id: mdhjh6

Dla pani Władzi - na nowe szczelne drzwi, bieżące naprawy domu i utraconą nadzieję

Dla pani Władzi - na nowe szczelne drzwi, bieżące naprawy domu i utraconą nadzieję

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
7 263 zł
z 10 000
72%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 287 zrzutek i zebrali 1 102 478 354 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Bez bieżącej wody, bez toalety i wygód, w drewnianym, wymagającym pilnego remontu wiekowym domku mieszka pani Władysława – emerytowana pracownica serpelickiej biblioteki. Koleje życia nie szczędziły jej ciężkiej pracy, wyrzeczeń i wielu rozczarowań. Dziś zamiast cieszyć się i odpoczywać na zasłużonej emeryturze musi mierzyć się z gorzką rzeczywistością, smaku której nie spodziewała się nawet w najgorszych snach. - Było już tak źle, że jedynym wyjściem jakie widziałam była śmierć. Miałam czarne myśli, a nadzieja całkiem mnie opuściła – wyznaje 76-letnia Władysława. 

wde4d51fbd6da68e.jpeg

Dziś, mimo wyjątkowej pracowitości 76-latka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Najpierw w kość dało jej nieudane małżeństwo, później kłopotów dołożył syn i jego partnerka, a w rezultacie kobietę wplątano w wir pułapek finansowych. Dziś zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą martwi się jak związać koniec z końcem i co zrobić by drzwi wejściowe całkiem się nie rozsypały a drzewa starczyło na opał. 76-letnia kobieta, której ciało naznaczone jest ciężką pracą i cierpieniem, codziennie sama targa wiadra wody ze studni, rąbie drwa i pierze na tarze - bo stara Frania dawno już się popsuła.

kcee77c9b0976d84.jpeg

O problemach emerytowanej bibliotekarki opowiedziały nam osoby życzliwe, które nie mogły dłużej patrzeć jak pani Władysława samotnie zmaga się z kolejnymi przeciwnościami losu. W mediach społecznościowych pojawił się przed Wielkanocą apel z prośbą o pomoc. Udało się wtedy zorganizować artykuły spożywcze, trochę chemii gospodarczej i ubrania. – Zrobiliście mi prawdziwe święta – mówi, nie kryjąc łez wzruszenia pani Władysława.

jf05367ba00071ef.jpeg

Znalazły się też wspaniałe osoby, które zapłaciły bieżące rachunki za prąd, śmieci i podatek. W prezencie bibliotekarka otrzymała drewno na zimę, a strażacy z OSP Serpelice poświęcili całe popołudnie by długie belki pociąć na mniejsze części. Dzięki wsparciu dobrych ludzi do 76-latki trafiła też pompa do studni i pralka wirnikowa. Urządzenia te trzeba jeszcze będzie zainstalować, co wiąże się z potrzebą wykonania gniazdka do ich podłączenia.

g338a3e1842c9a4d.jpeg

Za wszelką okazaną pomoc, życzliwość i dobre słowo bardzo dziękujemy w imieniu pani Władysławy. Nie ukrywamy jednak, że potrzeb jest o wiele więcej. Mimo, że kobieta jest niezwykle skromna i o nic nie prosi, wiemy że nie będzie w stanie poradzić sobie z naglącymi problemami bez wsparcia, co wpędzi ją niechybnie w kolejne problemy finansowe...

h5cc243175c0e2cb.jpeg

Jako dziennikarze, którzy podjęli się interwencji, nie zostawimy Władysławy z jej problemami. Mamy też nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które również wesprą nas w staraniach o lepsze i jaśniejsze jutro dla tej biednej kobiety.

Potrzeb jest dużo. Do problemów finansowych, długów bankowych i komorniczych dochodzą pilne potrzeby w naprawach domu. Mimo, że pani Władysława nie śmie prosić o nic ponad to, co już dostała, wiemy że bez naszego wsparcia nie udźwignie trudów życia.

Drzwi wejściowe do jej domu to tylko atrapy ze zdewastowanej sklejki, zamykane na skobelek. O wymianę proszą się też stare nieszczelne okna i zawalony dach w składziku na drewno. Iskrząca instalacja elektryczna wymaga wymiany a stara kaflowo-gliniana kuchnia, która ogrzewa jej małe izdebki - modernizacji.

Warunki w domu są rzeczywiście niezwykle skromne, wręcz biedne, trzeba jednak przyznać, że mieszkanie jest wyjątkowo czyste i zadbane.

By pomóc 76-latce potrzebne są środki, dlatego postanowiliśmy założyć zrzutkę, by zebrać pieniądze przynajmniej na część z palących napraw. Wierzymy, że razem przywrócimy utraconą nadzieję pani Władysławie.  


https://losice.info/lancuszek-wsparcia-dla-pani-wladzi/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 97

 
Dane ukryte
1 000 zł
SL
Goodspeed
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KI
MWK
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
146 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
115,02 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PA
Paulina
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków