśmy wstanie jej sfinansować, dlatego prosimy Was o POMOC. Mamy nadzieję, że Marta szybko wróci do pełnego zdrowia.


ccafc80cb372637d.jpeg

Osoby, które znają Martę (22lata) studentkę Uniwersytetu Łódzkiego, wiedzą, że to młoda energiczna osoba, która ma przed sobą całe życie. Zawsze ze wszystkimi problemami staraliśmy radzić sobie sami, a Marta była pomocna i otwarta dla innych. Tym razem sama potrzebuje Waszej pomocy, by móc dalej realizować swoje życiowe plany.


Jestem strażakiem w KP PSP w Brzezinach oraz ochotnikiem i zawsze, jeżeli była taka potrzeba pomagałem innym, natomiast teraz ja potrzebuje WASZEJ POMOCY.


Każda złotówka jest ważna. Rodzice Marty i ja jesteśmy Wam wdzięczni za każdą pomoc jaką od Was otrzymujemy, od wsparcia psychicznego, po pomoc z załatwianiem wszystkich formalności. Marta potrzebuje teraz waszego wsparcia finansowego by mogła jak najszybciej trafić do ośrodka i zacząć rehabilitację, by później móc podziękować Wam za wasze dobre serce.


mef357281c4f0797.jpeg


Razem z Rodzicami Marty jesteśmy pełni nadziej, jednak Wasza pomoc jest tutaj bardzo potrzebna. Modlimy się i wiemy że już niedługo Marta wróci do normalnego funkcjonowania. Proszę o udostępnienie zbiórki, aby mogła trafić do jak największej liczby darczyńców, umożliwi to szybszy powrót do zdrowia NASZEJ KOCHANEJ MARTUSI !!!


Bardzo DZIĘKUJĘ, za poświęcony czas na przeczytanie tego krótkiego opisu wydarzenia, jakie miało miejsce w naszym życiu. Wierzymy, że już niedługo razem z Martą, będziemy mogli podziękować Wam za to co dla nas robicie. Wszystkie postępy zdrowotne będę na bieżąco umieszczał na profilu zbiórki .

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 999

SI
Strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach
4 450 zł
K
Krzysztof
2 000 zł
UB
Ula Basia Herman
2 000 zł
J
Jędrasik Witold
1 500 zł
KZ
Koledzy z firmy KRAL
1 280 zł
LB
LARK BUD Ekipa
1 100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
K
Kamila
1 000 zł
M
Michał
1 000 zł
E
Ewa i Klaudia Lasota
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 976 084 zł

A ty na co dziś zbierasz?