Aktualności 1

 • Chciałabym móc już działać, organizować, zapraszać, gościć, a tymczasem nic z tego i to bynajmniej nie z powodu covida, a nierzetelności i niesłowności ludzi. Zaczęliśmy remont sprawnie i pełni wiary w to, że owszem nie będzie lekko, ale do końca roku będzie już po wszystkim. Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy zrobić własnymi siłami oraz dzięki pomocy przyjaciół i Waszym wpłatom:

  • wymieniliśmy okno na nowe, otwieralne
  • zainstalowaliśmy wentylację
  • doprowadziliśmy do porządku instalację elektryczną
  • kupiliśmy pompę do nieczystości (znajdujemy się poniżej poziomy instalacji kanalizacyjnej i bez tego ani rusz)
  • przestawiliśmy jedną ścianę zwiększając powierzchnię głównego pomieszczenia
  • kupiliśmy okazyjnie 38 składanych drewnianych krzeseł
  • kupiliśmy i zamontowaliśmy 2 pary drzwi wewnętrznych z ościeżnicami
  • kupiliśmy i zamontowaliśmy 1 parę drzwi stalowych (wyjście ewakuacyjne)

  A potem remont utknął, gdyż trzy kolejne ekipy "fachowców" zrobiły mnie w trąbę. Od dwóch miesięcy rozgrzebana jest łazienka. Ściany, sufity, podłogi czekają na "obróbkę". Kończyłam zeszły rok sfrustrowana, zniechęcona i zdegustowana.

  Ale mamy już Nowy Rok i nowe nadzieje. Po licznych rozmowach, spotkaniach, telefonach i mailach udało się troszkę ruszyc zrzutkę oraz umówić na dalsze konkretne prace, które mają ruszyć już jutro.Tym razem to sprawdzeni i poleceni ludzie.

  Tak więc trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło sprawnie i terminowo.

  A przy okazji zerknijcie do swoich piwnic, może macie tam materiały, które zalegają Wam po remontach, już niepotrzebne.

  W tej chwili najbardziej potrzebujemy:

  • gipsu
  • gładzi
  • płyt karton-gips
  • kleju do płyt KG
  • wylewki
  • baterii umywalkowej
  • syfonu do zlewu

  Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wsparli nas czy to konstruktywnymi radami, materiałami, pomocą w pracach remontowych, wpłatą czy choćby dobrym słowem.

  Do końca zrzutki, zarówno czasu trwania, jak i osiągnięcia założonego celu już niedaleko. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy uda się go zrealizować!

  A potem oczywiście zapraszam wszystkich na PaskudoFonijne koncerty i wszelkie inne działania, które będą miały tu miejsce :)


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

PaskudoFonia to Dobre Piosenki na Paskudną Pogodę. Piosenki umownie nazywanie "Krainą Łagodności - poetyckie, autorskie, turystyczne, folkowe itp.

Oficjalnie PaskudoFonia to Fundacja Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych. Fundacja młoda, bo powstała w lipcu 2018, natomiast koncerty zaczęłam organizować rok wcześniej, a śpiewanki jesienią 2016.

q9ff3801df709624.jpeg

Na początku drogi wydawało się, że Klub Muzyczny 4 ART będzie trwał wiecznie, a PaskudoFonia wraz z nim. Niestety po roku współpracy klub został sprzedany i od tamtej pory tułamy się po Śląsku (Gliwice, Katowice, Chorzów, Zabrze). W tym czasie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt koncertów i śpiewanek, a zagrali u nas m.im. Marek Andrzejewski, Piotr Woźniak, Jerzy Filar, Łukasz Majewski, Tomek Wachnowski, zespoły Myszy i Ludzie, Chwila Nieuwagi, Sąsiedzi i wielu innych.

lc2dca4c3a4df6ba.jpeg

Zorganizowaliśmy również jedną (na razie) charytatywną imprezę muzyczno-podróżniczą we współpracy z gliwickimi organizacjami - Studenckim Kołem Przewodników Górskich "Harnasie oraz Fundacją "Na Zielonym".

m2e232290855de95.pngObecnie puby i kluby muzyczne borykają się ze swoimi covidowymi problemami. MDK (gdzie do tej pory odbywały się śpiewanki) ma ograniczenia lokalowe i przede wszystkim czasowe.

Podjęłam więc decyzję o stworzeniu własnego miejsca na koncerty, śpiewanki, prelekcje, szkolenia, warsztaty itp. Miejsca, w którym artyści będą mogli spotkać się z życzliwą publicznością, podróżnicy z ludźmi ciekawymi świata, a ludzie, którzy chcą się nauczyć czegoś nowego z tymi, którzy chcą podzielić się swoim czasem, umiejętnościami, wiedzą. Nie będzie to knajpka, a miejsce spotkań. Miejsce, do którego można przyjść pogadać, pograć w planszówki, wpaść z pomysłem do zrealizowania. Zawsze będzie można się napić kawy czy herbaty, a często pewno znajdzie się i coś słodkiego na ząb ;-)

Ponadto, będzie też tam funkcjonował sklepik charytatywny - w duchu zero waste, nowy dom będą mogły znaleźć darowane nam przez Was przedmioty. Dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji i będzie przeznaczony na realizację zadań statutowych.

I to wszystko w moim mieście czyli Gliwicach.


Odpowiedni lokal znalazłam w samym centrum miasta. Wymaga niestety remontu i za dużych jak na nasze skromne możliwości nakładów, stąd prośba o wsparcie.

f41dee5f9e6ac3e5.jpeg

z02c716fdc1a61f6.jpeg

q1ec301ccfd57273.jpeg

yc63c34aad297665.jpeg

Przed nami ogrom prac, a fundusze potrzebne są na:

 • zrobienie wentylacji
 • wykonanie łazienki (armatura, kafle, przepływowy ogrzewacz wody, oświetlenie, drzwi)
 • naprawa całej instalacji elektrycznej
 • zrobienie podłóg (kafle lub wykładzina przemysłowa)
 • zamontowanie wewnętrznych drzwi wraz z framugami
 • wymiana jedynego okna (tego, które jest nie można otwierać)
 • szyld
 • wyposażenie w regały (w bliższej przyszłości, gdyż w pierwszej kolejności ruszy sklepik)
 • wyposażenie lokalu w rzutnik multumedialny, sprzęt nagłośnieniowy, stoły, krzesła i całe mnóstwo innych drobnych rzeczy (w dalszej przyszłości)


Otworzyć dla Was drzwi mojej "norki" (jak to miejsce nazwał ostatnio kolega, który widział stan aktualny) chcę jak najszybciej. Kiedy będę mogła zaprosić Was na spotkania tego nie wiem. Czasy są nieciekawe, ale kiedyś w końcu zrobi się normalnie i muszę być na to gotowa!Wpłacający 128

SW
Stanisław Wierzchowski
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
I
Inez Sumara
80 zł
 
Dane ukryte
200 zł
ZP
Zofia Piotrowska
50 zł
B
Bożena
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ES
Emilia Szafarz
50 zł
R
Rado
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Grosz do grosza

Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie. Każda złotówka zbliża nas do realizacji marzeń :)

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowania

Jestem Ci bardzo wdzięczna za wsparcie! Zamieszczę imienne podziękowania na naszej stronie www i profilu na fb.

wybrano 16 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Podziękowanie + PaskudoFonijna torba

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www

oraz płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii.

wybrano 18 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Podziękowanie + bilet na koncert

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www oraz bilet na 1 dowolny koncert, który zostanie zorganizowany w tym miejscu.

wybrano 18 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Podziękowanie + torba + bilet

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii oraz bilet na dowolny koncert zorganizowany w tym miejscu.

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Podziękowanie + torba + bilet + ręcznie robiona siatka "paryżanka" lub czapka

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii, bilet na dowolny koncert zorganizowany w tym miejscu oraz ręcznie robiona na szydełku siatka na zakupy tzw. paryżanka lub czapka w dowolnie wybranym kolorze (i fasonie, jeśli chodzi o czapkę :) (czas na realizację w 4-7 dni od zakończenia zrzutki i ustalenia szczegółów)

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Podziękowanie imienne + torba + bilet + chusta

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii, bilet na dowolny koncert zorganizowany w tym miejscu oraz ręcznie robiona na szydełku chusta w dowolnie wybranym rozmiarze, kolorze i wzorze (czas na realizację w 7-14 dni od zakończenia zrzutki i ustalenia szczegółów)

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Podziękowanie imienne + torba + karnet na 5 koncertów

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii oraz karnet na 5 dowolnych koncertów organizowanych przez PaskudoFonię w dowolnym miejscu (np. w Schronisku Jagodna).

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Podziękowanie imienne + torba + karnet na 10 koncertów

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii oraz karnet na 10 dowolnych koncertów organizowanych przez PaskudoFonię w dowolnym miejscu (np. w Schronisku Jagodna).

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Podziękowanie imienne + torba + podwójna wejściówka na koncert + sala na wyłączność

Podziękowanie imienne, które zostanie zamieszczone na profilu Fundacji na fb oraz na naszej stronie www, płócienna ekologiczna torba z logo PaskudoFonii, podwójna wejściówka na dowolny koncert zorganizowany w tym miejscu oraz możliwość wykorzystania sali wraz z wyposażeniem w jednym dniu w nielimitowanym czasie lub 10 godzin do wykorzystania cyklicznie (terminy do uzgodnienia).

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

624 081 zrzutek

i zebrali

375 066 921 zł

A ty na co dziś zbierasz?