id: m72mts

Pomoc dzieciom w Argentynie - Dzieło na misji

Pomoc dzieciom w Argentynie - Dzieło na misji

1 440 zł
z 20 000
7%
zakończona
01.08.2018r
23
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 663 zrzutki i zebrali 1 002 332 651 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Wolontariusze Dzieła na misji już w tą sobotę organizują bieg charytatywny pt. Biegniemy z misją, który odbędzie się w Sopocie. Wszystkie środki zostaną przekazane na działalność grupy Dzieło na misji, w tym przede wszystkim na wyjazd misyjny do Etiopii i Argentyny. Więcej informacji o biegu znajduje się na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/414022082343414/
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

„Dzieło na misji” zrzesza młodych ludzi pełnych zapału do działania i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, bez względu na język, kraj czy odległość. W tym roku planujemy wylot do Etiopii i Argentyny, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

W sercu każdego członka DnM istnieje pragnienie wyjazdu na wolontariat misyjny, o czym świadczy nasza krótka, ale bardzo bogata historia – w grudniu 2016 roku uformowaliśmy grupę 8 wolontariuszy, a już w sierpniu 2017 roku wyruszyliśmy z misją do Etiopii.

Początki DnM sięgają dwóch źródeł. Pierwszym z nich jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendyści tej Fundacji stanowią większość naszego zespołu. Dzięki Fundacji poznaliśmy ojców misjonarzy Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia, którzy wspierają nasze działania.

Duch misyjny zagościł w naszych sercach już na zawsze, więc nadal działamy i przygotowujemy się na kolejne misje. Obecnie w naszym gronie jest ponad 20 osób. Każdy wolontariusz bierze udział w kilkumiesięcznych przygotowaniach. Obejmują one zarówno kwestie merytoryczne, jak i duchowe. Kładziemy szczególny nacisk na integrację, aby osoby, które zdecydują się na wyjazd do innego kraju, czuły się w pełni jedną, mocną drużyną. Misje, które planujemy, opierają się na pomocy edukacyjnej podczas trwania szkoły letniej, a ponadto oferujemy pomoc medyczną, m.in. wspierając miejscowe przychodnie. Otworzyliśmy również program stypendialny w Wasserze, w etiopskiej miejscowości, gdzie został przeprowadzony nasz pierwszy projekt misyjny. Stypendium pokrywa koszty związane z nauką w lokalnej szkole przez najzdolniejsze i najbardziej potrzebujące dzieci.

W tym roku przygotowujemy się do wolontariatu misyjnego w Argentynie, którego głównym celem będzie katechizacja dzieci.

Ufamy, że świat można zmienić na lepsze, jeśli się tylko tego pragnie. Powoli, małymi kroczkami dążymy do lepszego jutra.

www.facebook.com/dzielonamisji

www.dzielonamisji.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

 
Dane ukryte
230 zł
AW
Anna Wojtas
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BK
Ciocia Tosia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
76 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BS
Barbara Skrzypko
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków