id: mbugcw

Zbiórka środków na uczestnictwo w ogólnoświatowych finałach konkursu F1inSchools w Singapurze.

Zbiórka środków na uczestnictwo w ogólnoświatowych finałach konkursu F1inSchools w Singapurze.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 538 zrzutek i zebrali 1 103 078 012 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czym jest projekt F1 in Schools?

F1 in Schools to międzynarodowy projekt skierowany do uczniów w wieku 11-19 lat. Zapoczątkowany w 1999 r. w Wielkiej Brytanii konkurs dziś jest uważany za jeden z największych projektów na świecie opartych na edukacji STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics).

Najważniejszym zadaniem każdej z drużyn jest zaprojektowanie miniaturowego modelu bolidu F1 o długości około 20 cm, napędzanego sprężonym dwutlenkiem węgla, który spełniać będzie wymagania konkursu, a następnie weźmie udział w wyścigu. Innymi zadaniami każdej z drużyn jest stworzenie swojego portfolio, dokumentacji projektu, własnego charakteru drużyny, stoiska prezentującego zespół oraz znalezienie sponsorów, którzy umożliwią realizację projektu. Za każdą z tych kategorii drużyny otrzymują punkty, których suma decyduje o wygranej. 

Każdy kraj biorący udział w projekcie organizuje finały. Dzięki nim wyłaniany jest zwycięski zespół, który reprezentować będzie kraj na arenie międzynarodowej. Finały ogólnopolskie odbywają się 14 maja 2023 r. na terenie Politechniki Łódzkiej. Zwycięzcy polecą reprezentować kraj na finałach międzynarodowych, które w 2023 r. odbywają się w Singapurze.


A zatem kim jesteśmy?

Jesteśmy drużyną Foton Racing z Grójeckiego Liceum im. Piotra Skargi. Postanowiliśmy wziąć udział w projekcie F1inSchools, ponieważ jest to świetna okazja na wyjście poza ramy systemu edukacji.

 Dzięki dużemu zaangażowaniu w projekt udało się nam pokonać drużyny z najlepszych szkół w całej Polsce. Jako finaliści konkursu zakwalifikowaliśmy się do finałów międzynarodowych, które odbywają się w tym roku w Singapurze. Zapisaliśmy się tym samym zarówno w historii szkoły jak i samego projektu, ponieważ tegoroczna edycja była pierwszą w historii Polski.


Czego potrzebujemy?

Ponieważ tegoroczne finały odbywają się w Singapurze koszty z nimi związane są ogromne. Niestety jako drużyna nie mamy wpływu na postanowienia organizatora. Każdy z zespołów biorących udział w mistrzostwach zobowiązany jest do rezerwacji w hotelu wybranym przez organizację F1inSchools. Ze względu na te okoliczności przygotowany kosztorys nie jest czymś na co mamy bezpośredni wpływ. 

Najcięższą częścią projektu jest zebranie odpowiednich funduszy na jego realizację. O ile na szczeblu krajowym nie było to zbytnim wyzwaniem tak na zawody międzynarodowe potrzebujemy zgromadzić ogromne pieniądze. Największym przeciwnikiem działającym na naszą niekorzyść jest czas. Finały krajowe odbyły się w Polsce 14 maja natomiast organizator wymaga wpłaty środków za nocleg do 26 maja. 


Dlaczego warto w nas zainwestować?

Projekt F1inSchools stanowi ogromną możliwość rozwoju dla każdego kto weźmie w nim udział. Dzięki realizacji projektu zyskujemy ogromną wiedzę i umiejętności, których nigdy nie nauczymy się w szkole. Zdobywamy również doświadczenie oraz kontakty, które mogą być pomocne w przyszłej karierze zawodowej. Nasza drużyna składa się z ambitnych oraz zdolnych młodych ludzi, których celem jest zaistnienie w świecie oraz osiągnięcie czegoś wielkiego. 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 55

JS
Maciej
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JP
Julka
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Agnieszka
50 zł
PK
Piotr Karbowiak
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków