id: m93dur

DESTINATION IMAGINATION- "Burza mózgów" Global Finals 2018

DESTINATION IMAGINATION- "Burza mózgów" Global Finals 2018

2 110 zł
z 5 000
42%
zakończona
18.05.2018r
30
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 876 zrzutek i zebrali 1 065 810 749 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

DESTINATION IMAGINATION (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty. Drużyny liczące od 4 do 7 osób, wraz z Trenerami powstają w przedszkolach, szkołach, ośrodkach edukacji, domach kultury, bibliotekach i wielu innych miejscach, gdzie odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Drużyny w ciągu roku szkolnego rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w praktyce wykorzystując nowatorskie metody i techniki myślenia twórczego. Zdobytą wiedzę i umiejętności sprawdzają w nauce szkolnej, a stworzone przez siebie rozwiązania prezentują podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Zapraszamy do zapoznania się z ideą programu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=90&v=mSm6I9fTbSc W tym roku naszej drużynie z dawnego Gimnazjum nr 14 (obecnie SP 71 we Wrocławiu) udało się zdobyć 1 miejsce w naszej kategorii wiekowej i problemowej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, a tym samym prawo do reprezentowania Polski na Finałach światowych, które odbędą się w tym roku w maju, w Knoxville w stanie Tenessee. Aby jednak spełnić nasze marzenie musimy uzbierać około 80 tys złotych na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania. Jest to kolejny sukces w naszej dotychczasowej pracy. W marcu 2017 roku zajęłyśmy 2 miejsce na ogólnopolskiej olimpiadzie, a w grudniu ubiegłego roku na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności zostałyśmy wicemistrzyniami.

Kim Jesteśmy?

Drużyna BURZA MÓZGÓW z Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu w składzie: Amelka Orlita, Hania Olechowska, Julia Szczepaniak, Lena Podwika, Nina Mądra i Weronika Raduchowska pod opieką wspaniałych trenerek: pani Ani Bieniek i pani Beaty Zając, laureatki XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności 2018.

Co nas wyróżnia?

Każda z nas tworzy nieodłączny element drużyny i wnosi to co najlepsze. Korzystamy wspólnie z naszych umiejętności i wiedzy, dlatego jesteśmy w stanie rozwiązywać problemy na 100%

Julka

Jako główna bohaterka naszego występu sprostała nie lada wyzwaniu aktorskiemu, pokazując przy tym swoją prawdziwą niezywkle pozytywną osobę. Kreatywność nie odstępuje jej na krok, a jej pomysły przepełniają nasze życia nawet poza zajęciami.

Amelka

Pełna energii i sympatyczna dziewczyna, która jest wsparciem dla całej drużyny. Niejednokrotnie podtrzymywała nas na duchu w najtrudniejszych momentach. Wykonane przez nią elementy dekoracji są dopracowane co do szczegółu!

Hania

Niezwykła pracowitość Hani jest dla nas motorem do działania w każdym momencie. Wielkie zdolności z zakresu nauk ścisłych i techniki wydają się jeszcze większe w porównaniu do niewielkiego wzrostu naszej koleżanki.

Lena

Niezawodna Lena to filar podtrzymujący naszą drużynę. Potrafi doskonale zachęcić nas do działania, ale wie również kiedy odrywamy się od rzeczywistości, a nasze pomysły przerastają rzeczywistość. Dzięki niej każde nasze przedstawienie jest w 100% dopracowane. Stworzone przez nią rekwizyty można by łatwo pomylić z dziełem sztuki.

Nina

Mistrzyni improwizacji. Nawet w trudnych sytuacjach stawia czoła przeciwnościom z zimną krwią. Ponadto działa artystycznie i aktorsko.

Weronika

Prawdziwa skarbnica pomysłów, pełna natchnienia i potrafiąca skonfrontować pomysły z ich funkcjonalnością to właśnie Weronika. Właśnie dzięki niej nasza praca wkracza no nowe płaszczyzny a my przekraczamy swoje granice i obracamy swoje pomysły ku zupełnie nowym ideom!

Pani Ania

Nie ma osoby, która lepiej poprowadziła by drużyne na przeciw trudnościom formalnym i logistycznym niż Pani Ania! Dzięki niej my możemy oderwać się od ziemi i skupić na pomysłach bez obaw o problemy organizacyjne.

Pani Beata

Pani Beata inspiruje nas na każdym kroku. Potrafi nakierować naszą drużynę na właściwy tor, pokazuje nowe metody i źródła i pomaga odnaleźć nowe pomysły w krytycznych momentach. To właśnie sekret wzrastającej jakości wystąpień!

Jak wyglądają nasze działania?

Każdego roku mamy na celu rozwiązanie wybranego przez nas Wyzwania Drużynowego w sposób innowacyjny oraz oszczędny. W latach 2016-2017 naszym zadaniem było przeprowadzenie projektu ukazującego i rozwiązującego realną potrzebę danej społeczności i opowiedzeniu go w formie bajki przy zawarciu wielu dodatkowych wymagań. Natomiast w marcu 2018 podczas olimpiady przedstawiałyśmy improwizowane przedstawienie dotyczące skarbów kultury i podróżników z użyciem ruchomego rekwizytu- zwykłego prześcieradła.

Różnorodność działań

Każdy etap realizacji jest zupełnie inny od poprzednich i wymaga podjęcia zupełnie nowych zadań. W programie DI stale się rozwijamy, poznając nowe techniki i stawiając czoła nowym trudnościom. Pracujemy w grupie, lecz czasem wyznaczamy lidera danego zadania uwzględniając nasze mocne strony i zainteresowania. Warunkiem udziału w projekcie jest wykonanie go zupełnie samodzielnie, dlatego zakres naszej "pracy" rozpoczyna się już przy zrozumieniu problemu, poprzez burzę mozgów i generowanie pomysłów, napisanie scenariusza i wykonania dekoracji oraz strojów, aż po przedstawienie problemu jury.

Generowanie pomysłów i praca drużynowa

Wybór wyzwania i przeprowadzenie projektu

Tworzenie dekoracji i rekwizytów

Tworzenie rozwiązań technicznych

Wymyślenie fabuły oraz kreowanie postaci

Burza mózgów, korygowanie błędów i ulepszanie pomysłów

Nie bez powodu nazwa naszej drużyny wiążę się właśnie z tym terminem. Każda z nas wierzy w nieustającą drogę do ideału, i wieczną możliwość rozwoju. Komunikacja- najważniejsza rzecz w każdej społeczności stanowi podstawę każdej idei i działania, a wymiana pomysłów udoskonali zarówno nasz projekt jak i nas same.

Praca artystyczna, scenografia oraz charakteryzacja

Nauka gry aktorskiej oraz spektakl na żywo

Sprawdź inne informacje na:

fb.me/burzamozgowdi

lub napisz na

[email protected]

Dziękujemy za wsparcie!

Tylko dzięki Wam uda nam się spełnić marzenia i zdobyć kolejny sukces. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania od całej naszej drużyny :)

English below:


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 9

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Wdzięczność całej drużyny
1 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Podziękowanie mailowe
10 zł

Kupione 8

Zakończona
Inne
Podziękowanie pisemne + zdjęcia z wyjazdu
25 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Pocztówka z USA + podziękowanie pisemne
50 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Lniana torba  + podziękowanie pisemne
100 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Drobny, słodki upominek + podziękowanie pisemne
150 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Drobny, słodki upominek z USA + lniana torba  + podziękowanie pisemne
200 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Warsztaty z kreatywności organizowane przez nasze trenerki :) (Wrocław)
300 zł
Zakończona
Inne
Podziękowanie pisemne + publiczne podziękowania w mediach społecznościowych 
550 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 30

CH
Challis
550 zł
AP
Adriana Panackova
250 zł
DK
Dagmara Koziara
200 zł
PS
Piotr Szul
200 zł
GJ
Gary Jones
150 zł
MP
Gosia
100 zł
DW
Dorota Wrona
100 zł
 
88 zł
GZ
Grzesiek Zajac
50 zł
DP
Doman Podwika
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków