id: m6kyds

Pomoc dla pogorzelców, ul. Cechowa w Chojniach

Pomoc dla pogorzelców, ul. Cechowa w Chojniach

Aktualności 1

  • https://weekendfm.pl/?n=87116&chojnice_-jezyki_ognia_wychodzily_na_zewnatrz_budynku_dwoje_dzieci_w_plonacym_mieszkaniu_w_chojnicach_foto


    https://weekendfm.pl/?n=87129&chojnice_-na_200_tys_zl_oszacowano_straty_po_pozarze_mieszkania_na_ul_cechowej_w_centrum_chojnic


    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Pomoc dla pogorzelców, ul. Cechowa, Chojnice.

20 października 2020 roku około godz. 15:00 wybuchł pożar w mieszkaniu kamienicy przy ul. Cechowej w Chojnicach.


W akcji gaśniczej niezwłocznie wzięło udział 9 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Akcja miała dramatyczny przebieg z uwagi na teren działania (centrum miasta, wąska uliczka) oraz konieczność ewakuacji dzieci uwięzionych w mieszkaniu (13-letnia dziewczynka i rok starszy brat). Błyskawiczna akcja strażaków doprowadziła do nierozprzestrzenienia się żywiołu na inne części kamienicy. I najważniejsze - obyło się bez ofiar i utraty zdrowia osób znajdujących się w bezpośrednim odziaływaniu pożaru.


W wyniku pożaru 5 osobowa rodzina straciła dobytek życia. Całe mieszkanie uległo zniszczeniu.

Z uwagi, iż było to mieszkanie komunalne – remontu dokona chojnicki Zakład Gospodarki Komunalnej. Poszkodowani otrzymają zapomogi i dotacje z MOPS-u. Rodzina otrzymała także niewielkie mieszkanie zastępcze na czas remontu przy ul. Cechowej. Na tym możliwości, zarówno prawne jak i finansowe udzielenia pomocy przez miasto Chojnice wyczerpują się.


Możemy jednak pomóc wspólnie. Chojniczanie nieraz już okazali wielkie serce – ostatnio zbierając ponad 500 tysięcy złotych na karetkę, angażując się co roku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy biorąc udział w lokalnych licytacjach na różne cele charytatywne.


Tym raz potrzebne jest 40 000 zł.  Na nowy start życiowy – na najpotrzebniejsze rzeczy, które powinny się znaleźć w każdym domu czyli meble, sprzęty AGD i inne wyposażenie.


Myślę, że nawet najmniejszy datek przybliży nas do końcowego celu. Okazana solidarność pokaże, że poszkodowani chojniczanie nie są sami i mogą liczyć na innych mieszkańców naszego miasta.

  


Wpłacający 79

DJ
Dariusz Jasnowski
1 000 zł
AS
Antoni Szlanga
500 zł
A
Arseniusz Magdalena Finster
500 zł
MT
Michał Trociński
500 zł
KW
Karol Wera
300 zł
J
Jacek
200 zł
AK
Adam Kopczyński
200 zł
S
Sebastian Jarzembinski
100 zł
IK
Iwona Kołak
100 zł
BL
Beata Linda
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 294 zrzutki

i zebrali

402 351 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?