id: m284u2

Zrzutka na prawnika dla mieszkańców Osiedla Sadyba

Zrzutka na prawnika dla mieszkańców Osiedla Sadyba

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 831 zł 
z 5 000
36%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Jesteśmy mieszkankami i mieszkańcami warszawskiego Osiedla Sadyba zrzeszonymi w stowarzyszeniu "Wspólna Sadyba". Sadyba to dla nas, zgodnie z jej dawnym znaczeniem, przede wszystkim miejsce do życia. Chcemy wspólnie decydować o tym, co się tutaj dzieje. Wierzymy, że wystarczy do tego partnerski dialog.


Obecnie jednak władze Spółdzielni próbują narzucić nam wielomilionowe inwestycje na terenach pawilonów handlowo-usługowych. Spółdzielnia nie odpowiada na obawy i wątpliwości mieszkańców dotyczące pogorszenia warunków życia w wyniku nowych inwestycji (m.in. odcięcie sąsiednich budynków od światła, zwiększenie ruchu ulicznego w pobliżu budynków). Przemilcza, że proponowane obecnie rozwiązania nie uwzględniają dotychczasowych decyzji zebrań osiedlowych dot. ograniczenia wysokości planowanych budynków. Kiedy próbujemy poznać szczegóły planowanych działań i nie godzimy się na ogólnikowe propozycje uchwał ze strony władz Spółdzielni, jesteśmy nazywani "grupką sabotażystów". Nie tak powinien wyglądać dialog ze spółdzielcami, dlatego chcemy zatrudnić prawnika, który pomoże nam zadbać o interesy mieszkańców.


Bieżąca zrzutka powstała w celu zgromadzenia środków na koszty obsługi prawnej. Zależy nam na tym, aby na Osiedlu Sadyba istniały dialog i współdecydowanie, a nie manipulacje i zastraszanie, do których zdarza się uciekać władzom Spółdzielni. Wierzymy, że sprawę uda się wyjaśnić w dialogu wszystkich stron. Oczekujemy od władz spółdzielni transparentności, traktowania wszystkich mieszkańców z szacunkiem i stawiania dobra mieszkańców ponad zysk finansowy.


Dzięki Twojemu wsparciu będzie nas stać na profesjonalną obsługę prawną. Pozwoli to nam skutecznie prowadzić rozmowy z administracją i zarządem spółdzielni.


Dziękujemy za Twoją pomoc i działanie na rzecz wszystkich mieszkańców Sadyby - Stowarzyszenie Wspólna Sadyba.


Uwaga: Zrzutka została zorganizowana przez Marka Rakowskiego, który jest członkiem Stowarzyszenia Wspólna Sadyba. Jak tylko stowarzyszenie otrzyma numer NIP, to ta zrzutka zostanie zamknięta, wszystkie środki zostaną wpłacone na konto Stowarzyszenia i utworzona zostanie nowa zrzutka już nie przez Marka Rakowskiego ale przez samo Stowarzyszenie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Konstancińska 3, 02-942

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 15

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Marek Rakowski

    Zrzutka została zakończona i przeniesiona na oficjalny profil Stowarzyszenia Wspólna Sadyba. Zebrana kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenia i zostanie wykorzystana zgodnie z celem zrzutki. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Lokalizacja

Konstancińska 3, 02-942

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 358 zrzutek

i zebrali

838 135 490 zł

A ty na co dziś zbierasz?