Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać ID: m842hd

Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać ID: m842hd

5 753 zł z 7 500 zł

76%

5 753 zł

5 753 zł

z 7 500 zł

52 dni

52 dni

do końca

94

94

wspierających
76%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać. Tylko dzięki Waszej pomocy możemy rozwijać naszą działalność, a za rok zorganizować drugą edycję HER Docs Film Festival!


de4c7b9be93d45d0.jpeg


Kim jesteśmy?


Fundacja HER Docs powstała w październiku 2019 r. w Warszawie. Naszą misją jest upowszechnianie kina dokumentalnego autorstwa kobiet, wspieranie reżyserek filmowych oraz promocja ich twórczości. Za pośrednictwem filmów dokumentalnych tworzymy także alternatywną platformę edukacji dla młodzieży. Poprzez działania Fundacji chcemy dołożyć swoją cegiełkę do walki o większą równość w branży filmowej (i nie tylko!), a także sprawić, abyście Wy, nasza wspaniała publiczność, miały i mieli dostęp do wybitnych i poruszających filmów, niedostępnych na co dzień w komercyjnej dystrybucji kinowej lub popularnych serwisach streamingowych.


Fundacja to grupa młodych dziewczyn, które na co dzień woluntarystycznie poświęcają jej swój czas, umiejętności i energię. To także szersze grono przyjaciół i przyjaciółek HER Docs, które wspiera nas swoją radą, wiedzą i pomocą produkcyjną przy naszych wydarzeniach.


Pomimo wielu przeciwności, które napotkałyśmy na swojej drodze (m.in. braku wsparcia finansowego od publicznych instytucji kultury czy naszego miasta) od paru miesięcy udaje nam się z sukcesem realizować naszą misję, przywożąc do Warszawy filmy dokumentalne wybitnych artystek i reżyserek z całego świata. Do tej pory Fundacja utrzymywała się głównie dzięki Waszemu wsparciu - kampanii crowdfundingowej, którą wsparło w sumie ponad 300 osób oraz organizacji comiesięcznych pokazów, które tłumnie odwiedzaliście/-łyście w warszawskiej Kinotece.


f76aadaa91b757df.jpeg

W marcu udało nam się osiągnąć nasz pierwszy cel i wielkie marzenie - zorganizowałyśmy pierwszą edycję HER Docs Film Festival - pierwszego w Polsce (i jednego z niewielu na świecie) festiwalu filmów dokumentalnych autorstwa kobiet. To m.in. dzięki Waszej pomocy Warszawa na 5 dni zamieniła się w stolicę nie tylko dobrego filmu, wideoartu, dialogu i zaangażowanej dyskusji, ale także stała się wizytówką równości, siostrzeństwa i najlepszym przykładem na to, co możemy osiągnąć, jeśli połączymy siły, aby wspólnie walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Pierwszą edycję HER Docs Film Festival odwiedziło aż 4500 widzek i widzów z Polski i zagranicy. Podczas pięciu dni projekcji pokazałyśmy Wam ponad 60 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo. Warszawę odwiedziło także 20 reżyserek, które zjechały się do nas z całego świata, a w rozmowach z nami wspominały, że dawno nie spotkały tak zaangażowanej i aktywnej publiczności. Jednak największą radością były dla nas rozmowy z Wami, a niesamowicie entuzjastyczny feedback, który dostałyśmy od naszych widzek i widzów do dzisiaj nas wzrusza oraz dodaje siły i wiary, że to co robimy ma sens. 


ea0067aacc2e458d.jpeg


Olbrzymią radość, którą przyniósł sukces festiwalu oraz Wasze entuzjastyczne przyjęcie, brutalnie przerwał wirus, epidemia oraz poranny telefon o zamknięciu działalności kin. Nie załamałyśmy się, odwołałyśmy dwa ostatnie pokazy i od razu zastosowałyśmy się do zaleceń akcji #zostańwdomu. Jednak dalszy rozwój sytuacji, brak możliwości organizowania pokazów, a także trudna sytuacja naszych partnerów, którzy nie są w stanie opłacić należnych nam faktur sprawiły, że jesteśmy zmuszone po raz kolejny poprosić Was o pomoc.


Na co zbieramy?


Na pokrycie podstawowych kosztów funkcjonowania Fundacji, których nie możemy odłożyć na później:

- comiesięczne koszty administracyjno-księgowe,

- pokrycie bieżących zobowiązań podatkowych,

- inne koszty stałe (domena, skrzynka mailowa, hosting),

- opłacenie pilnych zobowiązań finansowych i częściowe pokrycie kosztów organizacji festiwalu (których pokrycie jest w tym momencie niemożliwe ze względu na nieuregulowane zobowiązania finansowe naszych partnerów).


Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?


Do tej pory podstawowe koszty funkcjonowania Fundacji pokrywałyśmy dzięki organizacji comiesięcznych pokazów filmowych w warszawskiej Kinotece. Dzięki zainteresowaniu publiczności, którym się cieszyły, wpływy z biletów pozwalały nam spać spokojnie wiedząc, że będzie nas stać na zapłacenie księgowej, opłacenie platformy hostingowej dla naszej strony internetowej lub skromne wynagrodzenie dla tłumaczki/-a filmu. Niestety ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i zamknięcie kin, nie jesteśmy w stanie realizować swojej podstawowej działalności, pozwalającej nam na opłacenie rachunków. Ciężka sytuacja finansowa dotknęła nie tylko nas. Niestety, część naszych partnerów (zwłaszcza tych z wyłączonej obecnie z funkcjonowania branży kinowej) nie jest aktualnie w stanie opłacić należnych nam faktur, co spowodowało, że nasza sytuacja z dnia na dzień staje się coraz cięższa. 


Jak się Wam odwdzięczymy? 


Od początku kwarantanny aktywnie myślimy o tym, jak możemy pozostać w kontakcie z naszą publicznością pomimo zamknięcia kin i zakazu organizacji pokazów. Pracujemy już nad rozwiązaniami, które umożliwią nam organizację projekcji w takiej formie, jaka jest aktualnie możliwa, czyli za pomocą dostępnych narzędzi internetowych. Już wkrótce zdradzimy więcej, a Wy będziecie mogły/-li z własnej kanapy obejrzeć świetne kino autorstwa kobiet. Może nawet coś z naszego tegorocznego programu? :) Aby dowiedzieć się więcej, już teraz zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’u na Facebooku i Instagramie


Nasza dotychczasowa działalności, oprócz cierpliwości i wytrwałości, nauczyła nas jednego: publiczność i rodzina HER Docs to najlepsza grupa wsparcia, jaką tylko można sobie wymarzyć. Dlatego jeszcze raz prosimy - zaufajcie nam, a my z największą frajdą odwdzięczymy się tak, jak umiemy najlepiej. Wybierzemy dla Was najlepsze, najciekawsze filmy z całego świata, żebyśmy znów mogły/-li wszyscy razem wspólnie celebrować twórczość kobiet - czy to na festiwalu, pokazie specjalnym, czy w sieci. 


Twoje wsparcie jest dla nas najważniejsze - nie ma znaczenia, ile złotówek przekażesz. Jeśli w obecnej sytuacji nie możesz sobie pozwolić na dodatkowy wydatek - roześlij link wśród znajomych i wspomóż nas dobrym słowem. To dzięki Tobie może się nam udać!


DZIĘKUJEMY!

Zespół HER Docs

f1af30f595622f7b.jpeg

Zespół HER Docs (od lewej i od góry): Karolina, Ola, Małgosia, Kasia, Jaqueline, Paulina, Weronika, Majka, Ada, Bogna, Kamila i Maja.

Wpłacający94

Z
Z Z Szydłowscy
500 zł
J
Jarek
300 zł
 
Dane ukryte
229 zł
D
Dominika
200 zł
AH
Anna Hryniewicz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
E
Elżbieta Petriczko
200 zł
A
Anna Rudnicka-Sipayllo
200 zł
IH
Ignacy Hryniewicz
100 zł
MS
Małgorzata Sadowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

537 208 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?