#wspieramyartystów - dołącz do nas! ID: mfy39g

#wspieramyartystów - dołącz do nas! ID: mfy39g

5 926 zł z 10 000 zł

59%

5 926 zł

5 926 zł

z 10 000 zł

61 dni

61 dni

do końca

88

88

wspierających
59%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Witajcie. Wobec licznych apeli naszych bliższych lub dalszych znajomych artystów z całej Polski, postanowiliśmy zrobić krok do przodu i spróbować pomóc nie tylko im, ale wszystkim artystom i twórcom, którzy tej pomocy obecnie potrzebują.


Świat kultury to nie tylko aktorzy, muzycy czy tancerze znani z telewizji, kina i pierwszych stron gazet. To także tysiące osób, które na co dzień nie pojawiają się w mediach, a ich twarze nie są tak rozpoznawalne. Artyści nieinstytucjonalni jeżdżą po całym kraju z przygotowanymi spektaklami, koncertami i pozostałymi eventami, a ich rzeczywistość często wygląda tak - jeśli nie grasz, to nie zarabiasz. Wydarzenia kulturalne to nie tylko olbrzymie sale w największych miejscowościach w Polsce. To także, a może przede wszystkim, domy kultury, kluby, kameralne sale koncertowe i teatralne w mniejszych miastach. Sytuacja, w której obostrzenia zmusiły wszystkie instytucje kultury do ograniczenia liczby widzów w wymiarze 50%, spowodowała zamknięcie wielu z nich. Te, które postanowiły działać, często miały dużo mniejsze możliwości z powodu ograniczonego budżetu. Od 10. października jest jeszcze gorzej - obowiązuje limit 25% widzów na sali.


Wiemy, że pandemia uderzyła właściwie w każdego i ucierpiała przez nią niemal każda branża. Sami na co dzień pracujemy w kulturze i znamy środowisko artystów. Nie jest naszym celem stawianie muzyków czy aktorów ponad którąkolwiek z grup społecznych, chcemy jedynie pomóc tym, o których sytuacji słyszymy na co dzień w rozmowach z osobami z branży.


Zebrane środki przeznaczymy na pomoc artystom - aktorom, muzykom, tancerzom i pozostałym twórcom. Jednocześnie mamy świadomość, że sami nie dotrzemy wszędzie i do wszystkich. Dlatego prosimy także o pomoc w odnalezieniu tych przedstawicieli kultury, których dręczą teraz myśli o porzuceniu zawodu tylko dlatego, że zmusza ich do tego sytuacja finansowa. Pewnie nie uda nam się pomóc wszystkim, ale to nie znaczy, że nie możemy spróbować.


Wierzymy, że pandemia się kiedyś skończy. Oby stało się to jak najprędzej. Czekamy na moment, kiedy instytucje kultury ruszą pełną parą. Czekamy na moment, kiedy cały świat wróci do normalności i każdy z nas będzie mógł znów korzystać z życia. Ale póki co, spróbujmy połączyć nasze siły, by pomóc tym, którzy na co dzień pomagają nam, bo przecież kultura i sztuka towarzyszą człowiekowi od zawsze.


Pozdrawiamy,

Tomasz Olczak

Michał Wnuk


Akcję i jej późniejsze efekty możecie śledzić na nowo powstałym profilu facebook: https://bit.ly/2SIZyYS

Napisz do nas: [email protected]


Wpłacający88

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Małgosia
ukryta
SU
Studio Urody SekretM
100 zł
MG
Marzena Gadomska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
40 zł
YC
Yuliya Ch.
10 zł
DD
Danuta Dzideczek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

575 075 zrzutek

i zebrali

314 836 683 zł


A ty na co dziś zbierasz?