koniec za 44 dni ID: rfpuf8

MEMU MIASTU - wydanie niepowtarzalnego albumu fotografii Roberta Pranagala

Zebrano 4 936 zł
z kwoty 7 888 zł

62 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

534
udostępnień

Zostań Mecenasem jedynego w swoim rodzaju albumu!
Pomożesz wydać w eleganckiej formie zupełnie wyjątkowy zbiór fotografii wykonanych współcześnie w szlachetnej technice olejnej, opowiadający niezwykłe historie w klimatach Lublina sprzed 100 lat. W zamian otrzymasz absolutnie unikatowe nagrody.


Dlaczego album MEMU MIASTU będzie niezwykły?

Ponieważ Lublin zawsze zajmował ważne miejsce w moim sercu, a poświęcony miastu album jest zwieńczeniem trwającego ponad dwa lata projektu, w którym fotografowałem Lublin i spędziłem setki godzin na własnoręcznym tworzeniu odbitek w historycznej technice olejnej.

Będzie on również nie lada perełką literacką, gdyż zostanie wzbogacony o przepiękne teksty Grażyny Lutosławskiej. Pojawi się również walor edukacyjny, gdyż znajdzie się w nim zarys historii lubelskiej fotografii międzywojnia autorstwa Joanny Zętar, a wszystko poprzedzi słowo wstępne od Lucjana Demidowskiego.

Wydanie albumu zostało objęte patronatem przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Związek Polskich Artystów Fotografików, a także jest współfinansowane w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Samo stypendium wystarcza jedynie na wydanie albumu w bardzo niewielkim nakładzie. Wasze darowizny pozwolą zwiększyć nakład tak, by album mógł trafić do wszystkich zainteresowanych, głównie w ramach wdzięczności za wsparcie.

Jak odwdzięczę się za Wasze darowizny?

Przede wszystkim proszę o to, abyście zostali Mecenasami albumu.

Wasze imiona i nazwiska zostaną umieszczone na specjalnej stronie podziękowań dla Mecenasów wewnątrz albumu.

Otrzymacie numerowany egzemplarz albumu z serii limitowanej, na którego początku znajdzie się okolicznościowy stempel, autograf i podziękowania.
Do albumu dołączony zostanie pakiet 8 okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej.

Imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na specjalnej liście Mecenasów na facebookowej stronie projektu MEMU MIASTU.

Aby zostać Mecenasem albumu, wybierz nagrodę "Mecenat albumu MEMU MIASTU " z kolumny po prawej stronie, klikając przycisk WYBIERAM poniżej tej opcji.

Dostępne nagrody:


Album MEMU MIASTU

 • 101 fotografii Roberta Pranagala
 • Teksty literackie Grażyny Lutosławskiej
 • Rys historyczny Joanny Zętar
 • Słowo wstępne Lucjana Demidowskiego
 • Elegancka, twarda oprawa
 • Wymiary 21x21 cm
 • Ponad 120 stron
 • Seria limitowana to tylko 80 egzemplarzy

Katalog z premiery wystawy MEMU MIASTU

 • Wszystkie 41 fotografii z wystawy
 • Ostatnie 10 egzemplarzy z limitowanej serii - numery od 41 do 50
 • Autograf i podziękowanie
 • Wymiary 21x14 cm
 • Ponad 50 stron

Pocztówki z serii limitowanej

 • 8 różnych fotografii z albumu
 • Nie do zdobycia w sklepach
 • Jedyne w swoim rodzaju
 • Pojedynczo - z imiennym podziękowaniem
 • W zestawach po 8 do wysyłania do znajomych.
 • Wymiary 10x15 cm

Odbitka z wystawy MEMU MIASTU

 • Wybrana przez Ciebie wprost z wystawy lub na specjalne życzenie z albumu.
 • Wykonana całkowicie ręcznie
 • Jedyna i niepowtarzalna
 • Oprawiona w ramę z olejowanego drewna dębowego
 • Zaopatrzona w certyfikat autentyczności
 • Wymiary odbitki: 20x30 cm
 • Wymiary ramy: 40x50 cm

Po prostu wybierz po prawej stronie nagrodę, która Ci najbardziej odpowiada i kliknij przycisk WYBIERAM poniżej nagrody. Nie zapomnij podać adresu, na który ma zostać wysłana nagroda.

Możesz ewentualnie odebrać nagrodę osobiście na spotkaniu w dniu premiery albumu, o którym Cię poinformuję, albo w innym terminie, który uzgodnimy. Jeżeli życzysz sobie specjalną formę dedykacji, koniecznie też o tym napisz.


Zostań Sponsorem Wydania

Otrzymasz Tytuł Sponsora Głównego Albumu MEMU MIASTU, a Twoje logo, nazwa firmy lub imię i nazwisko zostanie umieszczone w eksponowanym miejscu w albumie i materiałach promocyjnych.

Otrzymasz również 50 egzemplarzy albumu MEMU MIASTU do własnych celów promocyjnych, a ponadto jeden egzemplarz albumu z edycji limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

W pakiecie dołączymy 100 pocztówek z Twoim logotypem na rewersie.

Specjalne, imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na facebookowej stronie projektu MEMU MIASTU.


Na czym polega technika olejna?

Jeżeli chcesz poznać historyczną technikę olejową, zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu, w którym postaram się w prostych słowach opowiedzieć o warsztacie. Dowiesz się w jaki sposób powstają odbitki olejne, dlaczego są niepowtarzalne oraz skąd bierze się ich wyjątkowy klimat.


Kilka słów o autorach

Album MEMU MIASTU to przede wszystkim wynik współpracy z moimi przyjaciółmi, którym bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję.

Grażyna Lutosławska

Pisarka, dziennikarka Polskiego Radia Lublin. Autorka audycji poświęconych kulturze, scenariuszy teatralnych, słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, książek (w lipcu ukazała się najnowsza: Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości), esejów i opowiadań. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, tytułem Mistrz Mowy Polskiej, oraz Angelus Lubelski

Joanna Zętar

Historyk sztuki, dziennikarka, autorka artykułów i opracowań dotyczących historii Lublina oraz książki "Lublin, którego nie ma". Znawczyni lubelskiej architektury, ekspertka w dziedzinie historii lubelskiej fotografii i kolekcji zdjęć. Związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie redaguje "Leksykon Lublin" - internetową bazę wiedzy o Lublinie i Lubelszczyźnie. Wielbicielka poezji Julii Hartwig i Józefa Czechowicza.

Lucjan Demidowski

Jeden z najwybitniejszych współczesnych fotografików lubelskich i polskich. Wykładowca w Lubelskiej Szkole Fotografii. Szczególnie zaangażowany w fotografię kreacyjną i poszukującą. Laureat Lubelskiej Nagrody Artystycznej, dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Członek ZPAF. Jego fotografie znajdują się w zbiorach BWA, Galerii Labirynt oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Robert Pranagal

Miłośnik eksperymentu fotograficznego oraz technik szlachetnych i alternatywnych. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca nagród na międzynarodowych salonach fotografii. Członek ZPAF i Fotoklubu RP. Uhonorowany tytułem Wybitnego Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (EFIAP), a także Medalem 700-lecia Miasta Lublin.


O projekcie MEMU MIASTU

Projekt MEMU MIASTU powstał pierwotnie w 2018 r. jako wystawa 41 fotografii będących osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia.

To zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak, czy też Stanisław Jacek Magierski.

To powrót do miejsc znanych z mistrzowskich ujęć wybitnych twórców, pokazanych jednak na nowo. To również odwiedziny zakamarków miasta, często zupełnie nieznanych, które z różnych powodów oddziałują jednak na autora. To wreszcie kolejny powrót autora do historycznych technik fotograficznych – tym razem do oleju – techniki popularnej w początkach XX w. wśród piktorialistów, takich jak np. Robert Demachy.

Charakterystyczne jej cechy zostały wykorzystane do wykreowania nastroju i klimatu dwudziestolecia, nadając współczesnym fotografiom zupełnie nowego wymiaru.

Ulica Prezydenta Gabriela Narutowicza

Ulica Grodzka

Zaułek Władysława Panasa

Brama Krakowska

W 2019 roku projekt został rozbudowany o kolejne fotografie, które łącznie złożą się na 101 obrazów zawartych w albumie. Premierze albumu towarzyszyć będzie również wystawa wybranych prac.


Co mówią ludzie?

Na facebookowej stronie projektu MEMU MIASTU możesz przeczytać, co na jego temat myślą osoby, które już widziały efekty projektu na własne oczy. Oto kilka fragmentów:

...Wspaniały pomysł, pełen możliwości rozwoju i zgodny z zasadą pamiętając o przeszłości tworzymy przyszłość...

- Grzegorz

...Kadry cyklu MEMU MIASTU są przestrzenią, w której oglądający syci oko, ale też otwiera się na kontemplację i refleksję...

- Maryla

...Wyszukana forma przeniesienia teraźniejszości do przeszłości oraz przeniesienia odbiorcy w czasie - wstecz i z powrotem...

Andrzej

...Każda odbitka, oprócz obrazu, zawiera w sobie fragment duszy tworzącego ją fotografa...

- Jarek

...świat szlachetnej fotografii, nie tylko w aspekcie techniki olejowej ale też szlachetnego spojrzenia przez obiektyw aparatu...

- Krzysztof

...Na tak piękne efekty warto czekać, a przez to poznawać trochę zapomniane techniki fotograficzne...

- Agnieszka

W mediach o wystawie MEMU MIASTU

Premierowy wernisaż wystawy odbył się dnia 9 listopada 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystawa cieszyła się wielką popularnością i została ciepło przyjęta przez krytyków oraz media.

Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa

Zapowiedź wernisażu. Audycja w Polskim Radio Lublin. 04.11.2018.

fot. Grażyna Lutosławska

Relacja z wernisażu. Audycja w Radio Centrum. 09.11.2018.

fot. Piotr Jaruga

Dziennik wschodni


17 marca 2019

niedziela, 11 sierpnia 2019 o 21:11

O projekcie i albumie można też przeczytać na stronie aktualności Związku Polskich Artystów Fotografików. Pozdrawiamy! https://zpaf.pl/aktualnosci/memu-miastu-album-r-pranagal/

sobota, 10 sierpnia 2019 o 22:47

Dzisiaj zaprezentowałem projekt słuchaczom Akademii Odkryć Fotograficznych w Lublinie. Bardzo dziękuję Akademii za zaproszenie, a wszystkim obecnym za każde dobre słowo. Pozdrawiam! https://www.facebook.com/akademia.odkryc.fotograficznych/photos/pcb.2307532889509881/2307529162843587/?type=3&theater

sobota, 10 sierpnia 2019 o 21:00

W piątek byłem gościem Józefa Szopińskiego w audycji Radia Lublin "Druga Połowa Dnia". Rozmawialiśmy o projekcie Memu Miastu i albumie. Bardzo dziękuję za zaproszenie!

Aby dodać komentarz lub

MW
120 zł

Małgorzata Warmińska

Trzymam kciuki!

Robert Pranagal

Bardzo dziękuję! Czuję brzemię odpowiedzialności...

DS
118 zł

Dariusz Szubiński

Projekt tak wartościowe, że nie można przejść obojętnie!

Robert Pranagal

Darek! Z Twoich ust to komplement wielki. Dziękuję Ci bardzo!

MW
78 zł

Magdalena Wysztygiel

Kibicuję z sympatią i podziwem :)

Robert Pranagal

Śliczne dzięki i ukłony do ziemi, Magda!

SL
20 zł

Sylwia Lakoma

Powodzenia w jak najszybszym wydaniu albumu. Bzowa ;)

Robert Pranagal

Piękne dzięki i pozdrowienia, Sylwia!

JS
300 zł

Jakub Szymański

Robert. Serdecznie pozdrawiam i gratuluję pomysłu. Kuba

Robert Pranagal

Kuba! Ogromne dzięki! Pozdrawiam wakacyjnie :)

KW
150 zł

Krzysztof Wałecki

Super pomysł. Masz moje pełne poparcie Robercie. Pozdrawiam.

Robert Pranagal

Serdecznie dziękuję i w pas się kłaniam, Krzysztofie!

ŻM
120 zł

Żłobek Muzyczny Figle Izabela Jaruga

Bardzo fajny projekt - jestem zachwycona zdjęciami z wystawy Memu Miastu

Robert Pranagal

Słowa miód na me serce. Dzięki milionowe, Izo!

AM
78 zł

Agnieszka Matecka

powodzenia

Robert Pranagal

Wielkie dzięki i ukłony do ziemi, Agnieszko!

MW
118 zł
Małgorzata Wielgosz
MW
50 zł
Marta Wlizło
JS
ukryta
Janusz Szymański
A
ukryta
Agnieszka G
IC
ukryta
Iwona Czubek
B
125 zł
barbara-brylak-szymczak
Dane ukryte
78 zł
Dane ukryte
N
78 zł
Nowotka
M
20 zł
Monika R.
MW
120 zł
Małgorzata Warmińska
ZU
118 zł
Zbigniew Urban
KA
118 zł
Kancelaria Adwokacka adw. Jakub Abramiuk
BK
118 zł
Beata Kwiatkowska
MS
78 zł
Marcin Snopek
MK
78 zł
Marek Kachnik
DS
118 zł
Dariusz Szubiński
CD
78 zł
Cezary Dubiel
KS
80 zł
Krzysztof Stanek
M
99 zł
Marek Szczytkowski
AG
10 zł
Anna Grabarska
DO
78 zł
Dorota Ozimek
AP
150 zł
Anna Piłat - Świś
BJ
118 zł
Bartosz Jankowski
AB
50 zł
Anna Borkowska
RG
290 zł
Remigiusz Grzela
M
78 zł
MAGDALENA WYSZTYGIEL
P
ukryta
Piotr Miłkowski
ŁM
150 zł
Łukasz Mączka
TM
100 zł
Tomasz Młynarczyk
EK
118 zł
Elżbieta Kurek
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
SL
20 zł
Sylwia Lakoma
WN
150 zł
WITOLD nOWAKOWSKI
KS
78 zł
Krzysztof Strzoda
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
LS
120 zł
Leszek Szalewski
IR
ukryta
Ingrid Różyło-Kalinowska
JS
300 zł
Jakub Szymański
MP
ukryta
Marek Pazur
MW
33 zł
Michał Woźniak
KW
150 zł
Krzysztof Wałecki
DS
120 zł
Damian Siłuch
ŻM
120 zł
Żłobek Muzyczny Figle Izabela Jaruga
EZ
118 zł
Emil Zięba
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AM
78 zł
Agnieszka Matecka

