Opis zrzutki

Poznański oddział Centrum Praw Kobiet działa od miesiąca, zapewniając kobietom i dzieciom, które doświadczyły przemocy: darmowe konsultacje prawne, psychologiczne, asystę sądową oraz wsparcie i zrozumienie.

Naszą ofertę pragniemy rozszerzyć o darmowe:

1.          warsztaty - niezbędne narzędzie pomocowe mające na celu przywrócenie siły i mocy sprawczej kobietom,

2.          doradztwo zawodowe i coaching - konieczne dla budowanie drogi do niezależności, również finansowej,

3.          grupy wsparcia,

4.          szkolenia edukacyjne - dla kobiet dotyczące ich praw oraz dla wszelakich instytucji np. dla policji,

5.          jogę.

Do tego niezbędna jest większa sala, którą tworzymy z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. Konieczne jest wyburzanie ścian, gipsowanie, nowa podłoga, malowanie, prace hydrauliczne (w pomieszczeniach były wcześniej gabinety stomatologiczne). Koszty wycenione są na około 7000 złotych.

Pieniądze zebrane w trakcie Babiego Targu w sieci: WspieraMy kobiety zostaną przeznaczone w całości na remont tych pomieszczeń.


Nasz zespół składa się z samych wolontariuszy: dziecięciu wolontariuszek pierwszego kontaktu, siedmiu prawniczek i jednego prawnika oraz pięciu psycholożek. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie przeciwdziałać przemocy w naszym kraju.


O Fundacji Centrum Praw Kobiet:

Fundacja Centrum Praw Kobiet to najdłużej działająca organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcia kobietom doświadczającym przemocy. W 2019 roku fundacja pomogła blisko 3900 kobietom, udzielając 9789 konsultacji, w tym 4996 psychologicznych i 3774 prawnych w kontakcie bezpośrednim. Ponadto, kilka tysięcy kobiet otrzymało pomoc telefoniczną lub mailową. Centrum Praw Kobiet posiada swoje oddziały w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu oraz filię w Żyrardowie. Misją fundacji jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym.


Krótko o akcji:

Babi Targ w sieci: WspieraMy kobiety to wietrzenie szaf w dobrym celu. Akcja przyjmie postać kilkudniowego wydarzenia i odbędzie się wirtualnie, bo w grupie pod nazwą Babi Targ w sieci na Facebooku, w dniach 4-8. grudnia 2020 r. Do akcji można się włączyć na kilka sposobów: wystawiając ubrania, kupując ubrania i/lub posyłając informację o akcji w świat! Pieniądze ze sprzedaży ubrań trafią na konto poznańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet, które wspiera kobiety zagrożone i doświadczające przemocy.

Więcej informacji o akcji:

https://www.facebook.com/events/966696027196278

Grupa na Facebooku, w której odbywa się akcja: https://www.facebook.com/groups/247330636564219

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 38

Z
Zuzanka Skwierczyszanka
105 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PP
Patrycja Ptak
100 zł
PP
Patrycja Ptak
60 zł
JS
Joanna Stankiewicz
55 zł
P
Paulina tarnawska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
N
Natalia
50 zł
JP
Joanna Pańczak
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

674 993 zrzutki

i zebrali

435 228 659 zł

A ty na co dziś zbierasz?