id: m6uckn

Na budowę prototypu separatora cząsteczek gazu lub cieczy.

Na budowę prototypu separatora cząsteczek gazu lub cieczy.

Nasi użytkownicy założyli 1 180 944 zrzutki i zebrali 1 234 981 649 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam serdecznie.


Przedmiotem mojej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na budowę i przebadanie prototypu mojego autorskiego urządzenia, które może w ogromnym stopniu zniwelować możliwość katastrofy klimatycznej na Świecie. Tym urządzeniem jest “Spirala odśrodkowa do separacji cząsteczek gazu lub cieczy.” nr zgłoszenia patentowego P.444130 nr zgłoszenia międzynarodowego PCT/PL2024/000012.


Jeżeli działanie tego separatora, będzie skuteczne tak jak zakładam, to światowy popyt na to urządzenie, będzie liczony w milionach sztuk rocznie, i z samej licencji niewyłącznej sprzedawanej wszystkim firmom chcącym produkować urządzenia według mojego projektu, zyski mogą być naprawdę kosmiczne, i dlatego też jeżeli w tym względzie odniosę sukces, to proporcjonalnie do wniesionych wpłat, będę mógł sowicie odwdzięczyć się każdemu darczyńcy (szczegółowe informacje na temat tego "rewanżu", zamieszczone są na mojej stronie internetowej).


Separator według mojego projektu, może sprawić, że wszelkie elektrownie i elektrociepłownie węglowe będą “zero emisyjne”, gdyż to urządzenie może z dużą skutecznością wyłapywać CO2 ze spalin przemysłowych, a koszt energetyczny separacji 1 tony CO2 ze spalin przemysłowych to zaledwie kilka dolarów USD. Pozyskany dwutlenek węgla można przerobić na nawozy sztuczne lub paliwa syntetyczne, sprzedając go w cenie 30 – 100 USD za tonę.


Ponadto urządzenie to jest bardzo wydajne przy uzdatnianiu wody pitnej oraz odsalaniu wody morskiej. Koszt energetyczny jednego cyklu oczyszczenia 1 m3 wody z wszelkich cząsteczek cięższych od wody, to 0,06 USD. Jeżeli w jednym cyklu uzyska się załóżmy 80% skuteczność oczyszczenia wody, to po 4 cyklach, których koszt wyniesie około 0,25 USD, uzyska się wodę ze zredukowaną ilością zanieczyszczeń o około 99%. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że urządzenie o długości 1,2 m i średnicy 30 cm, cechowało by się wydajnością jednego cyklu na poziomie 720 litrów/minutę.


Szczegółowe informacje na temat istoty tego projekt, zamieszczone są na mojej stronie internetowej. 


Jeżeli udało by mi się zebrać kwotę wyższą od oczekiwanej, to nadwyżkę pozyskanych środków przeznaczę na komercjalizację projektu. 


Za wszystkie udostępnienia i wpłaty, ślicznie dziękuję. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 13

MW
Marta
30 zł
KK
Kalina Kowalczyk
100 zł
KR
Krystian
200 zł
MA
Mateusz
2,58 zł
AW
20 zł
MK
Maciej Krępa
30 zł
JP
Jolanta Pogorzelska
JS
Joanna Szokalska
50 zł
BS
Barbara Dlowinska-Chojnacka
100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!