id: mfbgxr

Kręcimy kilometry dla Adiego

Kręcimy kilometry dla Adiego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
10 280 zł 
z 11 700 zł
87%
zakończona 31.07.2021r
88 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Serca dla Maluszka

Fundacja Serca dla Maluszka

Aktualności1

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nazywam się Monika i jestem mamą 4,5 letniego Adrianka podopiecznego Fundacji Serca dla Maluszka. Synek codziennie zmaga się z nierównym przeciwnikiem jakim jest mózgowe porażenie dziecięce. Adi każdego dnia uczęszcza na specjalistyczne terapie oraz rehabilitacje ruchową aby móc się rozwijać i walczyć o swoją sprawność i samodzielność. Adrian pomimo swojego wieku wciąż nie potrafi samodzielnie stać nie mówiąc już o chodzeniu natomiast przemieszcza się raczkując. Synek to uśmiechnięty i pogodny chłopiec, od września uczęszczający do przedszkola. Kontakt z rówieśnikami, wspólne zabawy niesamowicie pozytywnie wpłynęły na rozwój synka. Z każdym dniem Adrian jednak coraz lepiej zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń, a pytania w stylu „ kiedy mamo będę biegał za Frajdą” ( Frajda to imię Naszego psa) łamią matczyne serce. Jako rodzice ciągle szukamy, przekopujemy internet, fora w celu znalezienia nowych terapii, sprzętów aby pomóc własnemu dziecku. Jest jednak jedna stała rzecz, która nie ulegnie zmianie. Rehabilitacja ruchowa to zajęcia, które są wpisane w Naszą codzienność i rzeczywistość. Bez tych zajęć, turnusów rehabilitacyjnych, ćwiczeń w domu, Adrian nie będzie w stanie się rozwijać i jest to kwestia bezdyskusyjna.

Początkiem tego roku skontaktował się ze mną jeden z członków wspaniałej inicjatywy społecznej jaką tworzą kolarze pod nazwą "Kilometry dla dzieci" . Jest to coroczna akcja charytatywna, podczas której, jako miłośnicy rowerów szosowych, pokonują olbrzymie dystanse, zbierając w ten sposób darowizny dla dzieci. Dla kolarzy, to pokonywanie własnych słabości. W ten sposób inspirują innych do aktywności i stawiania sobie wysokich celów. Natomiast dla dzieci to większa szansa na lepszą przyszłość.

Po rozmowach dotyczących Adrianka i jego aktualnych potrzeb, organizatorzy w/w akcji zaoferowali Nam pomoc.

Podczas tegorocznych "Kilometrów dla dzieci" kolarze przejadą w 2 dni (17-18 lipca) dla Adrianka 600 km z Tarnobrzega do Gdańska, a tym samym pomogą w zebraniu funduszy na zakup platformy wibracyjnej Hypervibe oraz pokryciu kosztów wielospecjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku Michałkowo w msc. Bystra .

Platforma wibracyjna Hipervibe ( koszt 4800 zł ) umożliwia trening całego ciała poprzez jego rozluźnienie, stabilizację centralną, rozciąganie oraz wzmocnienie. Ruch tej platformy odbywa się względem stabilnego punktu centralnego a pozostała część platformy wykonuje ruch huśtawki. Asynchroniczne przeniesienie drgań pozwala na zabezpieczenie głowy co jest bardzo ważne w przypadku Adrianka i jego uszkodzeń w mózgu, powstałych przy przedwczesnym porodzie. Aktualnie od miesiąca czasu mamy w domu wypożyczoną platformę Hypervibe i widzimy dużo dobrych rzeczy u synka. Adrian jest mniej spięty w biodrach,miednicy, nóżki są luźniejsze, bardziej stabilnie oraz zauważalnie dłużej potrafi utrzymać proste plecy w pozycji siedzącej. Nogi Adrianka wzmocniły się na tyle iż zaczął samodzielnie jeździć na rowerze. Ciężko opisać radość synka z tej jednej wygranej bitwy o własną sprawność i samodzielność.

Ośrodek rehabilitacji dzieci „ Michałkowo” to wspaniałe miejsce do którego w październiku pojedziemy po raz trzeci. Koszt dwutygodniowego turnusu dla dziecka z opiekunem wynosi 6900,00zł To nawet dużo więcej niż wakacje dla całej rodziny , tym bardziej że z wakacjami te dwa tygodnie nie będą mieć nic wspólnego. Będzie to po prostu ciężka praca . Adrian codziennie będzie mieć zajęcia ruchowe, z terapii widzenia, z neurologopedą oraz zabiegi mikropolaryzacji mózgu. Taka jest Nasza rzeczywistość a jak wiadomo za jakość trzeba zapłacić.

Przed Adriankiem jeszcze wiele bitew do wygrania dlatego też z tego miejsca jako rodzice prosimy w imieniu synka o wsparcie Naszego małego wojownika w jego walce o sprawność i samodzielność.

Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie.


Monika i Jacek Wrucha

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

39-400

Tarnobrzeg, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 88

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Serca dla Maluszka

Fundacja Serca dla Maluszka

Lokalizacja

39-400

Tarnobrzeg, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

880 879 zrzutek

i zebrali

811 630 357 zł

A ty na co dziś zbierasz?