id: m842hd

Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać

Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać

11 370 zł 
z 15 000 zł
75%
zakończona 31.10.2021r
215 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

qb0e7a12910d8840.png

UWAGA: Zbiórka wraz z poniższym tekstem zawierającym apel o pomoc została przez nas utworzona w maju 2020 r. Jej celem było zebranie funduszy na podstawowe funkcjonowanie Fundacji w ciężkich dla kultury czasach pandemii. Uruchamiamy ją ponownie, w związku z naszą aktualną sytuacją oraz szeroko komentowanym w mediach zawieszeniem przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA) organizowanego przez nas wydarzenia "Herstorie na Dzień Kobiet".


“Herstorie na Dzień Kobiet” to wydarzenie, które w zamierzeniu miało się odbyć wokół Międzynarodowego Dnia Kobiet, w dniach 4-8 marca na portalu Ninateka. Niestety na około dobę po uruchomieniu wydarzenia i udostępnienia jego programu filmowego w Ninatece, z niewyjaśnionych bliżej przyczyn zostało ono “czasowo zawieszone” przez nowe kierownictwo FINA.


Tworząc “Herstorie na Dzień Kobiet” chciałyśmy celebrować 8 marca poprzez wspólne oglądanie ośmiu wyjątkowych filmów dokumentalistek i animatorek prezentowanych podczas pierwszej edycji HER Docs Film Festival w 2020 roku. Pragnąc, aby głosy te wybrzmiały, a “Herstorie” miały szansę powrócić do publiczności, udostępniamy program całego wydarzenia gościnnie dzięki uprzejmości i przy wsparciu festiwalu Pięć Smaków. Filmy będą dostępne na prowadzonej przez festiwal platformie VOD nieodpłatnie, a zespół Pięciu Smaków w wyrazie prawdziwego siostrzeństwa zaproponował nam bezpłatne użyczenie platformy.


Jesteśmy jednak przekonane, że praca, nawet ta społeczna, powinna być wynagradzana. Dlatego pragniemy pokryć koszty techniczne obsługi wydarzenia (które w założeniu projektu miały być pokryte przez państwową platformę, funkcjonującą ze środków publicznych). Dlatego prosimy Was o wsparcie!


Na co zbieramy?


- Na pokrycie dodatkowego kosztu jednej pełnometrażowej licencji filmowej, związanego ze zmianą platformy streamingowej.


Ponadto, wszystkie pozostałe środki uzyskane ze zbiórki przeznaczymy na aktywność związaną z naszą działalnością statutową, tj. promocję filmu dokumentalnego autorstwa kobiet (organizację pokazów filmowych i wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych).


Dziękujemy!

Zespół HER Docs


g613ae51553c7bbb.png

Pomóż Fundacji HER Docs przetrwać. Tylko dzięki Waszej pomocy możemy rozwijać naszą działalność, a za rok zorganizować drugą edycję HER Docs Film Festival!


de4c7b9be93d45d0.jpeg


Kim jesteśmy?


Fundacja HER Docs powstała w październiku 2019 r. w Warszawie. Naszą misją jest upowszechnianie kina dokumentalnego autorstwa kobiet, wspieranie reżyserek filmowych oraz promocja ich twórczości. Za pośrednictwem filmów dokumentalnych tworzymy także alternatywną platformę edukacji dla młodzieży. Poprzez działania Fundacji chcemy dołożyć swoją cegiełkę do walki o większą równość w branży filmowej (i nie tylko!), a także sprawić, abyście Wy, nasza wspaniała publiczność, miały i mieli dostęp do wybitnych i poruszających filmów, niedostępnych na co dzień w komercyjnej dystrybucji kinowej lub popularnych serwisach streamingowych.


Fundacja to grupa młodych dziewczyn, które na co dzień woluntarystycznie poświęcają jej swój czas, umiejętności i energię. To także szersze grono przyjaciół i przyjaciółek HER Docs, które wspiera nas swoją radą, wiedzą i pomocą produkcyjną przy naszych wydarzeniach.


Pomimo wielu przeciwności, które napotkałyśmy na swojej drodze (m.in. braku wsparcia finansowego od publicznych instytucji kultury czy naszego miasta) od paru miesięcy udaje nam się z sukcesem realizować naszą misję, przywożąc do Warszawy filmy dokumentalne wybitnych artystek i reżyserek z całego świata. Do tej pory Fundacja utrzymywała się głównie dzięki Waszemu wsparciu - kampanii crowdfundingowej, którą wsparło w sumie ponad 300 osób oraz organizacji comiesięcznych pokazów, które tłumnie odwiedzaliście/-łyście w warszawskiej Kinotece.


f76aadaa91b757df.jpeg

W marcu udało nam się osiągnąć nasz pierwszy cel i wielkie marzenie - zorganizowałyśmy pierwszą edycję HER Docs Film Festival - pierwszego w Polsce (i jednego z niewielu na świecie) festiwalu filmów dokumentalnych autorstwa kobiet. To m.in. dzięki Waszej pomocy Warszawa na 5 dni zamieniła się w stolicę nie tylko dobrego filmu, wideoartu, dialogu i zaangażowanej dyskusji, ale także stała się wizytówką równości, siostrzeństwa i najlepszym przykładem na to, co możemy osiągnąć, jeśli połączymy siły, aby wspólnie walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Pierwszą edycję HER Docs Film Festival odwiedziło aż 4500 widzek i widzów z Polski i zagranicy. Podczas pięciu dni projekcji pokazałyśmy Wam ponad 60 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo. Warszawę odwiedziło także 20 reżyserek, które zjechały się do nas z całego świata, a w rozmowach z nami wspominały, że dawno nie spotkały tak zaangażowanej i aktywnej publiczności. Jednak największą radością były dla nas rozmowy z Wami, a niesamowicie entuzjastyczny feedback, który dostałyśmy od naszych widzek i widzów do dzisiaj nas wzrusza oraz dodaje siły i wiary, że to co robimy ma sens. 


ea0067aacc2e458d.jpeg


Olbrzymią radość, którą przyniósł sukces festiwalu oraz Wasze entuzjastyczne przyjęcie, brutalnie przerwał wirus, epidemia oraz poranny telefon o zamknięciu działalności kin. Nie załamałyśmy się, odwołałyśmy dwa ostatnie pokazy i od razu zastosowałyśmy się do zaleceń akcji #zostańwdomu. Jednak dalszy rozwój sytuacji, brak możliwości organizowania pokazów, a także trudna sytuacja naszych partnerów, którzy nie są w stanie opłacić należnych nam faktur sprawiły, że jesteśmy zmuszone po raz kolejny poprosić Was o pomoc.


Na co zbieramy?


Na pokrycie podstawowych kosztów funkcjonowania Fundacji, których nie możemy odłożyć na później:

- comiesięczne koszty administracyjno-księgowe,

- pokrycie bieżących zobowiązań podatkowych,

- inne koszty stałe (domena, skrzynka mailowa, hosting),

- opłacenie pilnych zobowiązań finansowych i częściowe pokrycie kosztów organizacji festiwalu (których pokrycie jest w tym momencie niemożliwe ze względu na nieuregulowane zobowiązania finansowe naszych partnerów).


Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?


Do tej pory podstawowe koszty funkcjonowania Fundacji pokrywałyśmy dzięki organizacji comiesięcznych pokazów filmowych w warszawskiej Kinotece. Dzięki zainteresowaniu publiczności, którym się cieszyły, wpływy z biletów pozwalały nam spać spokojnie wiedząc, że będzie nas stać na zapłacenie księgowej, opłacenie platformy hostingowej dla naszej strony internetowej lub skromne wynagrodzenie dla tłumaczki/-a filmu. Niestety ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i zamknięcie kin, nie jesteśmy w stanie realizować swojej podstawowej działalności, pozwalającej nam na opłacenie rachunków. Ciężka sytuacja finansowa dotknęła nie tylko nas. Niestety, część naszych partnerów (zwłaszcza tych z wyłączonej obecnie z funkcjonowania branży kinowej) nie jest aktualnie w stanie opłacić należnych nam faktur, co spowodowało, że nasza sytuacja z dnia na dzień staje się coraz cięższa. 


Jak się Wam odwdzięczymy? 


Od początku kwarantanny aktywnie myślimy o tym, jak możemy pozostać w kontakcie z naszą publicznością pomimo zamknięcia kin i zakazu organizacji pokazów. Pracujemy już nad rozwiązaniami, które umożliwią nam organizację projekcji w takiej formie, jaka jest aktualnie możliwa, czyli za pomocą dostępnych narzędzi internetowych. Już wkrótce zdradzimy więcej, a Wy będziecie mogły/-li z własnej kanapy obejrzeć świetne kino autorstwa kobiet. Może nawet coś z naszego tegorocznego programu? :) Aby dowiedzieć się więcej, już teraz zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’u na Facebooku i Instagramie


Nasza dotychczasowa działalności, oprócz cierpliwości i wytrwałości, nauczyła nas jednego: publiczność i rodzina HER Docs to najlepsza grupa wsparcia, jaką tylko można sobie wymarzyć. Dlatego jeszcze raz prosimy - zaufajcie nam, a my z największą frajdą odwdzięczymy się tak, jak umiemy najlepiej. Wybierzemy dla Was najlepsze, najciekawsze filmy z całego świata, żebyśmy znów mogły/-li wszyscy razem wspólnie celebrować twórczość kobiet - czy to na festiwalu, pokazie specjalnym, czy w sieci. 


Twoje wsparcie jest dla nas najważniejsze - nie ma znaczenia, ile złotówek przekażesz. Jeśli w obecnej sytuacji nie możesz sobie pozwolić na dodatkowy wydatek - roześlij link wśród znajomych i wspomóż nas dobrym słowem. To dzięki Tobie może się nam udać!


DZIĘKUJEMY!

Zespół HER Docs

f1af30f595622f7b.jpeg

Zespół HER Docs (od lewej i od góry): Karolina, Ola, Małgosia, Kasia, Jaqueline, Paulina, Weronika, Majka, Ada, Bogna, Kamila i Maja.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 215

ZS
Z Z Szydłowscy
500 zł
AS
Anka Sasnal
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JA
Jarek
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
229 zł
AR
Anna Rudnicka-Sipayllo
200 zł
EP
Elżbieta Petriczko
200 zł
AH
Anna Hryniewicz
200 zł
D
Dominika
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 109 zrzutek

i zebrali

759 064 275 zł

A ty na co dziś zbierasz?