id: mez3mp

Paweł - dawca szpiku walczy z białaczką limfoblastyczną

Paweł - dawca szpiku walczy z białaczką limfoblastyczną

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
20 320 zł 
z 100 000 zł
20%
zakończona 30.06.2021r
253 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Paweł. Honorowy dawca krwi i szpiku potrzebuje Twojej pomocy. Teraz sam walczy z białaczką limfoblastyczną. Wspaniały ojciec i wujek. Kilka słów o Jego historii i o Nim samym.

od Pawła....

"To stało się nagle. Choroba zabrała mi dawne życie. Białaczka limfoblastyczna to ostra postać białaczki, która w kilka tygodni zaatakowała mój organizm zajmując narządy limfatyczne. Nieleczona prowadzi do zgonu w przeciągu kilku dni lub tygodni. Jej leczenie trwa kilka lat, wymaga to stałych nakładów finansowych na leki i rehabilitację. 


Jestem honorowym dawcą krwi i zarejestrowanym dawcą szpiku - teraz sam walczę z białaczką. Choroba zaatakowała mnie nagle, bez najmniejszego ostrzeżenia. Z pełnej energii, zawsze uśmiechniętej osoby zacząłem zmieniać się w osobę bez sił do życia, zmęczoną nawet najmniejszym wysiłkiem fizycznym. Każda najzwyklejsza czynność powodowała u mnie duszności, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, zawroty głowy, które usprawiedliwiałem przemęczeniem. Moja choroba ujawniła się w trakcie próby oddawania krwi, gdzie skierowano mnie na badania w trybie natychmiastowym. Diagnoza była jednoznaczna - białaczka. Jak to możliwe? Jeszcze kilka miesięcy temu oddawałem swoją krew potrzebującym. Aktualnie znajduję się w Instytucie Hematologii. Wdrożono u mnie leczenie chemioterapią, które zostało przerwane grzybiczym zapalaniem płuc. Trafiłem na OIOM. Pomóż mi wrócić do CÓREK i ŻONY. 


Mam 50% szans na wyleczenie. Być może zakwalifikuję się do leku, który kosztuje ponad 1mln złotych. To dla mnie i mojej rodziny ogromna szansa."


I od nas:


Paweł wraz z bratem jest od wielu lat aktywnym graczem militarnej gry zespołowej ASG (Airsoft Gun). Pochodzi z "mazowieckiego" środowiska. Wielokrotnie brał udział w imprezach charytatywnych organizowanych na rzecz innych potrzebujących a samemu będąc w trudnej sytuacji. Spokojny, miły, teoretycznie nie wyróżniający się niczym facet... ale zawsze pomocny, skromny i serdeczny. Nigdy się nie poddawał. Jest także wspaniałym wujkiem - Oli, naszej podopiecznej. Nie zostawiamy swoich! W imieniu Pawła, jego niesamowitej Żony oraz córek - prosimy o pomoc w tych trudnych czasach, w szczególności dla osoby, która sama oddawała krew i szpik by ratować innych. Bohater dnia codziennego, kiedyś ratował innych, dziś sam potrzebuje pomocy. My wierzymy że dobro powraca !!!!Kim jesteśmy ?


Organizacja Fundacja Bracia jest fundacją środowiskową skierowaną do graczy ASG, strzelców i pasjonatów militariów. Na co dzień pomagamy im w trudnej sytuacji życiowej ale nie tylko. Dziś działamy na rzecz Pawła - zgodnie z celami statutowymi na rzecz ochrony zdrowia.


Nasze dane :

Prezes organizacji i koordynator akcji;


Piotr Rawski

[email protected]


Dane :

Fundacja Bracia

ul Kościuszki 25 lok 22

05-300 Mińsk Mazowiecki


Fundacja Bracia jest organizacją non-profit. Nikogo nie zatrudnia ani nie pobiera opłat/prowizji z tytułu wpłat na rzecz podopiecznych.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 253

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
700 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
329 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 169 zrzutek

i zebrali

577 030 190 zł

A ty na co dziś zbierasz?