id: mmeb6x

Pomóż nam tańczyć dalej !

Pomóż nam tańczyć dalej !

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 633 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU SFINANSUJEMY KONTYNUACJĘ WARSZTATÓW DLA NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH TANCERZY PROJEKTU "ŁABĘDZIE" ORAZ KOLEJNE POKAZY SPEKTAKLU

 


 

W Teatrze Wielkim w Poznaniu po wielomiesięcznych spotkaniach warsztatowych przygotowaliśmy premierę spektaklu "Łabędzie". Przedstawienie powstało w oparciu o słynny balet oraz wyjątkową interpretację przez tancerzy. Wykonawcami są osoby niewidome, niedowidzące i o alternatywnej motoryce. Balet z pewnością traktujemy jako sztukę mistrzowską – jest to dziedzina sztuki będąca pochwałą dla piękna człowieka. Co jednak gdy na naszej drodze staje człowiek o ciele "odmiennym" od naszego – niewidomy, niedowidzący, czy (okrutne słowo) dysfunkcyjny? Czy możemy pozbawić go kontaktu z tą formą twórczości, ale co ważniejsze – jak sami odbierzemy jego zmagania z ruchem?


Premiera odbyła się 28.10 w Teatrze Wielkim w Poznaniu i odbiła się wielkim echem w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Jesteśmy widoczni w Europie. Mamy za sobą wielki międzynarodowy sukces. Jesteśmy finalistami FEDORA PRIZE w kategorii edukacja. To jedna z najważniejszych operowych nagród przyznawana za innowacyjne myślenie w sztuce operowej i balecie. Jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy znaleźli się w gronie finalistów w kategorii edukacja. Fedora uruchomiła kampanię crowdfundingową, aby pomóc nam w dalszych działaniach. Niestety, jest to kampania w EURO, co przy obecnej inflacji odbiera nam szanse na zebranie niezbędnej kwoty. Do tego datki wpłacać można jedynie przy użyciu kart kredytowych, a cały system wsparcia jest bardzo skomplikowany.


CHCEMY DALEJ PRACOWAĆ I POKAZYWAĆ NASZ SPEKTAKL - dlatego założyliśmy tą zrzutkę.

xe922043ebeeaa35.jpg

Na co przeznaczymy zebrane środki ?


50% wpłat przeznaczymy na natychmiastowe wznowienie naszych spotkań warsztatowych, zaplanujemy także kolejne pokazy spektaklu. Drugą połowę wpłacimy na zbiórkę FEDORY, by pokazać wsparcie Polaków. Kwota zebrana na portalu FEDORY zostanie przekazana także na nasze działania i w taki sposób każda wpłacona przez Państwa złotówka przeznaczona zostanie na nasz projekt.


Dlaczego chcemy pokazać FEDORZE, że jesteśmy aktywni? Walczymy o główną nagrodę w kategorii Edukacja, czyli międzynarodowe tournée spektaklu. Nasi niewidomi niedowidzący tancerze będą mieli szanse zaprezentować swoją wrażliwość i umiejętność tańca przed szeroką publicznością międzynarodową. Wszelkie aktywności społeczne, medialne i artystyczne przybliżają nas do tej nagrody. Liczymy na Państwa pomoc. Pod poniższym linkiem mogą Państwo potwierdzić naszą finałową nominację https://www.fedora-platform.com/funding-programmes/nominees/swans-vol-2-on-tour/563


e48f0a22b2f29106.jpg

W ten projekt zainwestowaliśmy już ponad 60 tys.PLN. Na przeprowadzenie kilkumiesięcznych warsztatów i przygotowanie spektaklu otrzymaliśmy dotację z ministerialnego programu Kultura Dostępna. Teraz poszukujemy kolejnych grantów, aby móc pracować dalej. Niestety, ze względu na wymagania regulaminowe programu Kultura Dostępna nie możemy sprzedawać biletów i czerpać zysków ze sprzedaży spektaklu. Z tego powodu potrzebujemy pomocy w zbiórce pieniędzy.


h17a902eef5c03d5.jpg

Spektakl będący owocem kilkumiesięcznych warsztatów twórczych ma na celu konfrontacje dwóch światów – naszego spojrzenia na piękno, oraz jego odczuwanie przez osoby niewidome. W oczywisty sposób konfrontujemy się ze społecznymi problemami wykluczenia i wstydu. W ramach pokutującej narracji nie jest łatwo na serio pomyśleć, że każdy jest pełnowartościową osobą, że nie tylko osoby w pełni sprawne mogą mieć wrażliwość twórczą i czuć się artystami. W tym sensie polemizujemy z tym, kto w ogóle może tworzyć kulturę. Zależy nam na tym, żeby punktem wyjścia pracy nie była litość cz​​y wyobrażenie o specjalnych potrzebach. Tworzymy przestrzeń, która pozwala na wczucie się w taniec jako praktykę, dotarcie do niej w taki sposób, na jaki pozwalają nasze możliwości motoryczne i emocjonalne.


n7719a942d6171a0.jpg

Fot. Bartosz Seifert.


DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁATĘ

Lokalizacja

Poznań, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
ZK
Zofia Kerger
50 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
KK
Kacper Kubiszer
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków