id: mh47ge

Kot Lolek- potrzebna operacja- tylko 4 tys. zł by żyć

Kot Lolek- potrzebna operacja- tylko 4 tys. zł by żyć

Nasi użytkownicy założyli 1 177 982 zrzutki i zebrali 1 231 252 278 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Uwaga! Kot Lolek potrzebuje pomocy- tylko 4 tys.zł by żyć!


Dziś (tj. 30.11.2023) przed godziną 12 na trasie Maków Mazowiecki- Przasnysz zauważyłem siedzącego na środku drogi kotka. Kotek ten został potrącony, prawdopodobnie przez jakieś auto, które przejeżdżało tą trasą chwilę przede mną. Sprawca bez serca uciekł z miejsca zdarzenia.

Zabrałem kotka z miejsca zdarzenia, zawiozłem do najbliższego lekarza weterynarii w Przasnyszu, zwierzę uzyskało doraźną pomoc i pojechałem z nim dalej do mojego miejsca zamieszkania w Grudziądzu i udałem się do profesjonalnej kliniki weterynaryjnej.

Niestety po wnikliwych badaniach diagnostycznych okazało się, że Lolek (bo tak nazwałem tego biednego kotka) doznał poważnego urazu głowy- pęknięta żuchwa, podniebienie, krwotok z nosa, uraz mózgu powodujący utratę wzroku- szczegółowy opis medyczny w załączniku.

Aby kotek miał szansę przeżyć potrzebne jest 4 tys. zł na operację.

Wydałem już prawie 1 tys. zł na diagnostykę z własnych pieniędzy i niestety nie jestem w stanie przeznaczyć potrzebnej  sumy na operację.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty, nawet symboliczne- razem możemy uratować życie Lolka. Mamy 3 dni na zebranie tych pieniążków, czyli do końca niedzieli 3 grudnia 2023.

Jeśli ich nie zbierzemy niestety trzeba będzie uśpić Lolka :(

Jeśli uda się zebrać potrzebną kwotę i uda się uratować kotka to oczywiście zobowiązuję się, że zostanie nowym członkiem mojej rodziny :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 69

EI
Eliza i Wika
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KR
KRY
KR
Emi
50 zł
AG
Alicja Giża
20 zł
AK
Ala
50 zł
ML
Maciek Lasota
50 zł
KA
Kama
AN
AnDj
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków
 • Krystian Falkowski

  Lolek doszedł do pełni zdrowia. Dziś miał zdjęty drut. Miał też badania w kierunku chorób zakaźnych- wynik ujemny, więc jest zdrowy. Nawet częściowo odzyskał wzrok. Jest wykastrowany, odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony. Je elegancko, załatwia się do kuwety. Prawdziwy domowy kot ❤ Zapoznaje się też z naszą Kicią 🙂 Jeszcze raz dziękujemy wszystkim. Razem uratowaliśmy Lolka ❤ Dodałem jego nowe zdjęcie oraz zdjęcie z pierwszego kontaktu ze Stefcią :)

 • Krystian Falkowski

  Lolek jest już w domu. Operacja przebiegła zgodnie z planem, Lolek przy okazji został od razu wykastrowany. Jestem w pozytywnym szoku, że drugi dzień po operacji kotek już sam je! (wcześniej trzeba było karmić go strzykawka). Dostaje leki, w czwartek jedziemy do weta na kontrolę. Jest oczywiście odpchlony, jeszcze będzie odrobaczony i zaszczepiony. Narazie musi być jeszcze w izolacji, ale nasza kotka Stefcia już wyczaiła, że ma nowego towarzysza za ścianą i chyba nie może doczekać się pierwszego spotkania ;) Mam fakturę i rachunki z kliniki- jeśli ktoś chce się zapoznać i zweryfikować to proszę pisać priv. Do galerii dodałem także nowe zdjęcie Lolka :)

  • Klaudia Gawarecka

   Czekamy na wspólne zdjęcia że Stefcia :) i oczywiście dalsze pozytywne wpisy! Pozdrawiam z całego serducha :)

  • Krystian Falkowski

   Klaudia Gawarecka oczywiście wstawię zdjęcie, ale to dopiero za kilka tygodni. Lolek jeszcze jest w izolacji. Został wykastrowany, odpchlony, odrobaczony, w czwartek będzie zaszczepiony. W kolejnym tygodniu będzie miał badania w kierunku chorób zakaźnych oraz zostanie wykąpany. I dopiero wtedy jak wszystko będzie ok wypuścimy go z izolacji. Teraz elegancko sam je, załatwia się do kuwety i jest pieszczochem, lubi głaskanie i ocieranie się. Podejrzewam także, że nie jest całkiem niewidomy, mam wrażenie, że coś widzi także wszystko jest na dobrej drodze do zdrowia i szczęścia kotka :)

 • Krystian Falkowski

  Rozmawiałem telefonicznie z Panią z kliniki- operacja Lolka przebiegła zgodnie z planem :) Dodatkowo Lolek od razu został wykastrowany. Jutro po południu Lolek zostanie przywieziony do domu, wtedy będę znał więcej szczegółów i będę informował :)

 • Krystian Falkowski

  Mamy to! Kwota uzbierana, nawet większa niż zakładana! Dziękuję wszystkim wspierającym bez względu na wysokość wpłaty! Jednak szczególne podziękowania składam dla 3 osób- dla Pana Adama, dla Pani Klaudii Gawareckiej i dla jednej osoby, która chciała być anonimowa- te 3 osoby łącznie wpłaciły grubo ponad połowę całej zbiórki! Wielki szacun, że ktoś przekazał tak wysokie kwoty ze swoich ciężko zarobionych pieniążków, żeby ratować zwierzaka w potrzebie. Jutro rano zawożę Lolka do kliniki. Teraz pozostaje trzymać kciuki za jego powrót do zdrowia, opiekę będzie miał najlepszą i wykazuje wielką motywację do walki więc wszyscy wierzymy, że się uda ❤ Będę tutaj zamieszczał dalsze informacje o stanie zdrowia Lolka, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany jego losem to serdecznie zapraszam :)

 • Klaudia Gawarecka

  Dziękuję za ratunek Lolka i Pana dobre serce :) cel osiągnięty! Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich pomagających :)