id: mg45nm

"Kruche jak motyle, wielkie duchem"- wesprzyj badania "Dzieci nowej generacji"!

"Kruche jak motyle, wielkie duchem"- wesprzyj badania "Dzieci nowej generacji"!

Nasi użytkownicy założyli 1 014 891 zrzutek i zebrali 1 061 525 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dlaczego to robimy? Naszą misją jest troska o pewną grupę dzieci, która funkcjonuje nieco inaczej, niż reszta. Inaczej, niż zwykliśmy myśleć, ponieważ jest bardziej świadoma, mądra, rezolutna i kreatywna. Jej odmienność sprawia, że nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ze strony otoczenia. Ta grupa nosi nazwę "Indygo" lub "nowej generacji".

Zgodzisz się ze mną, że każdy rodzic chce, aby jego dziecko było szczęśliwe? Dotyczy to także dzieci Indygo, które pragną cieszyć się życiem, realizując w swoim tempie i na swój niepowtarzalny sposób dany im potencjał. Optymalne warunki do rozwoju i odpowiednie wsparcie zapobiegają wystąpieniu depresji i poczucia zagubienia w późniejszym wieku.

Poznałam kiedyś chłopca, który nie tolerował agresji. Nie był mięczakiem, po prostu nie chciał się bić i rozwiązywać konflikty tak, jak robili to jego koledzy. Dlatego spokojnie stał i pozwalał, żeby go bito. Z obawy przed urazem rodzice zdecydowali się wypisać dziecko ze szkoły. Chłopiec należał do nowej generacji, był bardziej wrażliwy i uduchowiony, a nikt o tym nie wiedział. Nie można było zmusić go przemocy, to było wbrew jego naturze. Takich dzieci jest dużo więcej. Bardzo nam zależy, żeby i one poczuły się rozumiane, jak również zostały otoczone należytą opieką.


Jak działamy? Przeprowadzamy badania psychologiczne nad dziećmi nowej generacji i w ten sposób zbieramy rzetelną wiedzę na temat ich specyficznej natury, nowych wzorców zachowania i potrzeb. Badania mają formę zabawy, sprawiają dużą frajdę dzieciom i są całkowicie bezpieczne. Zdobytą wiedzę przekazujemy rodzicom, nauczycielom i wszystkim specjalistom, którzy mają do czynienia z tymi niezwykłymi dziećmi. Chłopak z opisu powyżej dzięki otrzymanemu od nas wsparciu został skierowany na kurs sztuk walki, gdzie nauczył się walczyć, nie robiąc nikomu krzywdy. Gdy zaprezentował na oczach kolegów kilka najlepszych trików, zyskał ich szacunek i skutecznie zniechęcił do chuligańskich zaczepek. Dzięki temu mógł wrócić do szkoły.


W jaki sposób można nam pomóc? Możesz wesprzeć nasz projekt finansowo. Badania przeprowadzamy w miejscu zamieszkania dzieci. Bierzemy pod uwagę jak najtańsze kwatery z możliwością domowego wyżywienia oraz dojazd do dziecka jak najtańszymi środkami lokomocji. Pieniądze są potrzebne także na zakup narzędzi badawczych (takich jak np. Test Inteligencji Wechslera) i opracowywanie zebranych danych. Liczy się każda złotówka. Możesz wybrać też nagrody, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Można nas wesprzeć również nie ponosząc kosztów poprzez opowiadanie o projekcie znajomym i udostępniając go na FB.

mg45nm-3e0f9de3.png


Dlaczego przeprowadzamy akcję na Zrzutka.pl?

Zrzutka.pl to dobre narzędzie do zebrania funduszy na realizację tego typu projektów. Albowiem fenomen dzieci nowej generacji w środowisku akademickim wciąż nie jest traktowany poważnie. Po prostu uważa się, że czegoś takiego nie ma. Z tego powodu zdobycie grantu lub dotacji tradycyjną drogą już w punkcie startu jest skazane na niepowodzenie. 

Zespół zrzutki nie stawia żadnych ograniczeń, a do tego jest niezwykle pomocny, życzliwy i lojalny. Dzięki stale wprowadzanym udoskonaleniom owe narzędzie staje się coraz łatwiejsze w obsłudze. Atutem nie do przecenienia jest fakt, że korzystanie ze zrzutki jest darmowe i bez limitu czasowego.


Kim jesteśmy?

Tatiana Jewsiejewa - psycholog, doktorantka, autorka kilku książek, założycielka stowarzyszenia "Ścieżka serca", pomysłodawczyni projektu o dzieciach nowej generacji. Od wielu lat współpracuje przy realizacji różnych projektów naukowych, w tym międzynarodowych.

Grono specjalistów (logopedów, pedagogów, nauczycieli akademickich), którzy dostrzegają wagę projektu w jego pogłębieniu rozumienia nowego zjawiska, a także w propagowaniu wiedzy na jego temat.

Rzesza rodziców, którzy jak do tej pory wyrazili zgodę na kontakt z ich dzieckiem; oraz

Duża grupa sympatyków, dla których cenna jest każda forma pomocy niesiona dzieciom.


Cel naszych badań.

Wszyscy wiemy, że proces ewolucji zachodzi, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że może stać się jego świadkiem. Ewoluujemy również my, ludzie, jako gatunek. Dowodem na to są właśnie dzieci nowej generacji. Jeśli nie poznamy ich specyficznej natury, nowych wzorców zachowania i potrzeb, nie stworzymy im optymalnych warunków do rozwoju. Wszyscy na tym stracimy. Dzieci nowej generacji ze względu na swoją wrażliwość, inteligencję, wyjątkowe umiejętności i dary mają szansę stać się w przyszłości liderami społeczeństwa. Jeśli damy im to, czego potrzebują, wówczas zaprowadzą nas na nieznane dotąd poziomy jedności i spełnienia, z najwyższą korzyścią dla ogółu.


mg45nm-69f8d420.png


Dlaczego warto przyłączyć się do akcji?

Zjawisko dzieci nowej generacji możemy nazywać, jak chcemy. Ale jest ono realne i dzieje się tu i teraz.

Gdybyś miał dostęp do wiedzy, którą wciąż posiadają nieliczni, dzięki czemu mógłbyś pomóc sobie, dziecku własnemu lub swoich znajomych, czy uznałbyś, że warto z tego skorzystać? Gdybyś zyskał czas i pieniądze, miał możliwość przeglądania unikalnych materiałów wygodnie u siebie w domu, czy stwierdziłbyś się, że warto nas wesprzeć? Zatem jak, wchodzisz w to?


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 6

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Wyjątkowe spotkania
Uzdrawiające kręgi obecności
1-1,5-godz. spotkanie online w grupie dla max. 3 osób. Jest to rodzaj terapii grupowej, gdzie w życzliwej i przyjaznej atmosferze każdy będzie miał ok...
50 zł
Inne
Książka "Porozmawiaj ze mną, proszę" Tatiana Jewsiejewa
Tomik wierszy - zaproszenie do świata o niezwykle wrażliwym zabarwieniu.
55 zł
Inne
Książka "Słodko-gorzki smak emigracji" Tatiana Jewsiejewa
Psychologiczny portret emigranta stworzony w oparciu o obszerną literaturę fachową, jak również osobiste doświadczenia.
60 zł

Kupione 2 z 30

Nieaktywne
Książki • Poradniki
Książka Osho
Książka Osho "Jak wychować dziecko" z przesłaniem od dziecka Indygo.
50 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona

Wpłaty 30

 
Dane ukryte
500 zł
BC
Michal Gzela
400 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
339,69 zł
 
Dane ukryte
250 zł
WF
Wiktor Faluk
250 zł
 
Dane ukryte
150 zł
KS
100 zł
ZS
zofia słomińska
100 zł
MB
Mirosław Białecki
99 zł
 
Dane ukryte
90 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!