id: rb34c4

E-book: "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop"

E-book: "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop"

Nasi użytkownicy założyli 1 167 469 zrzutek i zebrali 1 215 094 674 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cyfrowa wersja od dawna niedostępnej książki!

Pobierz i sam zadecyduj, na ile jest to wartościowy dla Ciebie materiał i czy chcesz poprzez zakup oddać respekt autorom za ich wieloletnią pracę nad udokumentowaniem historii hip-hopu. Jeśli masz znajomych, którzy byliby tym zainteresowani - zaproś ich za pomocą Zrzutka.pl

Następnie wpłać przez Zrzutkę.pl tyle, ile uważasz za stosowne. Link do pobrania:http://bit.ly/beatyrymyzycie(.pdf, 10 MB)

Nieoficjalna “biblia hip-hopu”: pierwsza i do tej pory najgłębsza i najstaranniej wydana polskojęzyczna skarbnica wiedzy na temat muzyki hip-hop.

Fragmenty i wybrane recenzje można znaleźć na nadszarpniętej zębem czasu stronie www oraz na fanpage’u. Na 640 stronach znajdziesz:

 • Prawie 1000 profili raperów, didżejów i składów z USA, Anglii, Niemiec, Polski i innych zakątków świata wraz z dyskografiami
 • przewodniki po rap-wytwórniach
 • opisy najważniejszych gatunków rapu
 • słownik terminologii hiphopowej
 • przegląd najistotniejszych wydarzeń dla kultury hip-hop w USA i PL
 • rankingi klasycznych płyt
 • kolorowe foty (aut. m.in. Marcin Szulżyki, Marcin Szambelan, Mateusz Kluczek)
 • stosowna do tematyki książki oprawa graficzna (aut. Mateusz Kluczek i Forin)

Autorstwa dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem i należnym respektem w zakresie opisywania czarnych brzmień (m.in. Radek Miszczak, Andrzej Cała, T?mon Smektała, Tymek RF Kaliciński, Druh Sławek i inni).

Książka, której pierwsze (i dotychczas jedyne) papierowe wydanie miało premierę w XII 2005, od wielu lat funkcjonuje jako biały kruk na aukcjach internetowych, gdzie używane egzemplarze chodzą po cenach 4-5 krotnie wyższych od oryginalnej. Po latach (!) grzebań w archiwach udało się odtworzyć cyfrowe wydanie “Beatów…”. Wydawnictwo, które wydało leksykon, w międzyczasie cichcem zwinęło się rynku, nie płacąc autorom i innym zaangażowanym wynagrodzeń za kilkuletnią pracę nad przygotowaniem publikacji.

W związku z powyższym wznowienia papierowej wersji nie są planowane, zdecydowaliśmy się udostępnić książkę w formie .pdfa dla wszystkich złaknionych fantastycznych historii i inspirujących biografii, które ilustrują narodziny i rozwój kultury hip-hop na całym świecie. Jak powiedział cytowany we wstępie Druha Sławka legendarny Kool Mo Dee: “Knowledge is King”. Niech służy kolejnym pokoleniom zajaranym rapem!

Wielu czytelników otwarcie się przyznało, że to pierwsza książka, jaką przeczytali w całości. Wyróżnienie tym bardziej wartościowe, że to leksykon/ encyklopedia, którego z definicji nie czyta się “od deski do deski”!-----

Wielka piona dla wszystkich, którzy wesprą zakupem cyfrowe wydanie "Beatów..." - odtworzenie tej książki było serio karkołomnym przedsięwzięciem, więc mamy nadzieję, że było warto. Raz jeszcze podziękowania dla wszystkich, którzy w latach 2003-2005 dołożyli swoją cegiełkę do powstania tej publikacji - mamy nadzieję, że z tą premierą przypomnicie sobie, jak warto było:)

Autorzy

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 93

 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
54 zł
 
Dane ukryte
52 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
26 zł
 
Dane ukryte
26 zł
 
Dane ukryte
26 zł
 
Dane ukryte
26 zł
 
Dane ukryte
26 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Tomasz Chołast

  Świetna inicjatywa! Ciekaw jestem ile osób doceni poświęcony czas i trud autorów wpłacając chociaż tą symboliczną złotówkę. Powodzenia Radek Miszczak, Andrzej Cała, Tymon Smektała, Tymek RF Kaliciński oraz Druh Sławek !!!