id: mj5222

"Nieśmiertelny" - film o Juliuszu Kubiszu

"Nieśmiertelny" - film o Juliuszu Kubiszu

Nasi użytkownicy założyli 914 720 zrzutek i zebrali 879 486 615 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Oj działo się w Strzelinie w tym tygodniu. Odwiedziliśmy to piękne miasto z kamerą i można powiedzieć, że historia Juliusza wzbogaciła się o piękne obrazy filmowe, za którymi stoi Bartosz Jurgiewicz. Wspólnie z Juliuszem przyjmowaliśmy pacjentów, śpiewaliśmy w lesie oraz poznawaliśmy uroki Strzelina. A co najważniejsze zdobyliśmy nowych aktorów do filmu - a są to trzy urocze kociaki! Na dniach zaczniemy montowanie filmu i bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty. Do zobaczenia na premierze!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Juliusza Kubisza znam od kilku lat, spotykamy się zawsze w górach na praktyce jogi. Jego życie to gotowy scenariusz co najmniej kilku prawdziwie hollywoodzkich obrazów – w tym dramatu wojennego, filmu przygodowego, polskiej wersji Dr. House’a, ale znalazłoby się sporo materiału na filozoficzne kino moralnego niepokoju, okraszonego jednak niezłym humorem i pozytywnym przekazem. Dla mnie jednak przede wszystkim historia Juliusza to gotowy… musical. Juliusz jest dźwiękiem. I to jakim!

j1760c18ef128a93.pngFilm „Nieśmiertelny – historia Juliusza Kubisza” traktuję jako wyzwanie, ale także swoją powinność. Miałem okazję poznać jego historię, posłuchać opowieści o czasach wojennych (ilu dziś zostało naocznych świadków IIWŚ?) i barwne losy powojennej służby zdrowia. Znam tajemnice „zeszytu grzechów lekarskich”, który Juliusz założył samemu sobie w wyniku dramatycznych decyzji medycznych. Wiem też, dlaczego na piersi naszego bohatera jest wytatuowane „Do Not Resuscitate”.

Doświadczenie 92 lat pięknego życia, mądrość lekarza i jogina, ale też autoironia i świetny dowcip wiernego kolegi i druha na górskim szlaku, to wszystko składa się na decyzję, której nie warto i nie można odkładać. Film o Juliuszu Kubiszu ma już swój początek, teraz czas na rozwinięcie i zakończenie.

Dziękuję za wsparcie.

Piotr Biniek

tel. 698644484


Kilka słów o mnie – jestem niezależnym filmowcem ze Szczecina. Przez wiele lat byłem dziennikarzem Kuriera Szczecińskiego, a także współautorem cyklu programów ekologicznych Podmuch Energii dla TVP. Jako najważniejsze moje prace uważam projekty muzyczne i filmowe Świdwie Sanctus i Pieśń Bielika. Jestem też założycielem i dyrygentem Tanowskiego Bractwa Śpiewaczego. Mieszkam w sercu Puszczy Wkrzańskiej, mam dwóch synów i podobnie, jak Juliusz dwa koty. Filmy powstają przy współpracy z Bartoszem Jurgiewiczem wybitnym operatorem ze Szczecina.

Ważniejsze produkcje filmowe:

Dokument filmowy Pieśń Bielika – rok produkcji 2020

Bielik w Polskiej Przestrzeni – rok produkcji 2020

Film muzyczny: „Świdwie Sanctus” Rok produkcji 2019

Film dokumentalny Świdwie Sanctus. Rok produkcji 2019

Nagrody (ważniejsze) : 1 nagroda Szczecin Film Festival 2019 w kategorii Szczecińskie Shorty

Mediterranean Film Festival Cannes – official selection

East Europe International Film Festival – official selection film festiwal

The Lift-Off Sessions - official selection film festiwal

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!