id: mhw6za

Zakup skanera Epson Perfection V850 Pro dla "Biblioteki Dziedzictwa"

Zakup skanera Epson Perfection V850 Pro dla "Biblioteki Dziedzictwa"

Nasi użytkownicy założyli 1 016 191 zrzutek i zebrali 1 064 346 310 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dwie żarowskie organizacje pozarządowe - Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl od 2017 roku prowadzą projekt: "Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej" (www.bibliotekadziedzictwa.pl), który dziś możemy nazwać największym w regionie społecznym archiwum. Biorąc pod uwagę ilość pozyskiwanych dla gminy Żarów materiałów archiwalnych, coraz częściej spotykamy się z trudnościami wynikającymi z braku posiadania odpowiedniego sprzętu służącego do digitalizacji dokumentów specjalnych tj. fotografie zapisane na negatywach i przeźroczach, mikrofilmy i mikroklisze.


Aby profesjonalnie skanować klisze fotograficzne; małoformatowe, średnioformatowe oraz cięte błony arkuszowe do aparatów wielkoformatowych, musimy korzystać regularnie z usług zewnętrznych, co obciąża bezpośrednio nasze organizacje. Dysponując skanerem Epson Perfection V850 Pro możemy: zwiększyć rozdzielczość skanowania do 6.400 x 9.600 DPI, używać nie 24-bitowej a 48-bitową głębie kolorów i wreszcie skanować nie tylko drukowane materiały archiwalne - a także klisze filmowe 35 mm: 3 x 6 klatek, slajdy 35 mm: 12 klatek, 120/220 — średni format (maks. 6 x 20 cm): 1 klatka, 5 x 4 cale: 1 klatka, do 203 x 254 mm (8×10 cali) przy wykorzystaniu prowadnicy obszaru kliszy, do 149 x 247 mm z technologią Digital ICE!


Zakup skanera Epson Perfection V850 Pro jest konieczny (do tej pory korzystaliśmy z urządzeń domowych) do dalszego rozwoju projektu "Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej", w ramach którego już pozyskaliśmy negatywy fotograficzne; czekające na konserwację i digitalizację. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do wsparcia projektu - jakże ważnego dla społeczności Ziemi Żarowskiej, która dzięki pracy NGO z Żarowa zyskuje nowe dane i pamiątki niezbędne do pielęgnowania tożsamości lokalnej i budowania świadomości mieszkańców gminy Żarów o przeszłości tego terenu.


Zebraną kwotę przeznaczymy w całości na zakup skanera Epson Perfection V850 z najnowszym oprogramowaniem oraz akcesoriami wspomagającymi pracę Archiwisty Społecznego!


Skaner Epson Perfection V850 Pro zasili zaplecze Fundacji Inicjatywa B i wykorzystywany będzie poza projektem "Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej" do prowadzenia warsztatów oraz akcji edukacyjnych zgodnie z celami statutowymi Fundacji, m.in. na terenie Gminy Żarów. W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: [email protected].


Z wyrazami szacunku: Fundacja Inicjatywa B

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

WW
MaWa
TN
Michał Faściszewski
100 zł
TN
Iwona Nieradka
50 zł
JW
Joanna Walkiewicz
100 zł
GL
Grzegorz Lewicki
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
TN
Ewa Góźdź
100 zł
MZ
Marzena Zięba
100 zł
KG
Katarzyna Grzegorzek
50 zł
WM
MJRski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!