id: mjtczs

Samochód ratowniczo gaśniczy dla OSP Jaszczurowa.

Samochód ratowniczo gaśniczy dla OSP Jaszczurowa.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 895 zrzutek i zebrali 1 231 001 411 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Jaszczurowa.

 

Szanowni Państwo,

 

Jesteśmy Ochotnikami Straży Pożarnej w Jaszczurowej. Nasza jednostka działa od 1953 r. - to już 70 lat. Bierzemy udział w wielu różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także czynnie uczestniczymy w edukacji społeczeństwa oraz najmłodszych. Wszystkie nasze działania można śledzić i przeglądać na naszym Facebooku: OSP Jaszczurowa.

AeYziW5KSiwwviPg.jpg

Nasza jednostka w większości działa na używanym i starszym sprzęcie pożarniczym, który pozyskiwaliśmy sami lub w wyniku przekazania od innych służb. W roku 1989 otrzymaliśmy wóz strażacki STAR 244. Samochód wymaga nieustannych napraw, które generują kolejne koszta. Star z racji swojego wieku i ciągłej eksploatacji nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom i ratownikom biorącym udział w akcjach. Ilości zdarzeń niestety przybywa w naszym rejonie, a nasz starachowicki pracuś często daje znać, że ma już swoje lata.

i9lVyF5LyO1TfQEL.jpg Od kilku lat ubiegamy się o nowe lekkie auto ratowniczo-gaśnicze o DMC 5,5-7,5 tony z zbiornikiem wodnym 1500 l oraz napędem 4x4, które usprawniłoby nasze działania, a także zwiększyło poziom bezpieczeństwa. Nowe samochody strażackie są bardzo drogie (jego koszt to ok. 650 000 tys. zł) i niestety nie jesteśmy w stanie go zakupić ze środków własnych.


W zeszłym roku sołectwa Gminy Mucharz razem z Urzędem Gminy zabezpieczyły nam 200 tys. zł na zakup nowego samochodu. Dodatkowo w tym roku przewidziano dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 190 tys. zł właśnie na ten cel. W dalszym ciągu staramy się pozyskiwać dofinansowania z innych źródeł m.in. z Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Wiemy jednak, że wkład własny, który mamy jest póki co niewystarczający.


Dlatego też chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, każda złotówka jest dla nas bardzo ważna. Wpłaty można robić przez portal zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto: 28 8111 1019 2002 2000 3535 0002.

Xk6t8dhHnBEZEfE2.jpgX8d6WT3CHWBGqBUP.jpg

Będziemy wdzięczni za wszystkie wpłaty - i te duże, i te małe, każda z nich jest dla nas niezwykle ważna. Dzięki Wam przybliżamy się do nabycia nowego wozu. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom! Bardzo prosimy o udostępnianie linku zrzutki na profilach społecznościowych. Mamy nadzieję że wspólnymi siłami uda nam się sprostać temu wyzwaniu.


Ze strażackim pozdrowieniem

Zarząd OSP Jaszczurowa i wszyscy Druhowie

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 72

WM
Natalia Mosór
300 zł
MZ
Lucyna Zalewska
200 zł
 
Dane ukryte
10 zł
GS
Gabriela Sławomir Zawada
100 zł
SP
Szkoła Podstawowa Jaszczurowa
500 zł
ZM
ZHP Mucharz
500 zł
RK
R. Kruk
200 zł
BB
Bogusław Bednarczyk
800 zł
JK
Jakub Kadela
400 zł
MF
Monika i Mikołaj
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków