id: m2bdgh

Na zakup ciągnika siodłowego, aby móc wrócić do Iranu

Na zakup ciągnika siodłowego, aby móc wrócić do Iranu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
272 800 zł 
z 99 000
275%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

 • Obecnie trwa zrzutka na remont starego Internationala

  Drugi etap prac 
  www.zrzutka.pl/internationalreaktywacja
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W chwili obecnej na facebooku www.facebook.com/IranianInternational śledzić można bieżące informacje


Zrzutka na remont starego Internationala www.zrzutka.pl/internationalreaktywacja


***


O historii irańskiego kierowcy, którego ciężarówka zepsuła się w Polsce, na pewno już słyszeliście. Amerykański, ponad 30-letni International odmówił posłuszeństwa na drodze krajowej nr 1, pod Częstochową. Początkowo myślano, że problem jest jedynie z rozrusznikiem. Gdy jednak samochód ściągnięto do warsztatu – firmy Grand Service w Koziegłówkach – na jaw wyszły znacznie poważniejsze problemy.


Woda z układu chłodniczego okazała się niestety zmieszana z olejem. W samym oleju znaleziono zaś ślady drobnych elementów metalowych. Nawet więc, gdyby wstawić sprawny rozrusznik, samochód raczej na pewno nie dojechałby z powrotem do Iranu. Wątpliwe wręcz jest, czy bez gruntownego remontu mógłby dojechać do czeskiej granicy.


W całą tę historię zaangażowało się mnóstwo osób – przypadkowi kierowcy, warsztaty samochodowe, okoliczni mieszkańcy, osoby zawodowo lub prywatnie związane z Iranem, ogólnokrajowa telewizja, czy nawet firmy transportowe. W Częstochowie znalazł się też tłumacz biegle mówiący w języku perskim. Gdy więc na jaw wyszły tak poważne problemy z silnikiem, wszyscy zaczęli się zastanawiać, co zrobić w tej sprawie dalej?


Chęć pomocy irańskiemu kierowcy jest ogromna, więc powstało przy tym kilka scenariuszy. Wysłanie ciężarówki na lawecie do Iranu raczej nie wchodziło w grę, gdyż nie miałoby to finansowej racji bytu. Jak najbardziej opłacałoby się zrobić remont lub wymienić silnik, lecz to zapewne pochłonęłoby kilka tygodni. Ostatecznie zwyciężył więc scenariusz trzeci, w postaci zbiórki na zupełnie inną ciężarówkę.


Plan jest przy tym następujący – w następstwie szybkiej, internetowej zbiórki, zakupiony ma zostać używany ciągnik. O tym, jaki konkretnie będzie to pojazd, zadecyduje zebrana kwota. Niemniej na pewno będzie to model, który cieszy się w Iranie względną popularnością. Nasz irański gość otrzyma bowiem ten pojazd na własność, wróci nim na kołach do kraju i będzie mógł tam kontynuować swoją działalność.


Obszerne info w artykule 40ton


https://40ton.net/zbiorka-na-uzywana-ciezarowke-dla-iranskiego-kierowcy-international-dalej-nie-pojedzie/

Kilka słów podziękowania:


Dziękuję wszystkim, wielkiej polskiej nacji za gościnność, człowieczeństwo i pomoc. Dziękuję również Państwu i telewizji.


Я очень благодарен великой польской нации за гостеприимство, человечность и помощь. также спасибо государству и телевизионным каналам


I am very thankfull to great polish nation for hospitality and humanisme and help. also thanks for polish state and tv canalls for everything.


از ملت بزرگوار ومهربان .ونیکو کار وانساندوست ودولت محترم و شبکه های تلویزیون پلندنهایت قدردانی و تشکر را مینمایم

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6331

preloader

Komentarze 365

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 358 zrzutek

i zebrali

838 137 476 zł

A ty na co dziś zbierasz?