id: mkupb6

Nie bądź laikiem - zostań... przyrodnikiem!

Nie bądź laikiem - zostań... przyrodnikiem!

587 zł
z 320 000
0%
zakończona
30.06.2021r
12
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 010 zrzutek i zebrali 1 109 109 281 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!

Chciałbym zaprezentować Wam przedsięwzięcie, jakiego jeszcze nie było!


David Attenborough, znany brytyjski popularyzator wiedzy z zakresu przyrody i środowiska powiedział kiedyś: „Dla mnie świat naturalny jest największym źródłem ekscytacji, największym źródłem wizualnego piękna i największym źródłem zainteresowania intelektualnego. Jest to największe źródło bogactwa w życiu, które sprawiają, że warto jest żyć”.


Świat gna do przodu nieustannie. Żyjemy w ciągłym pędzie, poświęcamy się w całości pracy, zewsząd otacza nas stres, z którym musimy się mierzyć w różnych życiowych sytuacjach. Może czas to zmienić? Być może właśnie dziś nadszedł ten dzień, w którym zdecydujesz się wyruszyć w magiczną podróż, pełną zachwytów, wyjątkowych przeżyć i przygód? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszam Cię do wspólnego odkrywania sekretów polskiej przyrody!


Polska przyroda – życie w zgodzie i harmonią z naturą i otaczającym nas środowiskiem powinno stać się codziennością każdego z nas. W związku z tym, chciałbym Wam zaprezentować mój projekt i wielkie przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, jakim jest kolekcja kart edukacyjnych, wpinanych i przechowywanych w segregatorach pod nazwą „Sekrety polskiej przyrody”, mająca na celu podnoszenie i kształtowanie świadomości przyrodniczo-ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i ogólnie rodzin z dziećmi.


Każda karta, o wymiarach około 25x18 cm, jest otwierana. Przód karty zawiera omawiany temat a także wyjątkową ilustrację. Środek jak i tył karty również opatrzone są wyjątkowymi ilustracjami i zdjęciami oraz tekstem, zawierającym najważniejsze, najciekawsze i najbardziej przydatne informacje o danym zagadnieniu.

Poniższe karty nie są wersją ostateczną. Fotografie, które zostały użyte do poniższych kart poglądowych, nie będą użyte w prawdziwej wersji:

d87641c612df5e55.jpeg

Kolekcja jest podzielona na 17 głównych działów tematycznych. Każdy z nich zawiera różną liczbę kart. Każdy z działów ma swój unikatowy kolor a także jest oddzielony od pozostałych przy pomocy specjalnych przekładek tematycznych, umożliwiających utrzymanie porządku i w szybkim tempie, łatwe odnalezienie upragnionej karty.

v848a324c67594bb.jpeg

Każdy dział zostanie opracowany przez doktorów oraz profesorów Uniwersytetów Przyrodniczych, a także przez pasjonatów i ekspertów danych dziedzin! Przez cały miesiąc, od początku roku 2021, kontaktowałem się z wieloma szanowanymi autorytetami, mającymi swoje publikacje w postaci ogólnodostępnych książek jak i różnych wystąpień medialnych. Dzięki temu, pozyskałem zgody od 18 autorów, którzy bardzo chętnie opracują wartość merytoryczną kolekcji. Od każdego otrzymałem bardzo wiele ciepłych i miłych słów, mówiących o bardzo dobrym projekcie, ciekawym, interesującym i bardzo potrzebnym. Ich słowa uskrzydliły mnie i wiem, że kolekcja, którą opracowałem, naprawdę ma szansę, aby móc zaistnieć na rynku oraz zająć honorowe miejsce w Państwa domowych biblioteczkach.


Kolekcja wydawana będzie w sposób wysyłkowy. Każdy, kto zamówi kolekcję, staje się automatycznie prenumeratorem. To oznacza, że regularnie co 3 tygodnie otrzymywać będzie kolejną paczkę (kolejny pakiet), zawierającą 20 nowych kart kolekcji, pełnych wiedzy i wyjątkowych informacji. Stając się prenumeratorem, zyskujesz bardzo wiele!


> Pierwsza przesyłka zawierać będzie aż 60 kart kolekcji, wyjątkowy segregator, przekładki tematyczne, przewodnik po kolekcji oraz prezent – opaskę odblaskową. To wszystko w promocyjnej cenie 14,90 zł!

> W trakcie trwania kolekcji - dla małych i dużych - przewidziane są wyjątkowe prezenty, które każdy prenumerator otrzyma za darmo w wybranych przesyłkach. Wśród nich znajdą się m.in. lupa, kompas, karta przeżycia, apteczka pierwszej pomocy – wszystko to, co może się przydać małym odkrywcom, podczas ich odkryć i przyrodniczych eksploracji!

> Każda kolejna przesyłka to 20 nowych kart kolekcji w planowanej cenie 29,90 zł.


Zebrane środki przede wszystkim posłużą mi do:

> Opłacenia autorów – rzetelna wiedza i fachowe informacje są dla mnie priorytetem, stąd też wybór najlepszych specjalistów danych dziedzin,

> Opłacenia ilustratora, który wykona wyłącznie na potrzeby tej kolekcji, wspaniałe, bajecznie kolorowe ilustracje kart, do których każdy będzie wracać z radością,

> Produkcji (druk) pierwszych pakietów kart – karty produkowane jak i drukowane będą w profesjonalnej drukarni,

> Pozyskania wyjątkowych fotografii, które również znajdą się na kartach kolekcji,

> Utworzenia strony internetowej, przez którą będzie możliwość składania zamówień na rozpoczęcie prenumeraty,

> Rozreklamowania kolekcji, poprzez np. dołączenie ulotek do różnych czasopism.


Wybierając się niejednokrotnie do parku czy lasu, mijamy drzewa, rośliny, owady, ptaki… Bywa tak, że nie wiemy niestety, jakie właśnie drzewo minęliśmy, jakiego owada spotkaliśmy czy też jaki właśnie ptak przeleciał nad naszymi głowami. Fajnie by było w końcu umieć prawidłowo rozpoznawać grzyby i klasyfikować je jako jadalne lub trujące. Każdy z nas z pewnością chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ptaków, ssaków czy owadów, dla których las czy park jest ich domem. Każdy chciałby dowiedzieć się nieco więcej o ich zwyczajach żywieniowych, rozmnażaniu czy też zachowaniu.


Bardzo bym życzył sobie, aby dzięki tej kolekcji kart, rodziny z dziećmi spędzały dużo więcej czasu wspólnie, na odkrywaniu lasów czy parków milimetr po milimetrze i przeżywaniu niezapomnianych chwil w otoczeniu polskiej przyrody. Chciałbym, aby w szczególności dzieci i młodzież zainteresowały się bardziej tematem ekologii i ochrony środowiska, aby wiedziały, jak np. bezpiecznie rozpalać ognisko, jak zachowywać się w czasie burzy, jak nie zgubić się w lesie, jak rozpoznawać drzewa, ślady zwierząt, jak prawidłowo segregować śmieci, jak nie dopuszczać do zanieczyszczania przyrody i otaczającego nas środowiska. Chciałbym, aby każdy miał wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy, jak poprawnie usuwać kleszcza, jak chronić się przed owadami i jakie owoce bezpiecznie możemy zrywać z gałęzi drzew.

Za każdą wpłaconą złotówkę bardzo serdecznie dziękuję! Pozwólmy wszystkim młodszym i starszym odkrywać i fascynować się otaczającym nas światem każdego dnia!


Dla przyszłej kolekcji została utworzona strona na Facebooku:  https://www.facebook.com/Sekretypolskiejprzyrody, gdzie zamieszczane będą informacje o postępach w wydawaniu kolekcji. Ten cały rok ma być poświęcony na zebranie funduszy, na opracowanie treści i wykonanie ilustracji. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, to w przyszłym roku kolekcja powinna trafić w ręce wszystkich zainteresowanych :)


Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam serdecznie!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

JD
Julianna Dąbrowna
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
TB
Tomasz Bożek
70 zł
TT
TomekT
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
RK
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków