id: m7udmy

Rózia nie może trafić do ubojni! Po prostu nie może...

Rózia nie może trafić do ubojni! Po prostu nie może...

8 131 zł 
z 17 150 zł
47%
zakończona 30.10.2021r
173 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Rózia dziękuje za ratunek!


    Udało się! Rózia i jej mama, Róża są już z nami, bezpieczne. Gdy tylko wjechały na folwark, odetchnęliśmy z ulgą. Nic już nie zagrozi spokojnemu dzieciństwu maleńkiej. Nic nie stanie na przeszkodzie Róży, by pokazywać córeczce świat. Nie musi się o nią bać. I my również już się nie boimy.


    Róża i Rózia, zanim zaczną zwiedzać kucykowe przedszkole, muszą odbyć niezbędną kwarantannę, podczas której obejrzą je lekarz weterynarii i kowal. Później rozpocznie się brykanie wśród jesiennych liści. Z całego serca dziękujemy Wam za ocalenie Róży i Rózi!

    e40bf0c6ddbe12b7.jpeg

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Rózia wtula się w mamę i zerka na nas ukradkiem. Jakby to miało ocalić całe jej życie. Malutka Rózia nie wie, że jej mama nie ma tu nic do powiedzenia. Do tego Róża jest najpewniej źrebna, chwali się gospodarz. Są tylko numerem w dokumentach. Imiona dostały dziś od nas. Bo podobno imię to dobry omen. Chociaż tyle mogliśmy dla nich zrobić.


Polska daje ja ubój 30 000 koni rocznie. Stare, młode. Zdrowe, chore. Zasłużone i wyeksploatowane albo takie, które całe życie stały w stodole na łańcuchu i żyły tylko dla tych kilku chwil wiatru w grzywie, gdy będą je ładować. Ubija się osły, kucyki, matki z dziećmi. Tak, wiem, że ubijanie ciężarnych jest wbrew prawu, ale zanim zapytasz to zapewnię Cię, że nikt USG nie robi. Ani handlarz, ani ubojnia.

sb236ea0139e138e.jpeg

Patrzę z zachwytem, głaszczę Rózię po małej główce, a ona wywija uszami jak radarami i robi na mnie wielkie oczy. Nawet nie wie, że zdjęcia które właśnie robię mają uratować jej życie. Jej mokre chrapy nieustannie szperają w mojej dłoni za jakimś smakołykiem, albo dotykiem. Mama Róża jest trochę bardziej nieufna, patrzy z dystansem, nie ufa ludzkiej ręce. Odsuwa się ode mnie. Mój obiektyw budzi niepokój.


Róża i malutka Rózia idą na śmierć. Nie wiem, jaki jest powód. Gospodarz zadzwonił, że sąsiad nie ma pieniędzy, i może byśmy pomogli. Bo sąsiad ubija bezwzględnie, a jemu zza płota szkoda malucha z matka. Mówi, że to nieetyczne, że tak nie wolno.


Etyczne nie jest. Ale niestety, wolno. Człowiek decyduje, i amen.


Tylko Ty możesz odmienić los małej Rózi i mały Róży. Mamy czas do 30 października. Musimy zebrać 5450 zł, aby zapłacić handlarzowi za ich życie i transport do nas.


———

Zbiórka obejmuje wykup, transport, diagnostykę weterynaryjną oraz wizytę kowala, pasze, dalsze pierwsze utrzymanie, kolejne wizyty kowala, weterynarza, szczepienia oraz odrobaczenia, a także budowę kolejnego boksu.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to prawie 1500 ocalonych koni, 100 osiołków, kilkaset psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.


Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 173

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 384 zrzutki

i zebrali

807 281 366 zł

A ty na co dziś zbierasz?