id: mcjnxx

Operacja kolana i ortezy dla Bereniczki

Operacja kolana i ortezy dla Bereniczki

Nasi użytkownicy założyli 1 177 360 zrzutek i zebrali 1 229 647 178 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele Bereniki! Pragniemy Was poinformować, że dzięki Waszemu wsparciu (a także wsparciu ze strony kilku fundacji) udało się zrealizować nasz cel: 2 lipca 2020 r. Berenika przeszła w Orthopaedische Kinderklinik Aschau (DE) operację , podczas której wstawiono dwie blaszki w jej lewe kolanko w celu korekcji koślawości, a także usunięto śrubę z lewego stawu skokowego, którą założono w marcu 2019, gdyż w zakresie stawu skokowego osiągnięto już pożądany stopień korekcji. Zostały też wykonane nowe, pooperacyjne ortezy Pohlig z paskiem z włókna węglowego, które docelowo pomogą Berenice w dalszym usprawnianiu. Ortezy w fazie testowania, jutro kontrola ortez przez lekarza ortopedę w klinice (na tym m.in. polega leczenie skoordynowane, którego w Polsce brak...), potem ewentualne ostateczne poprawki, i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w czwartek 9 lipca powrót do domu. Serdecznie Wam raz jeszcze DZIĘKUJEMY za pomoc, dziękujemy za KAŻDĄ wpłatę! Bez Was nie dalibyśmy rady. <3 Życzymy Wam duuużo zdrowia i gorąco pozdrawiamy! Rodzice Bereniki Borkowskiejqb1fd3a3b60fb9ad.jpegq1bea0a394c70017.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasza córka Berenika Borkowska ma dziewięć lat. Jest uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej w Łaziskach i dumną starszą siostrą ukochanego trzyletniego braciszka. Jest pasjonatką tańca (zwłaszcza baletu), teatru i śpiewu. Uczęszcza na zajęcia wokalne, teatralne i wielokrotnie występowała na scenie wraz z Teatrem Naszej Wyobraźni. Jest laureatką I Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Uwielbia czytać i płynnie mówi po angielsku.

Berenika jest naszym wielkim skarbem – tym dla nas cenniejszym, że nie tylko o każdy jej sukces, ale i o jej życie, sprawność i samodzielność, musieliśmy walczyć, i walczymy nadal. Urodziła się jako wcześniak obciążony poważnymi wadami wrodzonymi: rozszczepem kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i szeregiem towarzyszących temu schorzeń. Początkowo lekarze nie byli w stanie przewidzieć, czy Berenika będzie kiedykolwiek chodzić, i jak będzie przebiegał jej rozwój intelektualny. My jednak nigdy nie straciliśmy nadziei i wiary w możliwości naszej córeczki, a miłość napędzała nas do działania. W swym dziewięcioletnim życiu Berenika przeszła już siedem poważnych operacji neurochirurgicznych i ortopedycznych. Od pierwszych tygodni życia jest bezustannie rehabilitowana i pozostaje pod opieką sztabu specjalistów. Zaczęła chodzić w wieku 4,5 roku – był to ogromny sukces, zwieńczenie kilku tysięcy godzin żmudnej rehabilitacji. Jakość jej chodu odbiegała dalece od normy, i by ją poprawić konieczne było rozpoczęcie kompleksowego, wieloetapowego leczenia ortopedycznego w specjalistycznych klinikach w Niemczech (operacja stopy w 2016 r., operacje obydwu bioder w 2018 r., zabieg usunięcia metalowych elementów stabilizujących ze stawów biodrowych i wstawienia śruby w lewą kostkę w celu korekcji koślawości lewej nogi w 2019 r.). By chodzić Berenika potrzebuje kosztownych aparatów leczniczych (ortez) – jedna para wystarcza na ok. rok, czasem na krócej. Niezbędna jest nadal intensywna, regularna rehabilitacja kilka razy w tygodniu, a także turnusy rehabilitacyjne kilka razy w roku.

W 2020 r. Berenikę czeka operacja lewego kolana w Orthopädische Kinderklinik Aschau w Niemczech (to kolejny etap skoordynowanego leczenia ortopedycznego – tym razem chodzi o korekcję koślawości lewej nogi). Nisia wyrasta też ze swych obecnych ortez Pohlig, i niebawem konieczne będzie wykonanie nowych. Kosztorys operacji opiewa na 4.254 euro, kosztorys nowych ortez – bardziej dynamicznych niż te, które nosiła do tej pory, wykonanych z włókna węglowego dla większej lekkości, co ma na celu poprawę jakości chodu – to, bagatela, 6.995 euro. W przeliczeniu na złotówki daje to sumę ok. 48.000 zł.

h20936766b3d9adc.jpeg


s3a4b598d3b080ef.jpeg


Dotychczasowe leczenie ortopedyczne skoordynowane z ortotyką w Niemczech (cztery operacje i trzy pary ortez firmy Pohlig) pochłonęło ok. 300.000 zł. Jego efektywność, w połączeniu z regularną, intensywną rehabilitacją, jest jednak niezaprzeczalnym faktem. Berenika nie potyka się już o swoją lewą stopę, jak to miało miejsce przed rozpoczęciem leczenia w Niemczech, nie ma nawrotów patologicznego ułożenia stóp. Roczny koszt rehabilitacji wraz z dojazdami, sprzętu ortopedycznego i leków wynosi obecnie ok. 78.000 zł. Są to wydatki przewyższające możliwości przeciętnej rodziny, i sami nie bylibyśmy w stanie im podołać. Jeśli przestalibyśmy rehabilitować córeczkę i zaopatrywać ją w najlepszy sprzęt ortopedyczny nasze dziecko na zawsze już usiadłoby na wózku inwalidzkim. Przeszliśmy z Bereniką długą drogę, wypracowaliśmy spektakularne efekty i byłoby wielkim grzechem zaniechać tych wysiłków. „Dziecko z rozszczepem kręgosłupa, które samodzielnie chodzi – to skarb, którego nie wolno zmarnować!” – usłyszeliśmy od niemieckich ortopedów. Podzielamy ich pogląd.


Jeśli chcesz nam pomóc w walce o samodzielność naszej małej dziewczynki i spełnić jej marzenia, możesz to zrobić wpłacając dowolną darowiznę, którą przeznaczymy na jej dalsze leczenie ortopedyczne – operację kolanka i nowe ortezy.

ZA KAŻDY GEST WSPARCIA Z SERCA DZIĘKUJEMY!

Maria Piechaczek-Borkowska i Przemysław Borkowski, rodzice BerenikiTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 600

preloader

Komentarze 89

 
2500 znaków