Musicalowe piosenki „Życie za życiem. Pomóż nam zorganizować koncert i wydać płytę z wybranymi piosenkami z musicalu „Życie za życiem” ID: mdtt33

Musicalowe piosenki „Życie za życiem. Pomóż nam zorganizować koncert i wydać płytę z wybranymi piosenkami z musicalu „Życie za życiem” ID: mdtt33

340 zł z 47 000 zł

0%

340 zł

340 zł

z 47 000 zł

zakończona

zakończona

17.07.2020r

4

4

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

 Fundacja Kultury WOBEC chcąc włączyć się w obchody 40 rocznicy Wydarzeń Sierpniowych powstania NSZZ „Solidarność”, a także Grudnia 70’ od ponad roku przygotowuje wystawienie musicalu wg scenariusza Piotra Kotlarza „Życie za życiem”.

Niestety nas również dotknęła obecna pandemia. To głównie z jej powodu musieliśmy przesunąć plan zorganizowania światowej prapremiery tego przedstawienia na późną wiosnę 2021 r.

Postanowiliśmy jednak już w sierpniu b.r. w związku z tegorocznymi obchodami tych ważnych rocznic wydać płytę z 12 piosenkami z tego musicalu oraz zorganizować okolicznościowy koncert w Auli Akademii Muzycznej w Gdańsku w dniu 28 sierpnia b.r.

Twórcami muzyki do piosenek są Jagoda oraz Dariusza Wojciechowscy.

Dodatkiem do płyty będzie okolicznościowa książeczka zawierająca m.in. tekst libretta musicalu Życie za życiem, 21 postulatów sierpniowych oraz zdjęcia z Wydarzeń Sierpniowych.

Wokalistami będą m.in.: Izabela Szafrańska, Jagoda Wojciechowska i Wiktor Gabor.

Wydanie płyty i okolicznościowy koncert objęli swym honorowym patronatem:

pan Piotr Duda, Przewodniczący Sekcji Krajowej NZZS SOLIDARNOŚĆ,

pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego,

pani Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska

i pan Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni.

Patronatem medialnym projekt objęło Radio Gdańsk.


Więcej informacji na temat tego projektu można zobaczyć na stronie Fundacji Kultury WOBEC – fkw24.pl oraz na stronie projekt – życiezazyciem.eu.

Prezentujemy tam libretto musicalu, jego scenariusz, informacje o autorach itp. Będziemy tam też ukazywać prace nad tym projektem na aktualnym etapie.


Przewidziany jako jeden z prezentów e-book opowiadań autora libretta „Lata siedemdziesiąte”, ukazuje obraz epoki kończącej się dyktatury z perspektywy środowiska artystycznego i około artystycznego Gdańska, Lublina i Warszawy. To swego rodzaju wprowadzenie w klimat musicalu oraz związanego z nim koncertu. Autor przekazał nam majątkowe prawa autorskie do tego e-booka w formie darowizny. Wśród prezentów przewidujemy również przesłanie darczyńcom wydanej płyty w terminie do końca września b.r.


Koszty projektu (w tym min.: wynajem sali na koncert, wynajem studia nagrań, honoraria muzyków – 15 instrumentów, honoraria wokalistów, druk płyt, przygotowanie okolicznościowej książeczki do płyty tp) szacujemy na ok. 47 tys. zł.

Za wszelka pomoc z góry dziękujemy.


Wszystkie pakiety odpowiadające różnym poziomom wsparcia prezentujemy obok„Życie za życiem” (Libretto)

Jest to historia, którą opowiada artysta – muzyk i tancerz, w młodości żyjący w systemie dyktatury. Poznał i pokochał z wzajemnością dziewczynę – tancerkę. Łączył ich świat wartości. Razem występowali w obronie wolności, jedności, równości i prawa do własności.

Walka przez nich podejmowana, niestety, zakończyła się przegraną. Wzmocniła, jednak ich wzajemne uczucia. Pobrali się i mieli dziecko – Dziewczynkę. W oddali jednak czaiło się zło. Oni i ich rodzina byli śledzeni przez tajną policję. W czasie jednego ze spacerów Rodziców z dzieckiem doszło do sprowokowanej zaczepki ze strony młodocianych gangsterów, wśród których znajdował się tajniak. Przypadkowo potrącona, a wcześniej molestowana Dziewczyna nieszczęśliwie upadła. Ginie. Załamany Chłopak chciał odejść za nią, powstrzymał go jednak obowiązek, miłość i konieczność wychowania dziecka.

 Dziewczynka wychowana przez ojca, przejmując doświadczenia od rówieśników i ze świata kultury dorasta. Od Ojca przejęła również świat wartości. Ojciec wciąż walczy o przyjęty świat wartości i za walkę o nie zostaje aresztowany. Córka poznała i pokochała młodzieńca, który podobnie jak jej rodzice walczy o idee wolności, jedności, prawa własności. W czasie kolejnej manifestacji, młodzi łączą się.

Tym razem walka kończy się zwycięstwem. Następuje pojednanie. Policja przechodzi na stronę demonstrantów. Ojciec, widząc szczęście córki i zwycięstwo wartości swego życia, cieszy się wraz z parą młodych. Spełniony odchodzi w stronę widma swojej żony, kobiety, którą kochał..
Wpłacający4

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JJ
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

e-book + exlibris

1.     Za wsparcie w wysokości 20 zł. (w tym koszt wysyłki).

E-book – opowiadania „Lata siedemdziesiąte” Piotra Kotlarza (wysłany na adres podanej przez darczyńcę poczty internetowej), exlibris autora scenariusz musicalu (wg projektu Ryszarda Stryjca) z podziękowaniem [o treści: „Dziękujemy za udzielenie pomocy w realizacji musicalu „Życie za życiem”] i autografem autora oraz zamieszczenie nazwiska darczyńcy na stronie internetowej projektu „Życie za życiem” (zyciezazyciem.eu) oraz na stronie Fundacji Kultury WOBEC (fkw24.pl)


Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Płyta, e-book, exlibris

  Za wsparcie w wysokości 50 zł. (w tym koszt wysyłki).

Darczyńca otrzyma wydaną płytę  „Musicalowe piosenki - Życie za życiem” oraz e-book – opowiadania „Lata siedemdziesiąte” Piotra autorstwa twórcy libretta (wysłany na adres podanej przez darczyńcę poczty internetowej), exlibris autora libretta z podziękowaniem [o treści: „Dziękujemy za udzielenie pomocy w realizacji musicalu „Życie za życiem”] i autografem autora oraz zamieszczenie nazwiska darczyńcy na stronie internetowej projektu „Życie za życiem” (zyciezazyciem.eu) oraz na stronie Fundacji Kultury WOBEC (fkw24.pl)


Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

płyta, e-book, exlibris, 2-osobowe zaproszenie na koncert

Darczyńca otrzyma wydaną płytę „Musicalowe piosenki - Życie za życiem” oraz e-book – opowiadania „Lata siedemdziesiąte” Piotra Kotlarza Kotlarza (wysłany na adres podanej przez darczyńcę poczty internetowej), exlibris autora libretta z podziękowaniem [o treści: „Dziękujemy za udzielenie pomocy w realizacji musicalu „Życie za życiem”] i autografem autora tekstów piosenek, a także dwuosobowe zaproszenie na okolicznościowy koncert „Życie za życiem” w Auli Akademii Muzycznej w Gdańsku w dniu 28 sierpnia b.r. oraz umieszczenie nazwiska darczyńcy na stronie internetowej projektu „Życie za życiem” (zyciezazyciem.eu) oraz na stronie Fundacji Kultury WOBEC (fkw24.pl) 


wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 2000 zł i więcej

Jak wyżej + promocja w materiałach koncertu

zamieszczenie logo firmy na okładce płyty i zamieszczonej w niej książeczce, oraz umieszczenie nazwy firmy na stronie internetowej projektu „Życie za życiem” (zyciezazyciem.eu) oraz na stronie Fundacji Kultury WOBEC (fkw24.pl), e-book z opowiadaniami autora libretta p.t. „Lata siedemdziesiąte” (wysłany na adres podanej przez darczyńcę poczty internetowej), exlibris autora z podziękowaniem [o treści: „Dziękujemy za udzielenie pomocy w realizacji musicalu „Życie za życiem”] i autografem autora. Darczyńca otrzyma też 20 płyt „Musicalowe piosenki Życie za życiem” i dwa podwójne zaproszenia na koncert „Życie za życiem” w kościele Św. Brygidy w Gdańsku w dniu 28 sierpnia b.r

Wybieram

Wpłać 5000 zł i więcej

Jak wyżej + reklama sponsora

umieszczenie logo firmy na okładce płyty i zamieszczonej w niej książeczce, oraz wszelkich materiałach reklamowych (plakaty, afisze itp.) oraz zamieszczenie nazwy firmy na stronie internetowej projektu „Życie za życiem” (zyciezazyciem.eu) oraz na stronie Fundacji Kultury WOBEC (fkw24.pl), a także e-book – opowiadania Autora libreetta pod tytułem „Lata siedemdziesiąte” (wysłany na adres podanej przez darczyńcę poczty internetowej) wraz z exlibrisem autora libretta (wg projektu Ryszarda Stryjca) z podziękowaniem [o treści: „Dziękujemy za udzielenie pomocy w realizacji musicalu „Życie za życiem”] i autografem autora. Darczyńca otrzyma też 50 płyt „Musicalowe piosenki Życie za życiem” i dwa podwójne zaproszenia na koncert „Życie za życiem” w Auli Akademii Muzycznej w Gdańsku w dniu 28 sierpnia b.r.

Informację o wsparciu zamieścimy też (w ustalonej formie) w czasie koncertu w dniu 28 sierpnia b.r. oraz w Hali Torwaru i Hali Olivii w dniach wystawiania musicalu.


Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

536 573 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?