id: m8b6sm

Pomoc dla zgwałconej nastolatki

Pomoc dla zgwałconej nastolatki

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 257 zrzutek i zebrali 1 199 696 798 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nastolatka została brutalnie zgwałcona. Dziewczyna nie znalazła wsparcia ani w szkole, ani wśród dorosłych, po traumatycznych wydarzeniach próbowała popełnić samobójstwo. Pomóżmy jej odnaleźć sprawiedliwość i wesprzyjmy w trudnym procesie – Codziennik Feministyczny organizuje zbiórkę środków na zrzutka.pl. Zebrana kwota zapewni skrzywdzonej nastolatce długoterminową pomoc prawną, która jest bardzo kosztowna. Zaznaczamy, że ostateczna kwota zbiórki zostanie przekazana poszkodowanej.

Do gwałtów najczęściej dochodzi w bliskim otoczeniu – gwałcą mężowie, partnerzy, byli partnerzy, koledzy i znajomi, gwałt dokonany przez obcą osobę w ciemnej uliczce to tylko 8 proc. zgłoszeń. Według danych Fundacji STER aż 55 proc. kobiet zostało zgwałconych we własnym domu, a 31 proc. po podaniu pigułki gwałtu. Aż 40 % spraw o brutalny gwałt, na który są dowody w postaci obdukcji i śladów biologicznych, kończy się wyrokiem w zawieszeniu. Prokuratura umarza 67% spraw o gwałt. W Polsce definicja gwałtu jest wąska – nie ma w niej zapisu o gwałcie małżeńskim czy gwałcie dokonanym na randce (tak jest w innych krajach Europy).

Kim jesteśmy? Codziennik Feministyczny (www.codziennikfeministyczny.pl) to portal społeczno-publicystyczny poświęcony sytuacji kobiet, a także osób doświadczających wykluczenia i przemocy w kraju i na świecie.

Kontakt:

[email protected]

facebook.com/CodziennikFeministyczny

_______

Jeżeli podejrzewasz, że doświadczasz przemocy lub doświadcza jej inna kobieta, zadzwoń na telefon antyprzemocowy Feminoteki – 720 908 974 (telefon jest czynny we wtorki, środy i czwartki w godzinach 13.00 – 19.00).

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" – 22 668 70 00 (Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii").

_______

Ilustracja: Zuzanna Loch

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 558

preloader

Komentarze 49

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dosyc poblazliwosci dla gwalcicieli. Kara tzw. "zawiasow" w absolutnie kazdym przypadku gwaltu powinna byc niemozliwa. Minimalna kara 5 lat wiezienia, a maksymalna dozywocie. W kazdym wypadku obowiazkowa terapia. I absolutny zakaz zblizania sie i kontaktowania z ofiara. Oraz szkolenia dla policjanow i przede wszystkim pomoc psychologiczna dla ofiary. To jedyne rozwiazanie dla obecnego prawa. Obserwuje te sprawe i licze na rozsadek sądu, czyli najwyższy mozliwy wymiar kary dla gwalcicieli.

  53 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Do dziewczyny: Trzymaj się, jesteśmy z Tobą!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jesteśmy z tobą

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie wierzcie ludziom ktorzy mowia ze to juz na zawsze odbije sie na psychice, mnie tez mowiono ale sie nie poddalam i szukajac innych czesto wysmiewanych metod pomoglam sobie i zostawilam traumy za soba, dzis nie majac zadnej emocjonalnej na nie reakcji. Metody Somatic Experiencing oraz hipnoterapia miedzy innymi sa niesamowicie skuteczne w uwalnianiu od traum. Powodzenia!

  ukryta
 • Mistrz Kanapka

  Pomożecie pxrn9m to jest kod do mojej zrzutki czekam info. W opisie