id: m47jpz

Samodzielni i Bezpieczni - pomóż zamieszkać w Naszym Przyjaznym Domu #bratajmysie

Samodzielni i Bezpieczni - pomóż zamieszkać w Naszym Przyjaznym Domu #bratajmysie

28 202 zł z 28 000 zł
100%
zakończona 08.05.2020r
349 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności15

 • UWAGA‼️ UWAGA‼️

  Cały czas czekamy na dane, pod które możemy wysłać "przyjazne pamiątki" po zakończonej sukcesem zbiórce "Samodzielni i Bezpieczni"

  Osoby, które wsparły naszą akcję i były zainteresowane "przyjazną pamiątka" proszone są o kontakt w Fundacją.

  Pozdrawiamy serdecznie!????e87c6ffb61e8a80f.jpeg

  Czytaj więcej
 • STAŁO SIĘ!???? Wszystko DZIĘKI WAM!????

  Pomimo trudnych czasów, w których my wszyscy się gwałtownie znaleźliśmy, udało się zakończyć z SUKCESem naszą zbiórkę!! ???? %‼️BRAWO WY‼️

  Było Was setki, a nawet tysiące! Tylu Wam bliska jest idea bezpiecznej samodzielności osób z niepełnosprawnościami.

  Jest to dla nas dodatkowa motywacja! Dzięki Wam, wiatru w żaglach nie brakuje!

  ps Bądźcie dalej z nami na .http://www.fundacjanaszprzyjaznydom.pl/ i obserwujcie jak NASZ PRZYJAZNY DOM zaczyna tętnić życiem. POZDRAWIAMY SERDECZNIE

  Czytaj więcej
 • UWAGA UWAGA :-)

  Właśnie przekroczyliśmy 12 próg naszej zbiórki! BRAWO WY !

  Dzięki TAKIEMU wsparciu do osiągnięcia zamierzonego celu brakuje nam jedynie 15% ‼️

  Dlatego DZIĘKUJĄC prosimy jeszcze o mobilizację na tej ostatniej prostej.

  Wierzymy, że dzięki #bratajmysie NASZ PRZYJAZNY DOM już za chwilę zacznie tętnić życiem????

  Czytaj więcej
 • Niestety, nie mamy dobrych informacji… Choć optymizmu i wiary w dobre zakończenie nam nie brakuje!:-)

  W związku z panującą sytuacją musimy odłożyć otwarcie NASZEGO PRZYJAZNEGO DOMU, planowane na 27 kwietnia br. Odkładamy je na czas, który nam na to pozwoli… który da szanse na samodzielność i bezpieczeństwo naszych Podopiecznych. Na termin, w którym MY WSZYSCY będziemy mogli wziąć udział w tym święcie!

  Będziemy w kontakcie! Trzymajcie za nas dalej kciuki i dalej bądźcie z nami:-)

  Pozdrawiamy WAS serdecznie, życząc zdrowia i optymizmu:-)


  Czytaj więcej
 • Z okazji Świat Wielkiej Nocy życzymy Wam ZDROWIA, nadziei i spokoju. Pomimo trudnej rzeczywistości radosnego, wiosennego nastroju. Wesołego Alleluja!ed99586933a598ae.jpeg

  Czytaj więcej
 • XI PRÓG ogłaszamy za osiągnięty!!! :-)

  Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę. Dzięki nim, dzięki Wam marzenia naszych Podopiecznych, przyszłych mieszkańców Przyjaznego Domu stają się rzeczywistością! DZIĘKUJEMY i ZDROWIA WAM ŻYCZYMY!!

  Czytaj więcej
 • W tym trudnym dla nas Wszystkich czasie... chcielibyśmy szczególnie podziękować za Waszą obecność. Za empatię, wrażliwość i zrozumienie. Za wsparcie, którego wszyscy teraz potrzebujemy…
  Życzymy Wam dużo zdrowia, optymizmu i wiary w dobre zakończenie!
  Czytaj więcej
 • Drogie nasze "Bratki" :-) Wy wszyscy, którzy dołożyliście swoją cegiełkę, aby Nasz Przyjazny Dom mógł stać się faktem. Wszystkie gadżety, o których piszemy. Symboliczne podziękowanie Wam, że jesteście z nami, przekażemy po zakończeniu zbiórki. Wynika to z technicznych możliwości. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy DUŻO zdrowia!
  Czytaj więcej
 • 18-03-2020
  X próg za nami.... to wspaniałe, że jest tyle ludzi z otwartym sercem, macie nasze serca
  Czytaj więcej
 • 17-03-2020
  Wczorajszy dzień był niesamowicie owocny! Aktualnie przekroczyliśmy kolejne dwa progi: VIII i IX. Dzięki temu w naszym zasięgu są zlewozmywak i piekarnik. Jesteście super!
  Czytaj więcej
 • 16-03-2020
  Przecieramy oczy! Po intensywnym weekendzie... w poniedziałek dzieje się jeszcze więcej! Z przyjemnością powiadamiamy, że właśnie przekroczyliśmy kolejny, VII próg! Czyli.... czas na zamówienie długiego blatu roboczego, na którym powstawać będą smakowite i pełnowartościowe posiłki w Naszym Przyjaznym Domu.
  Czytaj więcej
 • 16-03-2020
  Szalony weekend spowodował przekroczenie w dniu dzisiejszym kolejnych dwóch progów. Kolejne sprzęty, które będziemy mogli zapewnić naszym podopiecznym, to okap i zmywarka. Dziękujemy bardzo!
  Czytaj więcej
 • 15-03-2020
  Bateria z młynkiem do opadów już na pewno pojawi się w naszej kuchni. To dzięki Wam!
  Czytaj więcej
 • 14-03-2020
  Mamy go! Już 3-ci próg naszej zrzutki ???? Dzięki Wam możemy już włożyć coś do.... wiszących szafek w naszej kuchni! Dziękujemy <3
  Czytaj więcej
 • 11-03-2020
  Kochani, jesteście wspaniali , mija drugi dzień zrzutki, a dzięki Wam został już przekroczony 2 próg wyposażania naszej kuchni. Możemy za zebrane środki zakupić 2 elektryczne czajniki i 2 mikrofalówki. Dziękujemy z całego serca <3
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czym jest samodzielność i bezpieczeństwo dla naszych Podopiecznych? To praca i dom - dwa najważniejsze aspekty, które aktywnie wspieramy jako Fundacja Nasz Przyjazny Dom. Na codzień aktywizujemy naszych Podopiecznych do wszelkich działań, zarówno tych codziennych, jak i okazjonalnych. A także wspieramy budowanie ich Przyjaznego Domu.


Wielkimi krokami zbliżamy się do przełomowego momentu w życiu naszych Podopiecznych, wyrażone poprzez samodzielne i bezpieczne życie.


Zwracamy się z prośbą o wsparcie w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca. Wspólnymi siłami, razem z naszymi Przyjaciółmi wybudowaliśmy Nasz Przyjazny Dom dla naszych Podopiecznych. Mieści się on w Sopocie. Teraz pozostało jego wyposażenie.
Projekt jest społeczną innowacją, przedsiębiorstwem ekonomii społecznej. Oprócz części mieszkalnej w budynku prowadzona będzie rehabilitacja (lecznicza, społeczna i zawodowa). Przewidujemy także wynajem przestrzeni konferencyjnej oraz pokoi. Ich obsługą zajmą się nasi podopieczni. To będzie ich praca, a jednocześnie rehabilitacja.

ab3a0e22b7466554.jpeg

Obecnie Nasz Przyjazny Dom został przekazany przez głównego wykonawcę budowy do użytkowania -jeden z trudniejszych etapów całego projektu został zakończony! Tym samym wkroczyliśmy w etap wyposażania wnętrz. Przede wszystkim części wspólnych, przeznaczonych dla 12 Podopiecznych Fundacji, przyszłych mieszkańców domu.

 

#bratajmysie


Bratajmy się. Wspierajmy. Pomagajmy. Siła tkwi w Nas. Pokażmy, że możemy! Idea #bratajmysie powstała z potrzeby wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Z pomocą rodziny i przyjaciół powstaje miejsce umożliwiające samodzielne i bezpieczne funkcjonowanie w społeczeństwie tej właśnie grupy. Dajmy im możliwość samodzielnego funkcjonowania i pracy. Dajmy im możliwość bezpiecznego życia. Bratajmy się!


d39efac65842f64c.jpeg


Wspólnie umeblujmy i wyposażmy kuchnię!


Choć kwota jest duża, zakładamy sukcesywne pokonywanie kolejnych etapów i osiąganie celów, które będą nas zbliżać do pełnego wyposażenia Naszego Przyjaznego Domu. Za wsparcie - przewidzieliśmy pamiątkowe upominki. Poniżej znajdziecie spis elementów, wchodzących w skład wyposażenia kuchni, podzieliliśmy je na kolejne progi, by cieszyć się każdym sukcesem :)


I PRÓG - 500 zł kupimy 2 czajniki elektryczne


II PRÓG - 1 200 zł zapewni nam to co PRÓG I i do tego 2 kuchenki mikrofalowe


III PRÓG - 2 700 zł spełnimy powyższe progi oraz do tego zakupimy szafki wiszące


IV PRÓG - 4 400 zł, ta kwota oznacza spełnienie powyższych progów i zakup baterii z młynkiem do odpadów


V PRÓG - 6 100 zł, dzięki przekroczeniu tego progu mamy wszystko co powyżej i do tego okap z własnym obiegiem


VI PRÓG - 7 800 zł, wpłaty w tej wysokości to wszystkie dotychczasowe progi i dodatkowo - zakup zmywarki


VII PRÓG - 9 800 zł to zakupy wszystkich powyższych elementów oraz kuchenny długi blat


VIII PRÓG - 11 800 zł - mamy dotychczasowe progi oraz zlewozmywak


IX PRÓG - 14 300 zł - spełnimy wszystkie powyższe założenia, a do tego dojdzie kolejny element naszej listy - czyli piekarnikX PRÓG - 16 800 zł, będzie oznaczało spełnienie progów od I do IX, a do tego pojawi się ekspres do kawy


XI PRÓG - 19 800 zł, osiągniemy wszystkie powyższe progi, a do tego zapewnimy szafki stojące z szufladami


XII PRÓG - 22 300 zł będziemy pewni, że uda się spełnić dotychczasowe założenia, a do tego - będzie można gotować, kupimy bowiem płyty indukcyjne


XIII PRÓG - 28 000 zł, WIELKI FINISZ, uda nam się spełnić WSZYSTKIE progi, a ostatnim zakupem będzie - lodówka


Fundacja „Nasz Przyjazny Dom” powstała w 2012 r. Utworzyły ją dwa stowarzyszenia:

Sopockie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Tęczowy Dom” oraz Stowarzyszenie „Łódź Ratunkowa”.


Fundacja powołana została w celu prowadzenia wszechstronnej działalności na rzecz wspierania opieki, pomocy społecznej, ochrony zdrowia osób niesamodzielnych, w szczególności dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Osób narażonych na wykluczenie społeczne.


Ogromną zaletą Fundacji jest wieloletnie doświadczenie osób w nią zaangażowanych oraz Stowarzyszenia, na bazie których powstała. Świadczą o tym otrzymane nagrody, m.in. wojewódzka nagroda Bursztynowego Mieczyka dla organizacji pozarządowych, lokalna nagroda Sopockie Serce oraz Specjalny Lodołamacz (za przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, jak również promowanie i tworzenie odpowiednich warunków pracy dla takich osób).


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 349

 
Dane ukryte
1 545 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
J
Jadwiga
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MP
Magdalena Płonka
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
T
Tomasz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Drewniana łyżka - kuchenny gadżet

Dziękujemy! Za wsparcie kuchni, dla Ciebie kuchenny gadżet! Wyjątkowa łyżka kuchenna z historią.

rozwiń

wybrano 46 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Kubek - niezwykły, codzienny towarzysz!

To naprawdę dużo, w podziękowaniu za wpłatę sprezentujemy Ci kubek z naszym logotypem i hasłem #bratajmysie!

rozwiń

wybrano 31 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Serduszko - prosto z serca!

Prosto z serca mamy dla Ciebie serce - wytworzone w trakcie Warsztatów Terapii Zajęciowej, niech przypomina Ci o nas!

rozwiń

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Płyta + książka - coś dla ucha i dla duszy!

Za tak duży dar należą się wyjątkowe podarki - mamy dla Ciebie płytę i książkę! Posłuchaj zespołu "Remont Pomp" i książka "Beyond" ilustrowana przez naszego podopiecznego! Dziękujemy!

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Obraz - w sam raz na ścianę!

Dzięki Tobie jesteśmy o wiele bliżej naszego celu, za tak wysoką wpłatę oferujemy wyjątkowy obraz autorstwa Małgorzaty Karczmarzyk!

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Statuetka - gadżet jedyny w swoim rodzaju!

To nie tylko gadżet - to także historia i mały pomnik ku chwale Twojego dobrego serca :) Dziękujemy!

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

744 179 zrzutek

i zebrali

529 366 380 zł

A ty na co dziś zbierasz?