id: mhcfca

Proszę, pomóż nam uratować stawy biodrowe Emilki! Potrzebna pilna operacja, już 12 lutego! A po niej intensywna rehabilitacja!

Proszę, pomóż nam uratować stawy biodrowe Emilki! Potrzebna pilna operacja, już 12 lutego! A po niej intensywna rehabilitacja!

Nasi użytkownicy założyli 1 068 582 zrzutki i zebrali 1 165 750 586 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Z różnych przyczyn, termin operacji Emilki został przesunięty na 11 marca.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Emilka urodziła się jako śliczna i zdrowa dziewczynka, niestety w wieku 5 miesięcy jej główka przestała rosnąć, a rozwój zatrzymał się.

Początkowe diagnozy wskazywały jedynie na małogłowie i opóźniony rozwój psychoruchowy, niestety po kilku miesiącach zdiagnozowano Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz Encefalopiatię nieokreśloną.

 

Emilka jest dzieckiem leżącym i wymaga całodobowej opieki, a także stałej rehabilitacji ruchowej oraz niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki czemu czyni drobne postępy w swoim rozwoju. Pomimo zdrowotnych problemów jest bardzo wesołą, pogodną i zawsze uśmiechniętą dziewczynką. Chętnie uczestniczy we wszystkich zajęciach rehabilitacyjnych, wzrokowych oraz logopedycznych, które są dla niej niezmiernie ważne.

 

Niestety w ostatnim czasie stan bioder Emilki uległ znacznemu pogorszeniu, co znacznie utrudnia jej funkcjonowanie, a przyjmowanie pewnych pozycji, zarówno w życiu codziennym jak i podczas zajęć rehabilitacyjnych, sprawia jej wielki dyskomfort, a czasami nawet ogromy ból. Dodatkowo mocno podwichnięty staw biodrowy oraz zrotowana miednica przyczyniają się do pogłębienia powstałej już skoliozy kręgosłupa. Lekarze ortopedzi jednogłośnie twierdzą o jak najszybszej operacji stawów biodrowych oraz miednicy, co ich zdaniem może też poprawić stan kręgosłupa, a na pewno zapobiegnie dalszej deformacji.

W szpitalu w ramach NFZ, w którym dotychczas leczyła się Emilka, nie ma możliwości przeprowadzenia tego typu operacji, a w innych terminy sięgają minimum kilkanaście miesięcy! Niestety, nie możemy tyle czekać i narażać jej na dodatkowe cierpienia. Operacja potrzebna jest na „teraz”. Można wykonać ją prywatnie, już 12 lutego!

Koszt tej operacji to 25 tys. zł, a niezbędnej intensywnej rehabilitacji pooperacyjnej to 10 tys. zł, co znacznie przekracza nasze możliwości finansowe, dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc w zebraniu środków finansowych, aby jak najszybciej pozwolić jej żyć bez bólu i cieszyć się i tak już niełatwym życiem.


Z góry serdecznie dziękujemy!

Rodzice Emilki
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 117

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków