id: maudbs

Album "Wizje natury"

Album "Wizje natury"

58 447 zł z 28 000 zł
208%
zakończona 17.02.2019r
611 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • W imieniu Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz zespołu projektowego chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować za wsparcie wydania albumu „Wizje natury”! Od zakończenia zbiórki minęło już trochę czasu, toteż chcemy zdać relację z postępów prac oraz zaktualizować informację o terminie realizacji zamówień. Przede wszystkim musimy się pochwalić – zebraliśmy prawie 200% potrzebnych środków. W trakcie kampanii udało nam się również pozyskać partnerów instytucjonalnych – Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Kampinoski Park Narodowy. Dzięki dodatkowym środkom finansowym będziemy mogli zdecydowanie zwiększyć objętość albumu! Tak jak deklarowaliśmy w materiałach informacyjnych – dodajemy nowe strony, zestawiamy nowe fotografie. Zdecydowaliśmy się również na wydanie albumu na grubszym papierze, żeby doświadczenie z oglądania albumu było jeszcze bardziej wyjątkowe. Niestety zwiększenie objętości, zebranie nowych zdjęć, a przede wszystkim prace koncepcyjne nad aktualizacją składu, wymagają czasu. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość. Obecnie kończymy te wszystkie czynności, ale musimy przyznać, że spóźnimy się z dostarczeniem finalnego efektu prac. Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja może być rozczarowująca, ale zapewniamy – warto poczekać. W zaktualizowanym albumie znalazło się miejsce dla ok. 140 autorów, ponad 190 zdjęć na ponad 220 stronach! Chcielibyśmy zaprezentować przybliżony harmonogram naszych najbliższych działań: · Zakończyliśmy układanie zdjęć, zestawienie autorów oraz obróbkę dodatkowych fotografii. · Do końca kwietnia opracujemy ostateczny skład albumu. · W celu zapewnienia wysokiej jakości chcemy przeprowadzić wydruk próbny metodą cyfrową – zakładając brak znaczących zmian, pod koniec maja powinniśmy oddać gotowy plik do drukarni. · Druk zajmie do 4 tygodni (w przypadku braku zastrzeżeń i koniecznych zmian). · Album powinien zostać zatem wydrukowany pod koniec czerwca, a dostarczony do Państwa w lipcu. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy za opóźnienie, ale jest ono wywołane jedynie pozytywnymi zmianami w albumie. Będzie w nim jeszcze więcej zachwycających „wizji natury”!
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Album „Wizje Natury” to inicjatywa Związku Polskich Fotografów Przyrody, której celem jest zaprezentować nasze najlepsze zdjęcia w przepięknej formie. Również dzięki Twojej pomocy, może powstać najpiękniejszy album poświęcony polskiej dzikiej przyrodzie.

Szanowni Państwo! Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na album "Wizje natury", informacje o postępach i realizacji projektu są zamieszczane na naszym profilu na Facebooku oraz w zakładce aktualności.

"Wizje natury" - album jakiego nie było!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na temat naszej publikacji.

Wybrane fotografie

Do udziału w tym projekcie zaproszeni zostali najwięksi pasjonaci fotografii przyrody w Polsce. Naprawdę długo dobieraliśmy najbardziej interesujące fotografie. Wyselekcjonowaliśmy kadry, których nigdy wcześniej nie można było zobaczyć w jednym miejscu!

Nasze wizje natury

Zdjęcia zestawiliśmy w sześć rozdziałów. Przede wszystkim unikaliśmy sztampowego podejścia! Pokazujemy niestandardowe zestawienia tematyczne, jeszcze bardziej podkreślając różnorodne spojrzenia naszych fotografów.

Oprawa graficzna

Zadbaliśmy, aby skład wydawnictwa powierzyć w ręce profesjonalnych grafików. Każde zdjęcie zostanie indywidualnie przygotowane do druku przez specjalistów i fotografów. Doskonałe odwzorowanie barw i szczegółów jest kluczowe w takim wydawnictwie.

Co w środku?

Nie zdradzimy wszystkich szczegółów! W trakcie trwania kampanii będziemy publikować informacje o zawartości albumu i opiszemy zawartość kolejnych rozdziałów.

169 zdjęć

Fotografie zwierząt, roślin i krajobrazów, makrofotografia oraz ujęcia z lotu ptaka.

126 autorów

Każdy z nas reprezentuje inne podejście do fotografii, ale łączy nas miłość do polskiej przyrody.

6 rozdziałów

Zdjęcia ułożyliśmy w ciekawą oś narracyjną - takiego albumu jeszcze nie było!

Wymiary

Format albumu to 29x28 cm.

Okładka

Album będzie posiadał twardą oprawę i osobną obwolutę.

Papier

Wysokiej jakości papier kredowy o gramaturze 150 g/m2 (lub 200)

Blisko i daleko.

Weźmiesz jedno ropusze oko, ptasie zielone stopy, wywar z mchu i ... masz pierwszy rozdział albumu :) Zaczynamy od zbliżeń i makro świata. Powoli zmieniamy perspektywę, pokazujemy szersze ujęcia. Miksujemy zbliżenia z dalekimi planami. Efektem jest zaskakujący koktajl różnych fotograficznych smaków.

Dynamicznie i statycznie.

Ptaki są pełne dynamizmu - walczące bataliony, sójka w błotnej kąpieli. Ujęcia krajobrazowe również mogą być pełne ruchu i napięcia. W końcu na kartach albumu pojawia się coraz więcej spokoju i statycznej symetrii.

Ostre i w rozmyciu.

Doskonała ostrość na każdym ziarnku piasku. Zamrożenie chwili w kadrze. Ruch, mgła, specjalne ustawienie parametrów – nieostrości tworzą układ plam, nie odzwierciedlają fotografowanych obiektów. Ostrość jest jednym z ważniejszych środków wyrazu i tematem tego rozdziału.

Obiekty i formy.

Co właściwie tworzy fotografię? Czy jest to ciekawy motyw? Ujęcie pięknego miejsca na ziemi czy ciekawego gatunku? A może to tylko zestaw kresek, faktur, plam barwnych ułożonych we właściwy sposób. Czy redukując przedstawianą rzeczywistość do takich pojedynczych składowych obrazu nadal pokazujemy przyrodę? Odpowiedzi nie damy, pokażemy tylko efekty naszych poszukiwań!

Kolorowo i monochromatycznie.

Feeria barw jesiennych liści. Pojedynczy żywy kolor wybijający się z całości kadru. Przyroda jest pełna różnych, często zaskakujących kolorów. Jednak żeby zbudować nastrój czy podkreślić fakturę tworzymy również ujęcia jednolite tonalnie. Zdjęcia przyrody również bywają czarno-białe.

Pojedyncze i grupowe.

W tym rozdziale to motyw fotografii jest w centrum uwagi. Zliczysz wszystkie żurawie na zdjęciu? Ile szpaków przysiadło na grzbiecie łani? Samotna mrówka wśród tysięcy ziaren piasku. Przyroda pokazana parami. Zestawienia mniej konceptualne, ale wizualnie wspaniałe!

W podziękowaniu za wsparcie

Mail z podziękowaniami.

Wyślemy podziękowania e-mailem, a w załączniku znajdziesz jedną z fotografii z albumu, np. do ustawienia na pulpicie :)

Pocztówka

Podziękowania w tradycyjnej formie pocztówki - oczywiście ze zdjęciem z albumu!

Album "Wizje Natury"

Zdecydowanie nagroda główna :)

Zestaw 3 albumów

Bo taką publikacją warto podzielić się z bliskimi :)

Nagrody specjalne: warsztat i plener fotograficzny - wyjątkowa okazja dołączyć do fotografów ZPFP w terenie! (szczegóły poniżej)

... w ciągu kampanii pojawią się nowe nagrody - odwiedzajcie nas!

Nagroda specjalna - udział w plenerze ZPFP.

Zapraszamy do wspólnego udzialu w plenerze fotograficznym!

Tematyka: Fotografowanie atrakcji Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

Opis: Będziemy fotografowali rzekę Rawkę, wiosenne kwiaty, okoliczną przyrodę, a także dla chętnych cmentarze wojenne z I wojny światowej. Wieczorami oglądanie zdjęć, ognisko.

Termin: 9-12.05.2019

Miejsce: Budy Grabskie, Bolimowski PK, koło Skierniewic

Informacje i wymagania: Fotografujący muszą posiadać własny sprzęt fotograficzny. Dojazd na własny koszt, istnieje możliwość zabrania się z innymi uczestnikami pleneru, po konsultacji z organizatorem. Zapewniamy nocleg na miejscu.

Organizator: Okręg Łódzki ZPFP

Wartość wsparcia: 700 zł

Nagroda specjalna - warsztat fotograficzny.

Indywidualny warsztat fotografowania zwierząt.

Tematyka: Fotografowanie zwierząt w naturalnym środowisku

Opis: Będziemy fotografowali zwierzęta, w szczególności ptaki, związane ze środowiskiem wodnym – rozlewiskami, podmokłymi łąkami, brzegami wód. W zależności od aktualnej sytuacji przyrodniczej i dostępności miejsc fotografowania, będą to inne gatunki i inaczej fotografowane.

Termin i czas trwania: Rok 2019 – dokładna data do ustalenia, przez cały rok można wykonać ciekawe ujęcia, a przede wszystkim spędzić wyjątkowy dzień na łonie dzikiej przyrody. Na fotografowaniu spędzimy jeden dzień (sobota lub niedziela)

Miejsce: Województwo łódzkie (wyjazd z Łodzi, możliwe spotkanie na miejscu)

Informacje i wymagania: Fotografujący musi posiadać własny sprzęt, optymalnie teleobiektyw (o ogniskowej minimum 300mm). Jednak w przypadku nieposiadania takiego zestawu, istnieje możliwość dostosowania zakresu warsztatu do posiadanego aparatu lub ukierunkowanie spotkania na obserwacje, a nie fotografowanie.

Organizator: Jerzy Grzesiak, Okręg Łódzki ZPFP (www.JerzyGrzesiak.pl)

Wartość wsparcia: 800 zł

Budżet i harmonogram

Wszystkie środki uzyskane podczas zbiórki zostaną spożytkowane na druk albumu. Jeśli przekroczymy nas cel finansowy wydrukujemy więcej egzemplarzy. Być może zwiększymy również liczbę stron albumu i gramaturę papieru. Jest to inicjatywa non-profit - nie będziemy sprzedawać wydrukowanych egzemplarzy.

Od momentu zakończenia zbiórki potrzebujemy ok. 1-1,5 miesiąca na wydrukowanie i wysyłkę albumów. Czynnikiem ryzyka jest odwzorowanie kolorów w druku. Podczas drukowania będziemy to skrupulatnie kontrolować i jeśli kolory nie będą nam odpowiadać czas na druk może się wydłużyć.

Wysyłka - album za wskazaną kwotę wsparcia możemy wysłać jedynie na terenie Polski. Jeśli chcesz wskazać adres zagraniczny, prosimy o indywidualny kontakt.

Non - profit

ZPFP to organizacja non-profit. nie będziemy sprzedawać albumu, można go uzyskać tylko podczas tej zbiórki.

Bądź na bieżąco i śledź nasz profil na FB

"Wizje natury" na Facebooku

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 611

AJ
Artur Jurkowski
360 zł
BK
Barbara Kreft
350 zł
TN
300 zł
250 zł
LW
Leszek Wasielewski
220 zł
JK
Jarosław Krawczyński
220 zł
JC
Jacek Chmielewski
218 zł
MK
Mariusz Kanonowicz
211 zł
MK
Magdalena Klopott
210 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie elektroniczne
Wyślemy Ci mail z podziękowaniem i jednym ze zdjęć umieszczonych w albumie - można ustawić je jako tapeta na pulpit czy telefon :) W celu odebrania nagrody prosimy wysłać wiadomość (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 5 razy

Wpłać 25 zł i więcej
Pocztówka
Podziękowanie w tradycyjnej formie pocztówki, oczywiście ze zdjęciem z albumu! W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 10 razy

Wpłać 80 zł i więcej
Album "Wizje natury"
Zdecydowanie nagroda główna - egzemplarz albumu "Wizje natury"!W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 341 razy

przewidywana dostawa: 30 kwietnia, 2019

Wpłać 140 zł i więcej
2 egzemplarze albumu "Wizje natury"
Dla Ciebie i kogoś bliskiego :)W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 74 razy

przewidywana dostawa: 30 kwietnia, 2019

Wpłać 210 zł i więcej
3 egzemplarze albumu "Wizje natury"
Bo taką publikacją warto podzielić się z innymi!W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 46 razy

przewidywana dostawa: 30 kwietnia, 2019

Wpłać 700 zł i więcej
Udział w plenerze ZPFP
Miejsce dla jednej osoby na plenerze ZPFP w Budach Grabskich (Bolimowski Park Krajobrazowy). Nagroda obejmuje zakwaterowanie.9-12.05.2019
rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 9 maja, 2019

Wpłać 800 zł i więcej
Indywidualny warsztat z fotografowania zwierząt
Warsztat z Jerzym Grzesiakiem (www.jerzygrzesiak.pl) z fotografowania zwierząt w ich natulanym środowisku. Wspólnie spędzimy jeden dzień zdjęciowy w 2019 roku (termin, weekendowy, do ustalenia indywidualnie). Będziemy fotografowali w okolicach Łodzi (miejsce dostosowane do terminu i aktualnej sytuacji przyrodniczej)
rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 70 zł i więcej
Album "Wizje natury" - bez kosztów przesyłki
Zdecydowanie nagroda główna - egzemplarz albumu "Wizje natury"! Dla pierwszych 50 osób taniej o koszty przesyłki!W celu odebrania nagrody prosimy w polu "Wiadomość" wpisać adres wysyłki lub przesłać go (z adresu e-mail podanego przy płatności) na adres: albumwizjenatury[at]gmail.com
rozwiń

wybrano 52 razy (pozostało 0 z 52)

Nasi użytkownicy założyli

743 029 zrzutek

i zebrali

527 773 182 zł

A ty na co dziś zbierasz?