Baza Fundacji Przepływy
Baza Fundacji Przepływy
Nasi użytkownicy założyli 1 231 419 zrzutek i zebrali 1 363 832 846 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
„Przepływy”? A dlaczego Przepływy?
Tak właśnie nazywał się nasz pierwszy projekt zorganizowany w 2017 roku w niewielkiej miejscowości, malowniczo położonej nad Narwią. Był to eksperyment i choć mówiono, że tego rodzaju działania zupełnie się tam nie przyjmą, szybko okazało się, że Zambski Kościelne to miejsce z ogromnym potencjałem artystycznym i ludzie niezwykle zaangażowani społecznie. To nasz letnio-teatralny dom!
Nazwa naszego projektu tak mocno wpisała się w lokalny krajobraz, że do dziś idąc przez wieś często słyszymy:
- „Pani Kasiu? A będą w tym roku Przepływy?!”
- „Będą! Muszą być!”
A wszystko zaczęło się od… marzenia. O teatrze. Tu. W otwartej przestrzeni. Z lokalną społecznością. Dla nich i o nich. Następnie pełne inspiracji studia Pedagogiki Teatru oraz spotkanie niezwykłych i różnorodnych kobiet, które połączył wspólny cel. A potem? Potem przyszły lata pracy, kolejne projekty, wspaniałe dzieci i młodzież oraz ich rodzice. Dużo radości, dobrej energii i poczucia, że RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO. I tak już 7 lat…
Bo lubimy być razem, uczyć się, pokonywać trudności, podejmować nowe wyzwania i nie znosimy nudy. Choć nudzić się razem też lubimy. Ale przede wszystkim wierzymy w teatr i jego moc łączenia ludzi.
Nie wyobrażamy sobie już wakacji bez Zambskiego Lata w teatrze. Bez naszych starych uczestników i tych nowych, którzy zachęceni opowieściami znajomych przychodzą w kolejnych latach. Bez tych rodziców, dziadków, przyjaciół, którzy zawsze gotowi są pomóc. Bez tych uścisków, uśmiechów i trudnych emocji, które też się zdarzają i są dla nas niezwykle cenne.
Wspaniale jest obserwować, jak nasi uczestnicy rosną razem z kolejnymi edycjami Lata w teatrze i jak się zmieniają, dorastają. Gdy wracają w kolejnych edycjach, już nie jako uczestnicy, ale jako wsparcie, gotowi przejąć od nas część zadań. Pełni pomysłów, otwarci. Wracają, aby zaproponować coś, na co my nie wpadłybyśmy, nawet gdybyśmy spędziły nad tym całą noc…. To taka nasza latoteatralna rodzina.
Do dziś zrealizowaliśmy PIĘĆ PROJEKTÓW w Zambskach Kościelnych:
- „Przepływy” (2017) - tematem naszych działań była społeczność i historia Zambsk Kościelnych;
- „Szepty Puszczy” (2018), w którym skupiliśmy się na badaniu lasu w kontekście pogłębiającego się wśród dzieci i młodzieży deficytu natury;
- „Co w trawie piszczy” (2019) gdzie do pracy zainspirowała nas łąka i tętniące na niej życie owadów;
- „Jak się macie?” (2021) badający samopoczucie młodych ludzi w po pandemicznej rzeczywistości;
- „Ale kosmos!” (2022) ukazujący nam niesamowitości wszechświata, a w nim wyjątkowość każdego z nas.
Przez te lata stworzyliśmy MODEL WSPÓLNEJ PRACY, który koncentruje się na:
- społeczności lokalnej, jej tożsamości, potencjale artystycznym i organizacyjnym;
- edukacji demokratycznej, a zatem zapewnieniu przestrzeni do swobodnej wypowiedzi, podkreślaniu roli istniejących między nami relacji oraz wspólnego wypracowywania rozwiązań;
- naturze, która jest dla nas punktem odniesienia i bezpieczną przestrzenią pozwalającą zatrzymać się i zajrzeć w głąb siebie.
BAZA NA ŁĄCE, która uwaga, uwaga: widoczna jest nawet na mapie Google!!! No ale właśnie…
Bo choć pole, na którym co roku powstaje nasza teatralna baza, powinno z powodzeniem pomieścić nas jeszcze przez kilka kolejnych lat, to jednak czas na stworzenie większej powierzchni przestrzeni warsztatowych, w których moglibyśmy w spokoju oddawać się pracy artystycznej.
Tegoroczne Zambskie Lato w teatrze zgromadzi ponad 70 osób. Jest to dla nas niesamowita radość, ale również wyzwanie. Jak stworzyć przestrzeń, w której każdy z nas będzie czuł się komfortowo? Jak odpowiedzieć na potrzeby uczestników, wolontariuszy i kadry naszego projektu? A co z pogodą i nieprzewidywalnością warunków atmosferycznych? Czy damy radę i czy znowu będzie przepięknie?
Możecie nam pomóc i stać się częścią naszej latoteatralnej rodziny. Zbieramy środki, które chcemy przeznaczyć na:
- rozbudowę przestrzeni warsztatowych, co pozwoli nam pracować w większych grupach;
- stworzenie strefy wolontariusza, gdzie po trudach codziennej pracy znajdzie się miejsce na odpoczynek i na nawiązywanie głębszych relacji;
- zaaranżowanie strefy wyciszenia dla tych, którzy po intensywnych działaniach grupowych potrzebują się na chwilę „wyłączyć”;
- wyposażenie naszej bazy tak, aby było w niej jeszcze bardziej kolorowo i przyjaźnie.
***Startując w konkursie grantowym jako organizacja pozarządowa deklarujemy finansowy wkład własny, który jest niezbędny do zrealizowania projektu. Zebrane przez nas środki zostaną przeznaczone na jego pokrycie oraz działalność statutową Fundacji.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Super sprawa 😊
DZIĘKUJEMY!!!! <3 <3 <3
Powodzenia. Trzymam kciuki
Dziękujemy! Z całego <3 i zapraszamy na pokaz finałowy! Będziemy rozdawać UŚCISKI :)