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

JS
300 zł
Jakub Szymański
Nasi użytkownicy założyli

348 427 zrzutek

Pomóż zebrać 7 888 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

534
udostępnień

NAGRODY

Pocztówka z cyklu MEMU MIASTU

13 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej z podziękowaniami i autografem.

2. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

(pozostało 100 z 100)

Pakiet pocztówek MEMU MIASTU

33 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Zestaw 8 różnych okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej do wysyłania do znajomych, z okolicznościowym stemplem, podziękowaniami i autografem na banderoli.

2. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 2 razy (pozostało 38 z 40)

Katalog limitowany z premierowej wystawy MEMU MIASTU

48 zł i więcej

Co otrzymasz:

1. Egzemplarz katalogu z numerowanej serii limitowanej, który towarzyszył premierowej wystawie MEMU MIASTU. W środku oczywiście okolicznościowy stempel, autograf i podziękowania.

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

Album MEMU MIASTU - dla szybkich tylko 40 egzemplarzy

78 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Egzemplarz albumu z autografem i podziękowaniami.

3. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

4. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


wybrano 14 razy (pozostało 26 z 40)

Album MEMU MIASTU - dla każdego

88 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Egzemplarz albumu z autografem i podziękowaniami.

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 2 razy

Mecenat albumu MEMU MIASTU

118 zł i więcej

1. Zostaniesz Mecenasem Wydania albumu.
Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane na specjalnej stronie Mecenasów wewnątrz albumu wraz z podziękowaniami.

2. Otrzymasz egzemplarz albumu z serii limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

3. Otrzymasz zestaw 8 różnych okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej.

4. Otrzymasz imienne podziękowania na specjalnej liście Mecenasów na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.

wybrano 22 razy (pozostało 8 z 30)

Odbitka MEMU MIASTU

288 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Oryginalną odbitkę autorską 20x30cm, wykonaną w technice olejnej, oprawioną w dębową ramę 40x50cm, wybraną przez Ciebie z wystawy lub z albumu, zaopatrzoną w certyfikat autentyczności z numerem z serii limitowanej (nakład każdej odbitki to maks. 20 szt.). 

2. Okolicznościową pocztówkę z serii limitowanej.

3. Imienne podziękowania na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/


Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Odbitka Mecenasa MEMU MIASTU

488 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Oryginalną odbitkę autorską 20x30cm, wykonaną w technice olejnej, oprawioną w dębową ramę 40x50cm, wybraną przez Ciebie z wystawy lub z albumu, zaopatrzoną w certyfikat autentyczności z numerem z serii limitowanej (nakład każdej odbitki to maks. 20 szt.). 

2. Egzemplarz albumu z serii limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

3. Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane na specjalnej stronie Mecenasów wewnątrz albumu wraz z podziękowaniami.

4. Pakiet 8 okolicznościowych pocztówek z serii limitowanej.

5. Imienne podziękowania na specjalnej liście Mecenasów na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


(pozostało 10 z 10)

SPONSOR WYDANIA

4888 zł i więcej

Otrzymasz:

1. Tytuł Sponsora Głównego Albumu MEMU MIASTU.

2. Twoje logo, nazwa firmy lub imię i nazwisko zostanie umieszczone w albumie i materiałach promocyjnych.

3. 50 egzemplarzy albumu MEMU MIASTU.

4. Egzemplarz albumu z edycji limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.

5. 100 pocztówek z Twoim logotypem na rewersie.

6. Indywidualne podziękowanie na stronie https://www.facebook.com/memumiastu/

Wysyłka na podany adres na terenie Polski gratis.


(pozostało 1 z 1)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.