id: mjtczs

Samochód ratowniczo gaśniczy dla OSP Jaszczurowa.

Samochód ratowniczo gaśniczy dla OSP Jaszczurowa.

Nasi użytkownicy założyli 959 534 zrzutki i zebrali 967 593 045 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Jaszczurowa.

 

Szanowni Państwo,

 

Jesteśmy Ochotnikami Straży Pożarnej w Jaszczurowej. Nasza jednostka działa od 1953 r. - to już 70 lat. Bierzemy udział w wielu różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także czynnie uczestniczymy w edukacji społeczeństwa oraz najmłodszych. Wszystkie nasze działania można śledzić i przeglądać na naszym Facebooku: OSP Jaszczurowa.

AeYziW5KSiwwviPg.jpg

Nasza jednostka w większości działa na używanym i starszym sprzęcie pożarniczym, który pozyskiwaliśmy sami lub w wyniku przekazania od innych służb. W roku 1989 otrzymaliśmy wóz strażacki STAR 244. Samochód wymaga nieustannych napraw, które generują kolejne koszta. Star z racji swojego wieku i ciągłej eksploatacji nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom i ratownikom biorącym udział w akcjach. Ilości zdarzeń niestety przybywa w naszym rejonie, a nasz starachowicki pracuś często daje znać, że ma już swoje lata.

i9lVyF5LyO1TfQEL.jpg Od kilku lat ubiegamy się o nowe lekkie auto ratowniczo-gaśnicze o DMC 5,5-7,5 tony z zbiornikiem wodnym 1500 l oraz napędem 4x4, które usprawniłoby nasze działania, a także zwiększyło poziom bezpieczeństwa. Nowe samochody strażackie są bardzo drogie (jego koszt to ok. 650 000 tys. zł) i niestety nie jesteśmy w stanie go zakupić ze środków własnych.


W zeszłym roku sołectwa Gminy Mucharz razem z Urzędem Gminy zabezpieczyły nam 200 tys. zł na zakup nowego samochodu. Dodatkowo w tym roku przewidziano dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 190 tys. zł właśnie na ten cel. W dalszym ciągu staramy się pozyskiwać dofinansowania z innych źródeł m.in. z Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Wiemy jednak, że wkład własny, który mamy jest póki co niewystarczający.


Dlatego też chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, każda złotówka jest dla nas bardzo ważna. Wpłaty można robić przez portal zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto: 28 8111 1019 2002 2000 3535 0002.

Xk6t8dhHnBEZEfE2.jpgX8d6WT3CHWBGqBUP.jpg

Będziemy wdzięczni za wszystkie wpłaty - i te duże, i te małe, każda z nich jest dla nas niezwykle ważna. Dzięki Wam przybliżamy się do nabycia nowego wozu. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom! Bardzo prosimy o udostępnianie linku zrzutki na profilach społecznościowych. Mamy nadzieję że wspólnymi siłami uda nam się sprostać temu wyzwaniu.


Ze strażackim pozdrowieniem

Zarząd OSP Jaszczurowa i wszyscy Druhowie

Lokalizacja

Jaszczurowa, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
400 zł
PT
Pławny Tomasz
200 zł
VK
Magdalena Krubanov
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Marta Bednarczyk
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KB
Kazimierz Targosz
400 zł
AG
100 zł
MT
Mozdzen T
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!