id: mftksg

#CHCIANE - pomoc dzieciom z ZOL Jaszkotle

#CHCIANE - pomoc dzieciom z ZOL Jaszkotle

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
126 061 zł 
z 250 000 zł
50%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • Kochani! Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego💝

  Macie okazję wziąć udział w naszej pierwszej aukcji charytatywnej - do wylicytowania unikatowa ⬛ KWADRATOWA⬛ płyta winylowa z nagraniem kolędy "Lulajże Jezuniu" w wykonaniu podopiecznych ZOL Jaszkotle!


  Aukcja trwa do 24.12 do godziny 18:00 pod postem na facebookowym profilu Zrzutka.pl.


  Wiemy, że można na Was liczyć! Powodzenia!  Czytaj więcej
 • Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami! Podarujmy wspólnie tym dzieciom uśmiech🤗


  Zapraszamy też na bloga, gdzie znajdziecie nowy wpis o zrzutce i Waszych ogromnych sercach: https://zrzutka.pl/blog/241/chciane-o-zrzutce-ktora-zapoczatkowala-lawine-dobra ❤️ 

  Czytaj więcej

 • Poznajcie historię Liliany - naszej małej wojowniczki, która tak wiele już przeszła w swoim życiu <3 To dzielne dziecko jest #CHCIANE i kochane przez nas wszystkich każdego dnia. Wpłacając na naszą zrzutkę sprawiasz, że świat Liliany oraz innych dzieci z ZOL Jaszkotle staje się bardziej kolorowy. Już teraz bardzo Wam za to dziękujemy.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Porzucone, maltretowane, chore, smutne i samotne… historia ich życia zaczęła się w ten sposób. Ale tutaj są #CHCIANE i kochane. Potrzebujemy Twojej pomocy aby dalej odmieniać los najbardziej potrzebujących maluchów! Pomóżmy im skorzystać z prawa do szczęścia!
gd5ca0868b427f02.jpegMali podopieczni

Tu maluchy mają dom i czują się dobrze, czują się #CHCIANE. Tutaj wreszcie na twarzyczkach dzieci zagościł uśmiech, oczom zostało przywrócone ufne spojrzenie, a rączki same wyciągają się do przytulania. Niezwykłe, ale prawdziwe. ZOL w Jaszkotlu (zakład opiekuńczo - leczniczy) dokonał niemożliwego! Paradoks:  odrzucenie zyskuje nową jakość. Smutek zamienia się w śmiech. Samotność…znika.


Trafiają tu maluchy z licznymi wadami i zaburzeniami. Te rokujące i te na stałe podłączone do urządzeń podtrzymujących funkcje życiowe. Opiekę nad chorymi i potrzebującymi przejmuje obsługa, która w pełni zaangażowana niesie pomoc i miłość każdej maleńkiej istocie. Aktualnie 62 dzieci ma możliwość mieszkania pod dobrą, troskliwą opieką pracowników medycznych w Jaszkotlu. Tu zaczęły na nowo się uśmiechać i ufać ludziom. Niejednokrotnie wyprowadzone z najtrudniejszych schorzeń stąd właśnie zostają zabrane do nowych domów.


Każda wpłacona kwota to realna pomoc, to kilka pampersów dla dzieciaków, to specjalny preparat do żywienia dojelitowego, to jeden rozwiązany problem, który pozwala opiekunom skupić się na dzieciach i zapewnić im miejsce gdzie czują się #CHCIANE


Jak to możliwe?

Wszystko dzięki ludziom, których serca i zaangażowanie mają moc transformowania smutku i słabości w siłę, porzucenia w miłość, a choroby w zdrowie. I dlatego temu miejscu warto dać wsparcie, otworzyć szersze możliwości działania. Bo kiedy dobro się rozszerza, czy jest coś lepszego? A tu jest światło, które rozproszyło mrok życia wielu małych istot. 


„Chcemy im pokazać, że coś mogą. Nie wyobrażamy sobie, by po prostu były pozostawione sobie samym. Jako bezbronne i nie potrafiące wezwać pomocy, poskarżyć się, że jest im źle” - mówi siostra Sylwia, która dla dzieci poświęca swoje zdrowie i oddaje całą życiową energię. One są dla niej #CHCIANE i najważniejsze. Ma setki pomysłów jak porzuconym, schorowanym maluchom uprzyjemnić życie, nauczyć korzystania z komunikatorów elektronicznych, by mogły bronić się przed światem i złymi ludźmi. Ale nie tylko. Chce, by tak jak w innych zagranicznych ośrodkach, jej dzieci miały możliwość zwykłego, skutecznego porozumiewania się, poszerzania swoich granic, wyrażania emocji. By miały to, co dla zwykłych dzieci, żyjących w rodzinach jest podstawą zdrowego rozwoju. To wspaniałe, że ZOL Jaszkotle nie jest przechowalnią chorych dzieci w znoszonych ubrankach, a miejscem, w którym podopieczni, często po przejściach, mają prawo do szczęścia i miłości.  


w4a726fbf1a3fe26.jpeg

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Pomocy! Woła dach, który nadaje się do remontu, bo niedługo zacznie przeciekać. Trzeba wymienić łóżka, bo dzieci rosną, zorganizować bezpieczny, specjalistyczny plac zabaw i zmodernizować salę sensorycznych doznań. Drzwi wewnętrzne też nie są już dla nich bezpieczne…i tak to wygląda właśnie. Praktyczne działania są podstawą w tej miłości. Dają siłę podopiecznym, podkreślają ich status. Bo przecież te dzieciaki, są tu #CHCIANE i najważniejsze jest aby zapewnić im to, co potrzebne jest dla ich rozwoju fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.


ZOL w Jaszkotlu zawsze otwarty był na wolontariuszy i ich zaangażowanie. Nie było kłopotu z pojawiającymi się osobami z zewnątrz. Wręcz przeciwnie: byli mocno wyczekiwani i serdecznie goszczeni w tym ośrodku. Teraz wiadomo: covid. Pomoc z zewnątrz na razie się urwała. A szkoda, bo dzieci miały więcej kontaktów i pozytywnych interakcji. Pracownicy muszą jeszcze bardziej się starać, bo nie ma czasu na odpoczynek i zaniechanie, a każda chwila wnosi coś w rozwój i poprawę jakości życia podopiecznych, którzy dzięki temu stają się coraz bardziej samodzielni i, w miarę możliwości, niezależni.


Wiadomo…samo zaangażowanie nie wystarcza. Potrzeba środków, które pomogą miłości i uważności poprawić jakość i stworzyć szersze możliwości działania.Partnerzy akcji

Capgemini Polska - są z nami od początku akcji. Po wizycie w ZOL Jaszkotle tak samo jak ekipa Fundacji To się uda stwierdzili, że muszą pomóc temu miejscu. Swoją uwagę skupili na obszarze, w którym są ekspertami - IT. Już niedługo w aktualnościach udostępnimy materiały z ich działań.


Zrzutka.pl - nie tylko umożliwiła, jak wszystkim, zbieranie środków bez prowizji. Wspiera również akcję w zakresie działań marketingowych i PR-owych.


Jeżeli Wasza firma jest zainteresowana zaangażowaniem się w szerszą pomoc dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu to zapraszamy do kontaktu pod mailem - [email protected]. Lista potrzeb jest długa: od fotowoltaiki, przez remont dachu, wymianę okien, sprzęt rehabilitacyjny, czy zabawki dla dzieci. Z pewnością znajdziemy przestrzeń gdzie nie tylko efektywnie będzie można pomóc, ale również zrealizować CSR-owe cele firm.


Potrzeby - cel zrzutki

Główne potrzeby to:

 • Remont dachu
 • Wymiana okien i drzwi
 • Sprzęt rehabilitacyjny, w tym bieżnia, pionizatory, rotory, aparat do elektroterapii, lampy Solux, lasery, parapion, schody elektryczne, dynamiczna orteza, lampy Bioptron, lampy Lumina, aparat do terapii ultradźwiękowej, jonoforezy i elektroforezy, 3 ssaki, 3 inhalatory, 5 pomp do żywienia pozajelitowego
 • wyposażenie placu zabaw
 • wyposażenie kuchni
 • specjalistyczna diagnostyka dla dzieci, która nie może być wykonana na miejscu
Sposób rozliczenia

Wszystkie środki zebrane na tej zrzutce zostaną przekazane za zakup rzeczy lub usług potrzebnych do zrealizowania działań wymienionych w sekcji “potrzeby”. Fundacja To się uda, nie pobiera żadnych prowizji, ani nie pokrywa kosztów administracyjnych, lub marketingowych związanych z akcją #CHCIANE z środków zebranych zrzutce. ZOL w Jaszkotle również deklaruje, że środki będą wykorzystane zgodnie z opisem z zrzutki. Po zakończeniu zrzutki opublikowany i rozesłany do darczyńców zostanie raport rozliczający zebrane środki.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 1

Pozostałe posty 1

Malujemy laurki, robimy zdjęcia, kręcimy filmy :)

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 1404

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
140 zł
MS
Marta Saj
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
140 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AZ
Anna
500 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
140 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Od Sylwii i Damiana

  50 zł
 • Mariusz Moszczyński

  Cześć! Powodzenia w realizacji marzeń! Proszę zajrzyjcie na moją zrzutkę i pomóżcie mi wyjść z depresji i nerwicy. Bardzo Was proszę! Szukam również osób, które chciałyby wymienić wiadomości na ten temat. Być może poznam osobę z takimi dolegliwościami jak ja i z ich odczuciami jak sobie z tym radzą. id:ammew5

 •  
  Użytkownik anonimowy

  przynajmniej tyle moge wpłacić

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Niech Wam Pan Bógbłogosławi

  30 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wierze, że Bóg jest dumny z tego co robicie, bo cokolwiek robicie dla każdego z tych dzieci dla Niego czynicie:)

  70 zł
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Bardzo dziękujemy!

To dla nas realna pomoc, choćby paczka pieluszek dla maluchów. . W podziękowaniu na koniec akcji dostaniesz od nas dostęp do specjalnej galerii z zdjęciami naszych dzieciaków!


rozwiń

wybrano 331 razy

Wpłać 70 zł i więcej
Jesteście Super!

To miesięczny koszt artykułów szkolno - plastycznych dla jednego z naszych podopiecznych. Za to dostaniesz na koniec akcji specjalny film z naszymi dzieciakami, który zawsze Cię rozweseli!

rozwiń

wybrano 131 razy

Wpłać 140 zł i więcej
Jesteście Mega!

To koszt specjalistycznej zabawki sensorycznej, pomagającej w rozwoju dzieciaków. Do każdego, kto wybierze tę nagrodę, wyślemy laurkę własnoręcznie namalowaną przez nasze maluchy :)

rozwiń

wybrano 69 razy

Wpłać 350 zł i więcej
Jesteście Cudowni!

To koszt tabletu z specjalistycznym oprogramowaniem umożliwiającym komunikację z dzieciakami. Za wpłacanie tej kwoty wyślemy Ci pięknego aniołka pomalowanego przez podopiecznych z Jaszktola.

rozwiń

wybrano 16 razy

Wpłać 1300 zł i więcej
Jesteście niesamowici!

Ta kwota umożliwia zakup pompy do karmienia dojelitowego. Jest to ogromna ulga dla naszych dzieciaków i kadry bo zastępuje karmienie strzykawką. Za wpłatę tej kwoty wyślemy Ci specjalny dyplom oraz pięknego dużego aniołka od maluchów.

rozwiń

wybrano 7 razy

Wpłać 3000 zł i więcej
Jesteście wspaniali!

Kwoty tego rzędu umożliwiają nam zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego potrzebnego naszym dzieciakom np. pionizatora. Za taką wpłatę nagramy dla Ciebie specjalny dedykowany film!

rozwiń

wybrano 2 razy

Wpłać 9000 zł i więcej
Ogromny przytulas

To ogromna pomoc, która pozwala nam realizować  niezbędne prace remontowe lub zakup specjalnych zabawek na zewnętrzny plac zabaw. Przy takiej i wyższej wpłacie skontaktujemy się z Tobą aby przygotować dla Ciebie coś specjalnego i niezapomnianego.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

862 983 zrzutki

i zebrali

758 914 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?