id: mmud7m

Pomóżmy Tomkowi odzyskać świadomość i sprawność

Pomóżmy Tomkowi odzyskać świadomość i sprawność

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
120 124 zł z 250 000 zł
48%
zakończona 31.08.2021r
964 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani, zrzutka dobiega końca… bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty i Waszą szczodrość :)


  Tomek aktualnie nadal przebywa w szpitalu w Warszawie. Wypis miał być w poprzedni piątek ale niestety nie udało się lekarzom rozpisać domowego leczenia farmakologicznego i wypis nie doszedł do skutku. Teraz wyniki Tomka się poprawiły i czekamy na decyzję czy w ogóle nie odstawić pewnych leków. Spodziewamy się wypisu w każdej chwili..

  W najbliższą niedzielę 29 sierpnia razem z Tomaszem jedziemy do prywatnej kliniki rehabilitacyjnej pod Iławą. Jest to jeden z lepszych ośrodków w Polsce. Planowo będziemy tam miesiąc.


  Tomek robi cały czas postępy, na ten moment ma problem z poruszaniem prawą ręką oraz walczymy z kręczem szyi. Pozostałe kończyny działają prawidłowo a same mięśnie są coraz silniejsze co znacznie ułatwia opiekę. Noga po operacji wygląda coraz lepiej, znacząco przesunęły się już kości, teraz stopniowo się rozciągają, żeby ostatecznie wskoczyć na właściwe miejsce :) a za jakiś czas aby Tomek mógł na niej stanąć :)


  Od wypadku 30 sierpnia miną 4 miesiące a 29 sierpnia rozpoczniemy prawidłową rehabilitację.. nie myśleliśmy, że to wszystko potrwa tak długo i że my jako rodzina pokonamy taką drogę w walce najpierw o życie Tomka, potem o operację… a teraz zaczynamy walkę o jego sprawność i powrót świadomości.. bez waszego wsparcia nie mielibyśmy takich możliwości. Odbyło się mnóstwo konsultacji w różnych miastach, przejechaliśmy tysiące kilometrów i jeszcze wiele takich przed nami ale jesteśmy pełni nadziei, że to się opłaci i niebawem Tomasz razem z nami będzie mógł Wam wszystkim podziękować za całe wsparcie i miłość. Doceniamy wszystko co dla nas zrobiliście i dziękujemy za Was Jehowie - naszemu Bogu.


  „Niech Jehowa będzie wysławiany,

  bo usłyszał moje błagania o pomoc.

  Jehowa jest moją siłą i tarczą,

  Jemu ufa moje serce.

  On mi pomógł i moje serce bardzo się cieszy”

  Psalm 28:6,7

  b29a6e707d9a3712.jpeg


  Czytaj więcej
 • Witajcie!

  Bardzo chciałam dodać aktualizację opisu wcześniej ale niestety nie miałam żadnych nowych informacji do przekazania… Operacja, która miała być w ciągu kilku najbliższych dni przeciągnęła się aż do 4 sierpnia. Niestety, kiedy chcieliśmy przenieść Tomka do szpitala w Warszawie aby wykonano tę operację  pojawiły się problemy administracyjne i niezbędne było uzyskanie zgody sądu na taką procedurę medyczną. Po wielu dniach starań w końcu udało się uzyskać zgodę we wtorek 27 lipca a już 1 sierpnia rano Tomasz jechał do Warszawy. Tam przeszedł wiele badań, zakwalifikował się do operacji i w środę 4 sierpnia został zoperowany. To moment na który czekaliśmy całe 3 miesiące i który otworzył nam drogę do walki o jego sprawność psychoruchową. Operacja składała się z 2 etapów. Po pierwsze została zespolona nasada kości udowej co umożliwi siadanie.

  W drugim etapie inny specjalista założył Tomkowi na dalszą kość udową stabilizator Ilizarowa, który widać na zdjęciu poniżej:


  x2fd7fbfec5de94c.png 

  Jego działanie podobne jest do działania aparatu ortodontycznego. Wkręcone w kość druty zamontowane do stabilizatora stopniowo będą układać tą kość we właściwym miejscu. Ta metoda pozwoliła wykorzystać zrosty, które pojawiły się w ciągu tych

  3 miesięcy a co najważniejsze umożliwia rozpoczęcie prawidłowej rehabilitacji Tomka.

  Aktualnie Tomasz nadal przebywa w szpitalu w Warszawie ale już niedługo będzie mógł zostać wypisany do domu. Dzięki zgromadzonym środkom udało się częściowo przygotować mieszkanie, zamówić transport medyczny z Warszawy do Radomia oraz kupić niezbędny sprzęt do monitorowania Tomka. Przed nami jeszcze znalezienie zespołu medycznego który zadba o dobrą opiekę oraz fizjoterapię Tomka w domu. Pod koniec miesiąca planujemy jechać do prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego – koszty są ogromne ale dzięki Waszej szczodrości Tomek ma możliwość trafić w najlepsze ręce.

  Wiemy, że przed nami dużo ciężkiej pracy ale jesteśmy pełni nadziei, że nasze wysiłki pomogą Tomkowi odzyskać świadomość

  i zacznie się z nami komunikować.


  Dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie – dzięki Wam mamy narzędzia aby rozpocząć walkę o Tomka.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mam na imię Paulina i chciałabym podzielić się z Wami historią mojego męża - Tomka

v93f5cef6a7c5c85.jpeg

30 kwietnia rano razem z Tomkiem cieszyliśmy się z długiego weekendu, mieliśmy plany aby wspólnie spędzić ten wieczór a potem majówkę, nacieszyć się czasem dla siebie… niestety wieczorem moje uczucia były skrajnie inne.  O 21:30 świat się zatrzymał i do dziś dla mnie stoi w miejscu. Dostałam telefon z informacją, że Tomek miał wypadek komunikacyjny i muszę przyjechać do szpitala. Najpierw myślałam, że to pewnie głupia przygoda, coś sobie złamał, może ma trochę otarć ale nic groźnego. Na miejscu usłyszałam, że Tomek był reanimowany i że ma tylko 5% szans na przeżycie z uwagi na wielonarządowe obrażenia. To był cios, nie wiem nawet w którym momencie osunęłam się na ziemię i przestałam słyszeć lekarza. Badania wykazały, że ma połamaną praktycznie całą prawą stronę, do tego ucierpiały płuca i serce. Niestety okazało się również, że Tomek ma uraz czaszkowo-mózgowy oraz rozlane krwiaki w głębokich strukturach mózgu. Mimo wszystko pokazał jak bardzo chce żyć i dobrze reagował na leczenie. Nie tylko przeżył ale też po około 3 tygodniach został odłączony od respiratora i zaczął samodzielnie oddychać. Jego serce też ustabilizowało pracę. Niedawno Tomek odzyskał przytomność a dziś 30 czerwca po równo 2 miesiącach stabilizowania Tomka na Oddziale Intensywnej Terapii został przeniesiony na Oddział Ortopedyczny w celu wykonania bardzo skomplikowanej operacji prawej nogi. Operacja jest planowana w ciągu najbliższych dni. Kiedy Tomek dojdzie do siebie po operacji musimy jak najszybciej rozpocząć rehabilitację aby pomóc mu odzyskać świadomość oraz sprawność ruchową. Na ten moment Tomek poruszą jedynie lewą dłonią, potrafi też wodzić wzrokiem za przedmiotami czy skupia wzrok na osobach które do niego mówią ale aby mógł odzyskać świadomość oraz sprawność ruchową potrzebuje bardzo intensywnej rehabilitacji a to niestety można zapewnić tylko w kosztownych ośrodkach. Chciałabym też zapewnić Tomkowi jak najlepsze warunki w domu aby mógł być rehabilitowany jak najczęściej będzie to możliwe dlatego liczy się dla nas w tym momencie każda złotówka. Jestem przekonana, że Tomek słyszy wszystko co do niego mówimy oraz rozumie i że będzie walczył z całych sił o dalszy powrót do zdrowia tak samo jak walczył o życie…

a ja chciałabym zapewnić mu do tego jak najlepsze warunki bo kocham go całym sercem…


ce0158ddc5dbad33.jpeg

Każdy kto zna Tomka wie, że jest on bardzo aktywny, uwielbia chodzić po górach, spędzać czas poza domem. Zawsze gotowy do pomocy innym, życzliwy, rozsądny i zawsze pozytywny. Bardzo chciałabym aby już niedługo znów mógł robić rzeczy, które zawsze go cieszyły ale do tego niezbędna jest Wasza pomoc…

k8f3369d54ef5a1a.jpeg


Bardzo dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie naszej historii.

Razem z całą rodziną jesteśmy pełni nadziei oraz wdzięczni za Waszą pomoc.


x960b882926c6f91.jpeg


mf0d5f110d0938e3.jpeg

Podaje swój numer konta jeśli, ktoś nie chce wpłacać na portalu

05 1140 2004 0000 3502 6970 2611

Paulina Szymańska, tytułem: darowizna na leczenie Tomka

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 964

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
KG
Krzysztof Goermasinski
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MB
Marek B.
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 47

 
2500 znaków
 • Tomasz Pawluś

  Niech będzie wysławiany Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec serdecznego współczucia i Bóg wszelkiego pocieszenia. On nas pociesza we wszystkich naszych próbach... (2 Koryntian 1:3, 4) Niech Jehowa zawsze wam dodaje sił, każdego dnia, w każdym bólu i w każdym wysiłku.

 • PW
  Agnieszka i Piotr

  Walcz Tomek !!!

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wytrwałości!!!

  100 zł
 • MG
  Marcin Gołębiewski

  Trzymaj się kuzyn!

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  „ Moja pomoc pochodzi od Jehowy. Twórcy nieba i ziemi”
  (Psalm 121:2)
  Jehowa dba o swoich wiernych sług ♥️

  ukryta
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 849 zrzutek

i zebrali

528 870 570 zł

A ty na co dziś zbierasz?