id: mc6b6c

Darmowa nauka pływania dla dzieci, z ograniczonym dostępem do możliwości nabycia tej umiejętności. Zakup sprzętu umożliwiającego naukę pływania, oraz pokrycie kosztów organizacyjnych zarówno na basenie jak i na otwartym akwenie.

Darmowa nauka pływania dla dzieci, z ograniczonym dostępem do możliwości nabycia tej umiejętności. Zakup sprzętu umożliwiającego naukę pływania, oraz pokrycie kosztów organizacyjnych zarówno na basenie jak i na otwartym akwenie.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 589 zrzutek i zebrali 1 065 204 057 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

18.03.2023 r. godz. 15.00 ~4 km Wisłą wpław, zimą, w letnim stroju pływackim... START Dęblin (Miejski Dom Kultury nad Wisłą) ➡️ META Stężyca (Wisła na wysokości ośrodka "Wyspa Wisła").

Celem projektu o nazwie Vistula Winter Challenge - STOP utonięciom! jest zwrócenie uwagi na potrzebę nauki pływania w Polsce, w tym głównie dla dzieci - z powszechnym i darmowym dostępem. Niestety co roku w naszym kraju tonie około 500 osób, a główną tego przyczyną jest brak dobrej umiejętności pływania oraz brak obycia w naturalnych akwenach. Projekt ma też za zadanie zbiórkę środków, na naukę pływania dla dzieci z ograniczoną możliwością do jej nabycia, z różnych powodów, w tym finansowych. Kurs planowany jest w formie hybrydowej - częściowo na pływalni i częściowo na otwartym akwenie. (okolice Dęblina) Organizatorem projektu jest Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.  


ISTOTA PROJEKTU

18.03.2023 r. TEAM w składzie:

PŁYWAK: Piotr Świtaj (Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming -"Z łabędziem pływać");


ZABEZPIECZENIE:

Dęblińska Drużyna WOPR nr 8;

OSP KSRG Stężyca;

Ratownik wodny i instruktor pływania - Łukasz Joński;

Ratownicy medyczni - Patrycja Wojewoda Sieklicka i Łukasz Sieklicki;

P. Janusz Salomończyk;

P. Jacek Winiarczyk (Wareckie Morsy);

P. Przemyław Ciszek (Zimny Patrol -Morsświry Warszawa);

P. Dariusz Majchrzak;

ks. Dariusz Wójcik;

P. Łukasz Majchrzak i P. Marek Bany (Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać)

podejmą się próby pokonania wpław przez Piotra Świtaja, z zabezpieczeniem z łodzi i kajaków, około 4 km. odcinka Wisły między Dęblinem a Stężycą. (START przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie) Najprawdopodobniej będzie to pierwsza taka próba, podjęta przez pływaka zimą, na tak długim odcinku dzikiej rzeki - Wisły. W Polsce co roku tonie około pół tysiąca osób (najwięcej z całej Unii Europejskiej), a główną tego przyczyną jest brak dobrej umiejętności pływania i obycia z wodą na naturalnych akwenach. Ze zgromadzonych środków, zostanie zorganizowany kurs nauki pływania dla dzieci, który zostanie przeprowadzony w okresie wiosenno - letnim, częściowo na basenie i częściowo na naturalnym akwenie. Zadaniem projektu jest też zwrócenie uwagi na potrzebę powszechnej i darmowej nauki pływania w Polsce. Wierzymy, że razem możemy zmienić te rekordowe, niechlubne statystyki w naszym Kraju...!Jako pływacy doskonale wiemy, jak piękną i potrzebną w życiu człowieka aktywnością i umiejętnością, jest pływanie. Pomóżmy wyrównać szanse w jej nabyciu dzieciom, które z różnych powodów mają utrudniony do niej dostęp Bądźmy bezpieczni w wodzie! Projekt wspierają: Pływalnia Powiatowa w Rykach, Mosaic Studio - agencja reklamowa, Miasto Dęblin, wypożyczalnia kajaków "Kajakami po Wieprzu", Foto Majster - Agnieszka Majsterek Dęblin. Zdj. prof. mix DULNY foto, Waleria Gusciora, Foto z fona. #vistulawinterchallenge #STOPutonięciom #mosaicstudio #miastodęblinpozytywnie #pływalniapowiatowawrykach

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

 
Dane ukryte
ukryta
AT
Ola
50 zł
KJ
Krzysztof Jaszaczyk
50 zł
AV
Aga
100 zł
ŁZ
Lukasz i Dorota
100 zł
SM
Marcin Szarpak
35 zł
MK
Magdalena Kowalska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AD
Anna Dziublińska-Walczuk
50 zł
DG
Dariusz Golawski
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków