id: m689vz

Biuletyn przeciw samobójstwom młodzieży

Biuletyn przeciw samobójstwom młodzieży

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 239 838 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Idź Pobiegaj 2 to kolejna edycja edukacyjnego projektu społecznego, realizowanego w ramach Zwolnionych z Teorii. Nasza kampania społeczna ma na celu przekazywanie merytorycznej wiedzy o zaburzeniach psychicznych i higienie zdrowia psychicznego. Łamiemy tabu, szerzymy wiedzę oraz alarmujemy o niepokojących zjawiskach, które mają miejsce w naszym społeczeństwie.


Jednym z takich zjawisk są zachowania suicydalne. Polska jest na 2. miejscu pod względem liczby samobójstw wśród wszystkich państw europejskim. To niechlubne miejsce zawdzięczamy obserwowanemu od kilku lat wzrostowi liczby prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. W 2020 roku 107 osób poniżej 18. roku życia odebrało sobie życie. Zarejestrowano ponad 800 prób samobójczych osób niepełnoletnich. Realnie skala problemu jest jeszcze większa. Nie znamy prawdziwych liczb, ponieważ rodzina i otoczenie nastolatków często ukrywa ich zamachy samobójcze. Nasze posty docierają na co dzień do tysięcy obserwujących. Nasza społeczność cechuje się wysoką świadomością w temacie zdrowia psychicznego. Chcemy jednak dotrzeć z pomocą tam, gdzie jej najbardziej potrzeba — do osób, które nie szukają informacji na ten temat w Internecie, bo nie mają świadomości, że problem w ogóle istnieje, jak również do osób, które zdają sobie sprawę z wagi problemu, ale nie wiedzą jak sobie z nim poradzić.


Dlatego planujemy wydanie biuletynu na temat samobójstw dzieci i młodzieży, w którym wyjaśnimy, jak powinno zareagować otoczenie osoby podejmującej próbę samobójczą oraz jak temu zapobiegać. Docelowo biuletyn ma trafić między innymi do szkół i centrów młodzieżowych, a w jego tworzeniu biorą udział wykwalifikowani specjaliści. Dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli opłacić jego druk i dystrybucję, a także wykupić płatną promocję naszych materiałów edukacyjnych na Facebooku. Wesprzyj nas, abyśmy mogli jeszcze efektywniej przekazywać wiedzę na temat zdrowia psychicznego oraz walczyć z jego stygmatyzacją! To wspólna sprawa nas wszystkich.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 173

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków