id: mcnah7

Pomoc dla Psich Sierot

Pomoc dla Psich Sierot

Nasi użytkownicy założyli 1 178 732 zrzutki i zebrali 1 232 419 876 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo, chińskie przysłowie mówi – „jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów…”, dlatego postaramy się nie epatować Państwa ich nadmiarem, choć to bardzo trudne. Jesteśmy osobami, które kochają psy – ja nazywam się Katarzyna Adamska, prowadzę firmę konsultingową z zakresu prawa zabezpieczenia społecznego i pomocy społecznej (Ośrodek Twórczej Interwencji OTI), a mój kolega- Sebastian Fabian Salawa jest krakowskim zoopsychologiem i certyfikowanym opiekunem zwierząt (Dr Pet Care).

Połączyła nas pasja pomagania „braciom mniejszym”. ( OTI dla zwierząt )

Ośrodek Twórczej Interwencji dla zwierząt to nasze wewnętrzne ,,dziecko", które powoli wypływa na powierzchnię ku lepszemu światu. Nasz modus operandi jest prosty – wyszukujemy psy skrzywdzone, porzucone, zaniedbane, a następnie tworzymy im warunki, w których dochodzą do siebie, zapewniając im opiekę weterynaryjną, czyli potrzebne zabiegi i szczepienia, równocześnie pracując z nimi behawioralnie, tak aby odzyskały odwagę i godność. Następnie  znajdujemy naszym Podopiecznym kochające domy. W roku 2021 jako osoby prywatne, uratowaliśmy kilkadziesiąt psich istnień.

h7f7e103d4cc450a.jpegTym razem prosimy o pomoc, bo sami sobie nie poradzimy ze wszystkim.

x771f2501fc81314.jpeg

STAŁO SIĘ NIESZCZĘSCIE. Małe, rodzinne schronisko w likwidacji, ze względu na nagłą śmierć JEGO WŁAŚCICIELA- wspaniałego, empatycznego człowieka, który kochał naturę i zwierzęta i który zostawił po sobie 25 psich sierot.

Zostaliśmy spytani, czy coś możemy zrobić. Oczywiście- pomożemy, znajdziemy dla nich domy. Zdecydowaliśmy się iść wg scenariusza który zawsze działał, ale nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak dużą liczbą potrzebujących w tym samym czasie. Chcemy żeby wszystkie psy znalazły kochające domy, żeby nie były oddane do większego schroniska. 

Sebastian Fabian Salawa oraz Jego współpracownicy to bardzo skuteczni behawioryści – w trakcie naszej współpracy mieliśmy już psy „nie adopcyjne”, które dziś sypiają na kanapie ze swoimi rodzinami, są kochane, szanowane, zaopiekowanie.  

r36cd94cd2d6227c.jpeg

Psy podzieliliśmy na 5 grup pod względem gotowości do adopcji.

1.   Psy gotowe do adopcji od zaraz: 9

2.   Szczeniaki gotowe do adopcji: 2

3.   Mamy z dziećmi: 4 ( jedna rodzina- suczka i 3 chłopców)

4.   Psy do pracy z behawiorystą: 4

5.   Psy do pogłębionej pracy z behawiorystą: 6

ga00a9d1b1d2f31d.jpeg

Pieski są kochane- prawie wszystkie pozwalają wziąć się na ręce. Wśród całej grupy 25 piesków nie ma także ani jednego egzemplarza wykazującego agresję. Niektóre są po prostu bardzo wylęknione i jeszcze długo nie będą adopcyjne. Ale wierzymy, że kiedyś, po miesiącach pracy i one znajdą swoje domy. Będą także zaszczepione, zaczipowane, wykastrowane i wysterylizowane. Te, które są gotowe do adopcji wyciągają łapki błagając o dom - nawet dla średnio - wrażliwego człowieka ten widok i doświadczenie tych emocji są trudne do przejścia.

Pieski mogą pozostać w miejscu swojego dotychczasowego przebywania do 31 stycznia, po tym czasie wszystkie muszą być przewiezione w inne miejsce.

Już dziś dostaliśmy deklarację ogromnej pomocy – zapewnienie objęcia piesków konieczną opieką weterynaryjną oraz usługi groomerskie.

iba91c6f19673b25.jpeg

Zbieramy środki na przewiezienie ruchomych elementów schroniska w inne miejsce- wynajęcie ekipy budowlanej, transport, płatne posty w mediach społecznościowych, zapewnienie opieki i zajęcia behawioralne dla wszystkich nie adoptowanych psów oraz dla 10 najbardziej wylęknionych psów, na kilka- kilkanaście miesięcy po likwidacji schroniska.

fd7cd521bbd7e914.jpegW OTI dla Zwierząt wierzymy, że na każdego dobrego człowieka czeka Jego pies, a na każdego psa czeka Jego człowiek- muszą się tylko odnaleźć i my w tym pomożemy. Posiadanie i kochanie psa to jedno z największych pozytywnych przeżyć w życiu, tak rzadko doceniane. Pies to nie tylko obowiązek, to szczęście, to stan flow, to stan głębokiego spokoju, kiedy odpływasz w popołudniową drzemkę razem ze swoim psem. To przejmujące poczucie współistnienia i współodczuwania, kiedy patrzysz w oczy swojego, bezgranicznie kochającego Cię psa. Psa - który bez wahania oddałby za Ciebie życie, który nigdy Cię nie zdradzi.


Naszym zdaniem sensem życia jest żyć odciskając w tym Świecie swój pozytywny ślad. W Świecie, który jest jaki jest-  nie mamy innego. Ale możemy go ulepszać, poprawiać, zmieniać, tak aby przyszłe pokolenia żyły już w zupełnie innym Świecie.


Nie prosilibyśmy o pomoc dla naszych działań, ale tym razem sytuacja nas przerasta – nie poradzimy sobie sami. Dziś każda złotówka jest na wagę złota. 

jd5e844e2ad4a076.jpeg

Chętnie nawiążemy współpracę z firmą budowlaną, ogrodzeniową, domami tymczasowymi i wolontariuszami.

Kontakt:

OTI dla zwierząt https://www.facebook.com/OTidlazwierzat/

Tel: 505 064450

Dr Pet Care https://www.facebook.com/profesjonalnyopiekunzwierzat/

Tel: 537072613

o053d2e88a965efc.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 107

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków