id: krh692

Misja: Pomóż Josefowi usłyszeć świat!

Misja: Pomóż Josefowi usłyszeć świat!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 507 zrzutek i zebrali 1 216 821 083 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rozpoczynamy wyzwanie dla Josefa! 💚

[To read the description in English, scroll down and click on the Money Box.]


Przychodzimy dzisiaj do Was z ważnym przekazem.

W listopadzie 2023 roku, przyszedł na świat nasz syn, Josef. Ma zaledwie 4 miesiące, a już stoi przed sporym życiowym wyzwaniem, w które my, jako rodzice, jesteśmy niezwykle mocno zaangażowani.


Josef urodził się z obustronnym, głębokim niedosłuchem, co oznacza, że aby mógł słyszeć i mówić, będzie potrzebował wszczepienia implantów słuchowych. Dopiero one umożliwią mu naukę mowy i komunikację werbalną ze światem.


Naszym celem jest pomóc Josefowi, aby mógł jeszcze pełniej uczestniczyć w życiu - tworzyć, budować relacje i dzielić się wartościami z otoczeniem. To najlepszy moment na działanie, ponieważ już niedługo wszczepienie implantów stanie się dla niego możliwe.Nasza postawa wobec niedosłuchu Josefa


Josef  jest dzieckiem pełnym radości, uwielbia przytulanie i samodzielne bujanie się w ulubionym foteliku. :) Pomimo zaledwie czterech miesięcy życia, każdego dnia pokazuje nam, jak bardzo pragnie odkrywać otaczający go świat - również ten, który na razie pozostaje poza jego zasięgiem. 


Jako rodzice chcemy przekazać mu szacunek do życia, wartość pracy, postawę wdzięczności i odpowiedzialności. Pragniemy, aby mógł poznawać świat wszystkimi swoimi zmysłami, wykorzystując do tego również słuch i mowę.Aktualny stan zdrowia Josefa


Już po urodzeniu okazało się, że Josef ma problemy ze słuchem. Kolejne badania potwierdziły, że jest to obustronny, głęboki niedosłuch. Bez implantów słuchowych Josef nie nauczy się płynnej mowy,  a jego komunikacja będzie ograniczona. Wierzymy, że umiejętność mówienia otworzy przed nim drzwi do pełniejszego życia, da możliwość tworzenia, wyrażania siebie, nawiązywania przyjaźni, miłości oraz wartościowej pracy.


Sprawa ma pilny charakter, gdyż dzieci rozpoczynają proces słyszenia już w łonie matki, około 16. tygodnia ciąży. Z tego wynika, że Josef będąc poza tym kluczowym etapem rozwoju, już teraz ma spore opóźnienia w nauce mówienia.

QvtZkIDBBH1f0KDj.png


Terminy operacji


Przed nami kluczowe miesiące. Diagnostyka w kwietniu, a pierwsza operacja końcem maja lub w czerwcu. Każda chwila jest bezcenna, aby Josef mógł jak najszybciej skorzystać z implantów oraz rozpocząć rehabilitację i odkrywać świat dźwięków, który na niego czeka.


Ważne jest, aby przed ukończeniem pierwszego roku życia, nasz syn miał już przynajmniej jeden działający implant. Lekarze potwierdzają, że w pierwszym roku mózg dziecka charakteryzuje się wysoką neuroplastycznością, co oznacza lepszą zdolność do nauki i rozwoju. Wczesne wprowadzenie implantu zwiększa szanse Josefa na skuteczną rehabilitację i łatwiejsze przyswajanie wiedzy.


Planujemy, że drugi implant zostanie wszczepiony około pół roku po pierwszym, zanim Josef skończy roczek, aby maksymalnie wykorzystać ten kluczowy okres w jego rozwoju. Warto wiedzieć, że zazwyczaj nie wszczepia się obu implantów jednocześnie, by uniknąć zwiększonego ryzyka powikłań.


Josef nosi już aparaty słuchowe, które stymulują nerw słuchowy i przygotowują go na operację. To ważny krok w kierunku zapewnienia najlepszych możliwych efektów z implantu.


Rehabilitacja po operacji będzie kolejnym krokiem w naszej podróży. Zajęcia z surdologopedą, nauka rozróżniania i rozpoznawania dźwięków, a także nauka mówienia to tylko część procesu, który pomoże Josefowi w pełni korzystać ze swoich nowych możliwości słuchowych.


Cel zbiórki to 140 tysięcy złotych.


Jest to kwota potrzebna do sfinansowania wszczepienia pierwszego implantu.

Zbiórkę na drugi implant zorganizujemy w kolejnych miesiącach.


Koszty te obejmują nie tylko sam zabieg, ale również wymagane badania, pobyt w szpitalu oraz roczną opiekę związaną z regulacją procesora dźwięku. Całkowita cena pierwszej operacji to 32 tysiące euro, co przekłada się na około 140 tysięcy złotych. Kwota ta jest szacunkowa, gdyż kurs euro był zmienny w ciągu ostatniego roku, a koszty operacji podane są w tej walucie. Uwzględniamy także wydatki na niezbędne akcesoria i logistykę.


Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu środków na pierwszą operację wszczepienia implantów ślimakowych, które umożliwią Josefowi słyszenie. Koszty te obejmują nie tylko same operacje, ale także niezbędne badania, pobyt w szpitalu, a także roczną opiekę w kontekście ustawiania procesora dźwięku.

rFiLFNZOs6heqqks.png


Dlaczego zbieramy środki w taki sposób, a nie przez NFZ?


Naszym działaniem i zaangażowaniem chcemy wybudować w naszym synu postawę zaradności i empatii. Mamy pomysły na zgromadzenie potrzebnej kwoty, dlatego zdecydowaliśmy, że nie będziemy zajmować miejsca w kolejce refundacyjnej osobom, które znalazły się w takiej samej sytuacji, lecz nie dysponują podobnymi możliwościami. Obserwując innych w szpitalnych korytarzach, uważamy, że to dobra decyzja.


Chcemy, żeby była to nietypowa zrzutka. Głęboko wierzymy, że jesteśmy w stanie zaoferować taką wartość, która pomoże całościowo ufundować operacje dla Josefa. Dlatego w trakcie zbiórki udostępnimy różne produkty i usługi, które osobiście wykona dla Was Mama Josefa, Daria. Więcej informacji poniżej. :)Jak możesz pomóc?


Twoje wsparcie może przyjąć różne formy - od wpłaty, poprzez zakup naszych usług, udostępnianie tej zbiórki, aż po zaangażowanie w inne inicjatywy, które wspierają nasz cel. Każdy gest ma ogromne znaczenie.Bądźcie z nami w drodze po słuch Josefa! 🎵


Każda wpłata, nawet najmniejsza, przybliża Josefa do świata, w którym może słyszeć i mówić.  To nie tylko operacja, to szansa na życie w świecie pełnym dźwięków i słów, możliwość komunikacji werbalnej z ludźmi, budowania relacji i wnoszenia wartości w życie innych. Wasza pomoc odmieni życie Josefa. Wpłać teraz i podziel się naszą misją. 


Dziękujemy za każde wsparcie.❤️

Josef, Daria i Norbert

IiAZPbcQ2TL0UMXf.png

[To read the description in English, scroll down and click on the Money Box.]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Dla dzieci • Artykuły papiernicze i przybory szkolne
Pakiet Cyfrowy💚
Trzy autorskie kolorowanki* dla dzieci do wydrukowania. Stworzone własnoręcznie przez Mamę Josefa, Darię.*Grafika przedstawiająca kolorowankę ma chara...
50 zł

Kupione 8

Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pakiet Podstawowy💙
Piękny własnoręcznie robiony ceramiczny kubek (300 ml)* przez Darię, Mamę Josefa + trzy autorskie kolorowanki dla dzieci do wydrukowania. Termin dosta...
250 zł

Kupione 6 z 100

Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pakiet Rozszerzony💛
Zestaw dwóch, różnych ceramicznych miseczek (średnica 14cm, wysokość 6,5cm)* wykonanych własnoręcznie przez Darię, Mamę Josefa + trzy autorskie koloro...
450 zł

Kupione 6 z 100

Koniec za 18 dni!
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pakiet Premium❤️
Cztery ceramiczne kubki pt. "Cztery pory roku" (300 ml) wykonane własnoręcznie przez Darię, Mamę Josefa. Wszystkie kubki różnią się od siebie kolorem ...
850 zł

Kupione 6 z 100

Koniec za 18 dni!

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Autorką ceramiki do zakupu na zrzutce jest Daria, Mama Josefa

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 608

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków