15 579 zł 
z 350 000 zł
4%
zakończona 31.05.2022r
37 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • p0bc7fba62c84576.jpeg

  Świat stanął do góry nogami przez ta bezsensowna wojnę. Dzisiaj cały czas poświęcamy na łagodzenie skutków bandyckich zachowań ruskich. Staramy się zadowolić wszystkich ale nasza praca i sukcesy właśnie wk.....ją niektórych urzędników.


  Ale osiągniemy sukces. Ważne są słowa św. Jana Pawła II

  „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”


  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, obecnie w naszych domach przebywa 36 osób. 37% kobiet już podjęło różnego rodzaju prace w tym 14% już stałą na umowe o pracę. Teraz przygotowujemy projekt zaopatrzenia w żywność i koce dla mieszkańców z dwóch wsi z okolic Złoczowa. Są to osoby starsze i matki wielodzietne które pozostały same ponieważ mężczyźni pojechali na wojnę i dopływ środków finansowych do tych rodzin został ograniczony. Uruchomiliśmy także zbiórkę żywności o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Nadzór nad ta akcją podjęło się Stowarzyszenie Izabelin Przyszłości. Dla chętnych przekazać dary zapraszamy do kontaktu z koordynatorem: Pan Marek 506 000 007.s12383350745c2c5.jpeg

  To jest symbol naszych stowarzyszeń pokazujący dbałość o Osoby Starsze jako symbol Miedzynarodowego Dnia Osób Starszych który my celebrujemy cały rok. W tym okresie wojny na Ukrainie osoby starsze muszą być otoczone specjalną opieka bo sytuacja spowodowała, że nawet niektórzy ukraińscy seniorzy już nie dostają pełnej emerytury.

  W naszych działaniach mamy w pamięci słowa św. Jana Pawła II o sensie ludzkiego cierpienia :

  "Cierpienie jest w świecie również po to, żeby wyzwolić w nas miłość, ów hojny i bezinteresowny dar z własnego "ja" na rzecz tych, których dotyka cierpienie". (List apostolski Salvifici Doloris, 1984 r.)


  POMAGAJMY RAZEM


  Czytaj więcej
 • Dzięki owocnej współpracy z Santander Bank Polska - 1 Oddział w Warszawie przy ul. Jana Kasprowicza 119a otrzymaliśmy ogromną ilość darów, które przetransportowaliśmy do Ukrainy. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów użyczyło na ten cel busa, który na co dzień służy cyklistom do przewozu sprzętu kolarskiego podczas wyścigów. Transporty wozimy także karetką pogotowia, która na powrocie przywozi pacjentów, dla których przejazd na siedząco i w długich kolejkach byłby niemożliwy.

  Zebrane dary wydawane są potrzebującym w Polsko-Ukraińskim sklepie "Dziecięcy Raj".p8331587bf9a65cd.jpeguf87f13a85394abe.jpegq09fb895c833bf3d.jpegcb6991a0ddcfc61e.jpegf5ae1feb5c9eb011.jpeg

  Czytaj więcej
 • Firma transportowa dostarczyła do domu w Izabelinie zakupione przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów i Stowarzyszenie Izabelin Przyszłości niezbędny sprzęt RTV i AGD.df7a6a0e96df6b46.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów i Stowarzyszenie "Izabelin Przyszłości” od pierwszego dnia wojny na Ukrainie włączyły się do pomocy. Już 25 lutego przeznaczyliśmy jedna z naszych siedzib w Izabelinie na „Ukraiński dom rodzinny dla uchodźców". Tak nazwaliśmy, ponieważ chcemy, aby wszyscy w naszych domach czuli się, jak w rodzinie i byli naszymi gośćmi, a nie mieszkańcami hotelu. W pierwszej kolejności przyjęliśmy mamy z dziećmi, które są pod opieką medyczną Centrum Zdrowia Dziecka i uciekli z Ukrainy.


Dzięki funduszom, które uda nam się zebrać, zapewnimy zakwaterowanie Ukraińcom uciekającym ze swojej ojczyzny. Poza naszą siedzibą pozyskaliśmy już 6 mieszkań w gminie Izabelin, które wynajęliśmy nieodpłatnie (umowy są zawierane na czas nieokreślony, a nie na kilka dni). W naszej gestii będzie leżało zatrudnienie pracowników dbających o wszystkie siedziby oraz osób odpowiedzialnych za koordynację działań. Do pracy planujemy zaangażować obywateli Ukrainy, którzy zostawili całe swoje dotychczasowe życie w państwie brutalnie dotkniętym rosyjskimi atakami i natychmiast potrzebują zatrudnienia.


Zrobiliśmy rozeznanie w zawodach naszych gości i już działa fryzjerstwo damskie i męskie, ale potrzebne jest wyposażenie takiego zakładu. Przygotowujemy salę dydaktyczną, aby panie nauczycielki (bo takie zamieszkały w naszym domu) rozpoczęły pracę z dziećmi uchodźców. Szykujemy także możliwość gotowania dla wszystkich także tych na kwaterach prywatnych, gdzie gospodarze nie zawsze mają możliwość zagwarantowania dostępu do kuchni. Członkowie stowarzyszenia zebrali i przeznaczyli na te cele już 101.237 zł. Wysłaliśmy już na Ukrainę trzy transporty pomocy, których wartość przekroczyła już 79.000 zł, gdzie pokaźną część darów otrzymaliśmy od Santander Bank Polska S.A. oddział przy ul. Kasprowicza. Naszą pomoc kierujemy do małych miejscowości, gdzie duże transporty pomocy humanitarnej docierają w dalszej kolejności albo jeszcze nie dotarły wcale, a nasi goście utrzymują kontakt z mężami, którzy wstąpili do WOT.


W małych miejscowościach szykują się do inwazji i potrzebują choćby gwoździ 10 cm. Pytanie, w jakim celu? Spawają kolce do przebijania opon pojazdów bojowych agresora (na zdjęciach). Wysłaliśmy już transport ze spawarkami i elektrodami oraz 650 kg gwoździ. Jak widać, pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy nie zna ograniczeń.


Przyjęliśmy zasadę pomagania konkretnym ludziom w zdefiniowanych miasteczkach i miastach, gdzie już nawet handel nie działa poza niezbędnymi art. spożywczymi. Brakuje wszystkiego i nawet apteki już nie posiadają leków przeciw zapalnych i przeciw bólowych, a także materiałów opatrunkowych.


Nasze hasło to „Wątpliwa nasza przyszłość bez wolnej Ukrainy”


Pomagajmy razem.


Transporty wozimy także karetką pogotowia, która na powrocie przywozi pacjentów będących pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka (dzieci po przeszczepach) lub inne osoby, dla których transport na siedząco i długich kolejkach byłby utrudnieniem.


Jest to oficjalna zrzutka, dedykowana pomocy humanitarnej naszym najbliższym sąsiadom, ofiarom wojny.


Ukraińcy potrzebują dziś nie tylko solidarności, ale i bezpośredniej pomocy. Środki będą przeznaczone na pomoc dla obrońców kraju i ofiar wojny. Lista potrzeb dynamicznie się zmienia, ale wiemy, że potrzebne są przede wszystkim kamizelki kuloodporne, opatrunki medyczne i noktowizory, ale też środki na utrzymanie uchodźców wewnętrznych i wsparcie dla osób przybywających do Polski, pomoc dla ukraińskich wolontariuszy, którzy niejednokrotnie na urlopach bezpłatnych pomagają nam. Dla pokazania skali pomocy, jaka jest kierowana to choćby cena jednej kamizelki to 600-850 Euro i wielu ochotników ukraińskich walczy bez nich. Mamy ambicję zebrania funduszy na przynajmniej 50 kamizelek dla ochotników z miejscowości Złoczów k/Lwowa.

Слава Україні - Chwała Ukrainie

Героям слава - Bohaterom chwała


Nasze działania objęła patronatem Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza


Dzisiejsza (12/03) dostawa sprzętu AGD ze składek członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Zdjęcia z wyjazdu (12/03) kolejnego transportu karetką do Złoczowa k/Lwowa darów zebranych od darczyńców z Izabelina i Banku Santander oddział Kasprowicza 119


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 37

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 989 zrzutek

i zebrali

811 791 300 zł

A ty na co dziś zbierasz?