id: mdyp5u

II Światowy Dzień Ubogich w Kato

II Światowy Dzień Ubogich w Kato

6 211 zł 
z 6 000 zł
103%
zakończona 17.11.2018r
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę, która świadczy o wielkim sercu! Dzięki Tobie zebraliśmy 3146 tys. zł – tyle, o ile prosiliśmy, a nawet więcej! Przeznaczymy tę kwotę na przydatne prezenty opisane poniżej. Sytuacja zmusiła nas jednak, by prosić o dalsze wsparcie. Dzisiaj, 13 listopada, okazało się, że obiecane nam namioty, pod którymi mieliśmy świętować na Placu Szewczyka, są niewystarczające. Pomieściłyby ok. 20 osób, spodziewamy się ok. 300 osób. Z tego względu chcemy wynająć odpowiednie namioty, w których przy dźwiękach skrzypiec będziemy mogli zjeść dobry obiad, porozmawiać, nacieszyć się sobą. Koszt wynajęcia potrzebnych namiotów to 3 tys. zł, w sumie potrzebujemy więc 6 tys. zł. Meteorolodzy przewidują na 18 listopada chłód, my przewidujemy dużo ciepła! Pomóż nam, prosimy, aby to nasza prognoza okazała się słuszna. Poznaj pełny program II Światowego Dnia Ubogich i I urodzin Zupy w Kato – https://www.facebook.com/events/2345460545482616/.

Serdecznie zapraszamy Cię

do współtworzenia tego wyjątkowego dnia!

„Nie miłujmy słowem, ale czynem” – pisał papież Franciszek w orędziu na pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Szczególna okazja ku temu nadarzy się 18 listopada, gdy będziemy obchodzić go po raz drugi. W Katowicach chcemy świętowanie połączyć z rocznicą działalności Zupy w Kato. To inicjatywa, w której co tydzień wolontariusze gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje, by na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca dzielić się nimi z innymi, zwłaszcza osobami ubogimi i bezdomnymi. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy, bez podziałów i uprzedzeń.

Podobnie jak Zupa w Kato jest pretekstem, by dostrzec drugiego człowieka i jego problemy, listopadowe świętowanie może być pretekstem, by inaczej spojrzeć na osoby, które często są wytykane, pomijane i zapomniane.

Wierzymy, że z Twoją pomocą będziemy w stanie uczynić z tego dnia prawdziwe święto jedności, braterstwa i solidarności z osobami ubogimi. Wspólnie możemy sprawić, że zostawi ono trwały ślad we wszystkich jego uczestnikach i pozwoli lepiej rozlewać się dobru nie tylko od święta.

Chcemy, aby 18 listopada, był dniem wyjątkowym!

Dniem, w którym osoby ubogie poczują się w centrum dobrze rozumianej uwagi. Aby tak się stało, potrzebna jest współpraca.

Tego dnia pragniemy podzielić się zupą z każdym, a także dać prezent ubogim!

Jednak aby to uczynić, potrzebujemy pieniędzy. Każda wpłacona przez Ciebie złotówka to jedna miska i jedna łyżka, dzięki którym jedna osoba zje zupę. Każde wpłacone 50 zł to jeden prezent dla ubogiego (a w nim: czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, środki czystości)!

1 zł = miska + łyżka

15 zł = część prezentu (środki czystości)

35 zł = część prezentu (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki)

50 zł = 1 prezent (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, środki czystości).

Możesz pomóc także na inne sposoby. Gotowy prezent!

Możesz ofiarować gotowy prezent (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, mydło w kostce, maszynki do golenia) albo jego część i przekazać go tutaj:

każdy czwartek

do 15 listopada – Klub Wysoki Zamek,

Katowice, ul. Gliwicka 96a

– podczas Zupy w Kato (16.30-20)

Wspólnota Dobrego Pasterza, Katowice, Opolska 9 – poniedziałki i wtorki od 10. do 18. oraz czwartki od 12. do 17. – do 15 listopada.

Wyrazy wsparcia!

Możesz również przekazać swoje wyrazy wsparcia dla osoby ubogiej. Może to być list, cytat podnoszący na duchu, rysunek czy inna próba dotarcia do drugiego człowieka z dobrym przekazem. To, co przygotujesz, wzbogaci konkretny prezent. Możesz zostawić swój znaczący dodatek w podanych wyżej miejscach i dniach albo przesłać go na [email protected].

Zaangażowanie!

Możesz też zaangażować się w przygotowania do listopadowego święta, stając się naszym wolontariuszem. Czekamy na Ciebie co czwartek od 16.30 w Klubie Wysoki Zamek (gotowanie) i od 19. na Placu Przyjaciół z Miszkolca (ucztowanie).

Bądź z nami 18 listopada, okaż wsparcie.

Z Twoją pomocą będziemy w stanie uczynić z tego dnia prawdziwe święto!

Dołączysz?

Śledź nas na FB: www.facebook.com/ZupaWKato

Wolontariusze Zupy w Kato wspólnie przygotowują posiłek.

Spotkanie, rozmowa, posiłek, modlitwa - każdy czwartek - Plac Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 86

BM
Bogusława Możdżeń
700 zł
 
Dane ukryte
400 zł
BM
Bogusława Możdżeń
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
TG
Tomasz Godziek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
160 zł
TS
Tadeusz Sławek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Myślę o Was, którzy źle się macie każdego dnia, Wasze zranienia bolą i mnie, jest mi źle, że mam się dobrze, a Wy nie...

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  z dobrymi życzeniami dla Braci i Sióstr

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajnie,że ludzie chcą pomagać,organizują różne akcje ....to piękne.Niech Bóg Wam błogosławi ????

  15 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  każdy ma prawo do szczęścia nawet na chwile

  10 zł

Nasi użytkownicy założyli

851 834 zrzutki

i zebrali

736 660 880 zł

A ty na co dziś zbierasz?