id: mjgmec

Pomoc Ukrainie Obwód Lwowski

Pomoc Ukrainie Obwód Lwowski

Nasi użytkownicy założyli 1 189 122 zrzutki i zebrali 1 252 687 735 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • p0bc7fba62c84576.jpeg

  Świat stanął do góry nogami przez ta bezsensowna wojnę. Dzisiaj cały czas poświęcamy na łagodzenie skutków bandyckich zachowań ruskich. Staramy się zadowolić wszystkich ale nasza praca i sukcesy właśnie wk.....ją niektórych urzędników.


  Ale osiągniemy sukces. Ważne są słowa św. Jana Pawła II

  „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów i Stowarzyszenie "Izabelin Przyszłości” od pierwszego dnia wojny na Ukrainie włączyły się do pomocy. Już 25 lutego przeznaczyliśmy jedna z naszych siedzib w Izabelinie na „Ukraiński dom rodzinny dla uchodźców". Tak nazwaliśmy, ponieważ chcemy, aby wszyscy w naszych domach czuli się, jak w rodzinie i byli naszymi gośćmi, a nie mieszkańcami hotelu. W pierwszej kolejności przyjęliśmy mamy z dziećmi, które są pod opieką medyczną Centrum Zdrowia Dziecka i uciekli z Ukrainy.


Dzięki funduszom, które uda nam się zebrać, zapewnimy zakwaterowanie Ukraińcom uciekającym ze swojej ojczyzny. Poza naszą siedzibą pozyskaliśmy już 6 mieszkań w gminie Izabelin, które wynajęliśmy nieodpłatnie (umowy są zawierane na czas nieokreślony, a nie na kilka dni). W naszej gestii będzie leżało zatrudnienie pracowników dbających o wszystkie siedziby oraz osób odpowiedzialnych za koordynację działań. Do pracy planujemy zaangażować obywateli Ukrainy, którzy zostawili całe swoje dotychczasowe życie w państwie brutalnie dotkniętym rosyjskimi atakami i natychmiast potrzebują zatrudnienia.


Zrobiliśmy rozeznanie w zawodach naszych gości i już działa fryzjerstwo damskie i męskie, ale potrzebne jest wyposażenie takiego zakładu. Przygotowujemy salę dydaktyczną, aby panie nauczycielki (bo takie zamieszkały w naszym domu) rozpoczęły pracę z dziećmi uchodźców. Szykujemy także możliwość gotowania dla wszystkich także tych na kwaterach prywatnych, gdzie gospodarze nie zawsze mają możliwość zagwarantowania dostępu do kuchni. Członkowie stowarzyszenia zebrali i przeznaczyli na te cele już 101.237 zł. Wysłaliśmy już na Ukrainę trzy transporty pomocy, których wartość przekroczyła już 79.000 zł, gdzie pokaźną część darów otrzymaliśmy od Santander Bank Polska S.A. oddział przy ul. Kasprowicza. Naszą pomoc kierujemy do małych miejscowości, gdzie duże transporty pomocy humanitarnej docierają w dalszej kolejności albo jeszcze nie dotarły wcale, a nasi goście utrzymują kontakt z mężami, którzy wstąpili do WOT.


W małych miejscowościach szykują się do inwazji i potrzebują choćby gwoździ 10 cm. Pytanie, w jakim celu? Spawają kolce do przebijania opon pojazdów bojowych agresora (na zdjęciach). Wysłaliśmy już transport ze spawarkami i elektrodami oraz 650 kg gwoździ. Jak widać, pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy nie zna ograniczeń.


Przyjęliśmy zasadę pomagania konkretnym ludziom w zdefiniowanych miasteczkach i miastach, gdzie już nawet handel nie działa poza niezbędnymi art. spożywczymi. Brakuje wszystkiego i nawet apteki już nie posiadają leków przeciw zapalnych i przeciw bólowych, a także materiałów opatrunkowych.


Nasze hasło to „Wątpliwa nasza przyszłość bez wolnej Ukrainy”


Pomagajmy razem.


Transporty wozimy także karetką pogotowia, która na powrocie przywozi pacjentów będących pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka (dzieci po przeszczepach) lub inne osoby, dla których transport na siedząco i długich kolejkach byłby utrudnieniem.


Jest to oficjalna zrzutka, dedykowana pomocy humanitarnej naszym najbliższym sąsiadom, ofiarom wojny.


Ukraińcy potrzebują dziś nie tylko solidarności, ale i bezpośredniej pomocy. Środki będą przeznaczone na pomoc dla obrońców kraju i ofiar wojny. Lista potrzeb dynamicznie się zmienia, ale wiemy, że potrzebne są przede wszystkim kamizelki kuloodporne, opatrunki medyczne i noktowizory, ale też środki na utrzymanie uchodźców wewnętrznych i wsparcie dla osób przybywających do Polski, pomoc dla ukraińskich wolontariuszy, którzy niejednokrotnie na urlopach bezpłatnych pomagają nam. Dla pokazania skali pomocy, jaka jest kierowana to choćby cena jednej kamizelki to 600-850 Euro i wielu ochotników ukraińskich walczy bez nich. Mamy ambicję zebrania funduszy na przynajmniej 50 kamizelek dla ochotników z miejscowości Złoczów k/Lwowa.

Слава Україні - Chwała Ukrainie

Героям слава - Bohaterom chwała


Nasze działania objęła patronatem Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza


Dzisiejsza (12/03) dostawa sprzętu AGD ze składek członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Zdjęcia z wyjazdu (12/03) kolejnego transportu karetką do Złoczowa k/Lwowa darów zebranych od darczyńców z Izabelina i Banku Santander oddział Kasprowicza 119


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 37

TI
Przyjaciele z Bielan IzabelinPrzyszłości.pl
7 000 zł
Zwrócona
TI
Zosia i Krzysztof, IzabelinPrzyszłości.pl
2 500 zł
Zwrócona
TI
Jola, IzabelinPrzyszłości.pl
900 zł
Zwrócona
TI
Ryszard, IzabelinPrzyszłości.pl
500 zł
Zwrócona
JS
Jarek, Stowarzyszenie Izabelin Przyszłości
1 200 zł
Zwrócona
TI
Tomek, Izabelin Przyszłości
1 000 zł
Zwrócona
JB
320 zł
JB
315 zł
JB
310 zł
JB
305 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków