id: mdyp5u

II Światowy Dzień Ubogich w Kato

II Światowy Dzień Ubogich w Kato

6 211 zł 
z 6 000 zł
103%
zakończona 17.11.2018r
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę, która świadczy o wielkim sercu! Dzięki Tobie zebraliśmy 3146 tys. zł – tyle, o ile prosiliśmy, a nawet więcej! Przeznaczymy tę kwotę na przydatne prezenty opisane poniżej. Sytuacja zmusiła nas jednak, by prosić o dalsze wsparcie. Dzisiaj, 13 listopada, okazało się, że obiecane nam namioty, pod którymi mieliśmy świętować na Placu Szewczyka, są niewystarczające. Pomieściłyby ok. 20 osób, spodziewamy się ok. 300 osób. Z tego względu chcemy wynająć odpowiednie namioty, w których przy dźwiękach skrzypiec będziemy mogli zjeść dobry obiad, porozmawiać, nacieszyć się sobą. Koszt wynajęcia potrzebnych namiotów to 3 tys. zł, w sumie potrzebujemy więc 6 tys. zł. Meteorolodzy przewidują na 18 listopada chłód, my przewidujemy dużo ciepła! Pomóż nam, prosimy, aby to nasza prognoza okazała się słuszna. Poznaj pełny program II Światowego Dnia Ubogich i I urodzin Zupy w Kato – https://www.facebook.com/events/2345460545482616/.

Serdecznie zapraszamy Cię

do współtworzenia tego wyjątkowego dnia!

„Nie miłujmy słowem, ale czynem” – pisał papież Franciszek w orędziu na pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Szczególna okazja ku temu nadarzy się 18 listopada, gdy będziemy obchodzić go po raz drugi. W Katowicach chcemy świętowanie połączyć z rocznicą działalności Zupy w Kato. To inicjatywa, w której co tydzień wolontariusze gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje, by na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca dzielić się nimi z innymi, zwłaszcza osobami ubogimi i bezdomnymi. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy, bez podziałów i uprzedzeń.

Podobnie jak Zupa w Kato jest pretekstem, by dostrzec drugiego człowieka i jego problemy, listopadowe świętowanie może być pretekstem, by inaczej spojrzeć na osoby, które często są wytykane, pomijane i zapomniane.

Wierzymy, że z Twoją pomocą będziemy w stanie uczynić z tego dnia prawdziwe święto jedności, braterstwa i solidarności z osobami ubogimi. Wspólnie możemy sprawić, że zostawi ono trwały ślad we wszystkich jego uczestnikach i pozwoli lepiej rozlewać się dobru nie tylko od święta.

Chcemy, aby 18 listopada, był dniem wyjątkowym!

Dniem, w którym osoby ubogie poczują się w centrum dobrze rozumianej uwagi. Aby tak się stało, potrzebna jest współpraca.

Tego dnia pragniemy podzielić się zupą z każdym, a także dać prezent ubogim!

Jednak aby to uczynić, potrzebujemy pieniędzy. Każda wpłacona przez Ciebie złotówka to jedna miska i jedna łyżka, dzięki którym jedna osoba zje zupę. Każde wpłacone 50 zł to jeden prezent dla ubogiego (a w nim: czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, środki czystości)!

1 zł = miska + łyżka

15 zł = część prezentu (środki czystości)

35 zł = część prezentu (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki)

50 zł = 1 prezent (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, środki czystości).

Możesz pomóc także na inne sposoby. Gotowy prezent!

Możesz ofiarować gotowy prezent (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, mydło w kostce, maszynki do golenia) albo jego część i przekazać go tutaj:

każdy czwartek

do 15 listopada – Klub Wysoki Zamek,

Katowice, ul. Gliwicka 96a

– podczas Zupy w Kato (16.30-20)

Wspólnota Dobrego Pasterza, Katowice, Opolska 9 – poniedziałki i wtorki od 10. do 18. oraz czwartki od 12. do 17. – do 15 listopada.

Wyrazy wsparcia!

Możesz również przekazać swoje wyrazy wsparcia dla osoby ubogiej. Może to być list, cytat podnoszący na duchu, rysunek czy inna próba dotarcia do drugiego człowieka z dobrym przekazem. To, co przygotujesz, wzbogaci konkretny prezent. Możesz zostawić swój znaczący dodatek w podanych wyżej miejscach i dniach albo przesłać go na [email protected].

Zaangażowanie!

Możesz też zaangażować się w przygotowania do listopadowego święta, stając się naszym wolontariuszem. Czekamy na Ciebie co czwartek od 16.30 w Klubie Wysoki Zamek (gotowanie) i od 19. na Placu Przyjaciół z Miszkolca (ucztowanie).

Bądź z nami 18 listopada, okaż wsparcie.

Z Twoją pomocą będziemy w stanie uczynić z tego dnia prawdziwe święto!

Dołączysz?

Śledź nas na FB: www.facebook.com/ZupaWKato

Wolontariusze Zupy w Kato wspólnie przygotowują posiłek.

Spotkanie, rozmowa, posiłek, modlitwa - każdy czwartek - Plac Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 86

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Myślę o Was, którzy źle się macie każdego dnia, Wasze zranienia bolą i mnie, jest mi źle, że mam się dobrze, a Wy nie...

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  z dobrymi życzeniami dla Braci i Sióstr

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajnie,że ludzie chcą pomagać,organizują różne akcje ....to piękne.Niech Bóg Wam błogosławi ????

  15 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  każdy ma prawo do szczęścia nawet na chwile

  10 zł

Nasi użytkownicy założyli

881 228 zrzutek

i zebrali

812 334 087 zł

A ty na co dziś zbierasz?