"Nie lubię sanah": film slamowo-krótkometrażowy
"Nie lubię sanah": film slamowo-krótkometrażowy
Nasi użytkownicy założyli 1 236 331 zrzutek i zebrali 1 378 157 891 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Stwórz z nami "Nie lubię sanah"
Cześć! Jesteśmy studentami i absolwentami wielu uczelni: Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Szkoły Filmowej w Łodzi, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Dlaczego postanowiliśmy się zebrać i zrealizować wspólny projekt? Bo wszyscy ̶n̶i̶e̶ ̶l̶u̶b̶i̶m̶y̶ ̶s̶a̶n̶a̶h̶ lubimy opowiadać ciekawe historie i wierzymy, że to jedna z nich :)
To tworzony z pasji i w charakterze non-profit, komediowy film krótkometrażowy na podstawie uznanego tekstu slamowego, z którym Mateusz “Milan” Nosarzewski wystąpił w półfinale Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, w których zdobył wicemistrzostwo Polski. Nagrodą za ten sukces był budżet od Fundacji KulturAkcja na realizację teledysku jednego z jego wierszy. Dzięki zaufaniu Fundacji, postanowiliśmy pójść jednak nie jeden, a kilka kroków dalej i stworzyć pełnoprawną ekranizację w formie filmu krótkometrażowego.
Podobnie jak w oryginale, przedstawimy w nim codzienność ekscentrycznego kierowcy Ubera, który prowadzi nietypowe badania socjologiczne na swoich pasażerach, wykorzystując w tym celu starannie dobrane playlisty muzyczne.
"Nie lubię sanah" jest nie tylko tworzone, ale też (częściowo) stworzone. Udało nam się zrealizować już większość ujęć, które obecnie są na etapie montażu. Aby jednak w pełni zrealizować potencjał oryginalnego tekstu, musimy zorganizować kilka dodatkowych, bardziej wymagających niż dotychczas dni zdjęciowych - dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o wsparcie.
O czym jest “Nie lubię sanah”?
- tl’dr: o gościu, który nie lubi sanah.
- Wersja dłuższa:
Status pracy nad filmem:
Przy projekcie pracuje ok. 25 osób w charakterze non-profit. Wiele z nich na co dzień pracuje profesjonalnie przy produkcji filmowej. Spytacie - dlaczego zatem wszyscy ci ludzie poświęcili się projektowi, na którym nic nie zarobią? My też nie wiemy.
Co jednak ważne, zrealizowaliśmy już ponad połowę planowanych ujęć. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów, których przedsmak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach z planu. Autorką wszystkich werków jest Aleksandra Piotrowska.
f
Aby jednak zorganizować dodatkowe dni zdjęciowe (w tym jeden pełny dzień w Warszawie), wykupić potrzebne licencje muzyczne (!), wypożyczyć niezbędny sprzęt (!!), zadbać o jak najwyższy poziom wymagającej postprodukcji, a przy tym wszystkim nie zagłodzić naszej ekipy filmowej (!!!), zbieramy brakujące fundusze. Cel zrzutki został ustalony na podstawie naszych dotychczasowych wydatków, pokrywanych z budżetu od Fundacji KulturAkcja oraz środków prywatnych.
Kto trzyma kierownicę w naszym filmie?
Reżyser: Marcin Zydek
Reżyser i operator filmowy, dokumentalista, absolwent Produkcji Form Audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Student reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska. Autor takich filmów jak:
- Trzeba się skupić (2023) - Oficjalna selekcja na 69. Festiwalu Filmów Niezależnych w Koninie oraz Nagroda Indyjskich Krytyków Filmowych za Najlepszy Debiut Dokumentalny na Kautik IFF.
- Coś do powiedzenia (2020) - I miejsce na 15. Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Jednominutowych w kategorii Dokument.
- Przystanek zwany pożądaniem (2020) - II miejsce na 15. Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Jednominutowych w kategorii Fabuła.
- A Few Blocks Away (2021), reż. Szymon Radzio, zdj. Marcin Zydek - shortlista na Międzynarodowym Konkursie Nespresso Talents.
Scenarzysta: Mateusz "Milan" Nosarzewski
Wicemistrz Polski w slamie poetyckim, zwycięzca konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś" dla klas IV-VI z okazji Dnia Pluszowego Misia, a także zdobywca III miejsca na Regatach klasy Optimist w 2011 roku w jego rodzinnym Olsztynie. Studiował produkcję form audiowizualnych i filmoznawstwo w Gdańsku, obecnie studiuje kognitywistykę w Poznaniu. Slamuje od stycznia 2024 roku, a "Nie lubię sanah" było pierwszym tekstem, jaki powiedział publicznie. Reżyser i scenarzysta takich filmów jak "Czas na marzenia" (II miejsce na 12. Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Jednominutowych w kategorii Fabuła) oraz "Dobry film" (shortlista na 11. Solanin Film Festiwal).
Kierownik produkcji: Szymon Radzio
Urodzony w Krośnie reżyser i scenarzysta oraz kierownik produkcji fabularnych i dokumentalnych filmów krótkometrażowych, student Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi. Stypendysta stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego w 2022 roku. Zadebiutował w 2021 roku realizując short Różyczka (2021). Jego krótki metraż A few blocks away (2021) trafił na shortlistę TOP15 filmów wybranych przez Jury międzynarodowego konkursu Nespresso Talents 2021 ‘Doing is everything’. W przyszłym roku swoją premierę ma “Perseidae” - film krótkometrażowy w jego reżyserii i produkcji.
W swojej twórczości ceni perspektywę postrzegania świata oczami dziecka i malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Jest fanem skoków narciarskich oraz Piotra Żyły i jego pełnego optymizmu podejścia do życia.
Kierowniczka produkcji: Julia Tomczyk
Absolwentka Produkcji form audiowizualnych i studentka Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Studia licencjackie zakończyła realizacją filmu krótkometrażowego "GORE", który pojawił się na Octopus Film Festival w 2023 roku. Pracowała przy takich produkcjach jak "Apokawixa", "Irena's Vow", "O psie, który jeździł koleją", "Profilerka", czy "Ojciec Mateusz".
Odtwórca głównej roli: Adam Walkiewicz
Członek zespołu aktorskiego Bałtyckiego Teatru Różnorodności w Gdyni. Grał w spektaklach takich jak:
Angaż w "Nie lubię sanah" zapewniła mu poprawna odpowiedź na pytanie, czy lubi sanah. Niestety, nie możemy zdradzić jej treści.
Odtwórczyni roli konia: Klita
Niezwykle utalentowana, szara kobyłka z Ośrodka Hipoterapii w Gdyni, od zawsze marząca o zagraniu w filmie. “Nie lubię sanah” jest jej debiutem.
Przy filmie pracują też m.in.:
- Jakub Zboiński - autor zdjęć (Hush, Szeroko otwórz)
- Antoni Kamiński - mistrz oświetlenia (Belfer, Gang Zielonej Rękawiczki)
- Kacper Nowak-Gocławski - II reżyser (Pół wieku poezji później, etc. na disco)
Slamy poetyckie w Polsce rozwijają się w błyskawicznym tempie, a "Nie lubię sanah" to kolejny krok.
Oryginalna wersja “Nie lubię sanah” trafiała swoim humorem i oryginalnością zarówno do fanów, jak i antyfanów tytułowej piosenkarki. Jesteśmy pewni, że z ekranizacją będzie identycznie. Osoby, które znają slamowe wykonanie “Nie lubię sanah”, chcemy zapewnić, że przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek i modyfikacji scenariusza (wprowadzonych osobiście przez autora oryginału!), które nie tylko Was zaskoczą, ale sprawią, że będziecie mogli zobaczyć prawdziwą głębię, która tkwi w tym utworze.
Chcielibyśmy też, żeby film ten stanowił promocję dla całej inicjatywy slamu poetyckiego w Polsce, o którym w czasie dotychczasowej produkcji dowiedziała się masa nowych osób, a dowie się jeszcze więcej, kiedy film zostanie ukończony. Tekst “Nie lubię sanah” zyskał popularność dzięki głosom publiczności i teraz Wy macie szansę “zagłosować” na jego wysokojakościową ekranizację poprzez wsparcie finansowe oraz udostępnienie zbiórki.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 7
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
10 zł
Kupione 3
30 zł
Kupione 3
50 zł
Kupione 3
200 zł
Kupione 2
100 zł
Kupione 1
300 zł
500 zł
już nie mogę się doczekać efektów!