id: mmvvyk

Słuchaj, synu, nauk mistrza...

Słuchaj, synu, nauk mistrza...

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

Drodzy Czytelnicy,


U tych, którzy czytają czy słuchają naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zrodzić się pytania o sposób, w jaki można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania. Pierwsze owoce tej współpracy to:


  1. Wydanie płyty winylowej „Gemma caelestis” z chorałem gregoriańskim.
  2. Nagranie i udostępnienie audiobooka „Opowieści pielgrzyma” (w trakcie realizacji).


Dalszy ciąg tej współpracy rozpoczynamy na platformie zrzutka.pl, która udostępnia przejrzysty i bardzo prosty system przekazywania wsparcia dla twórców — darowizn tak jednorazowych, jak i regularnych.


Co wspierasz?


Zdecydowaliśmy się, że aktualne potrzeby będziemy umieszczać w dziale „Aktualności” na naszej stronie zrzutki. Jeżeli cel lub cele zostaną osiągnięte, będziemy informować na bieżąco naszych darczyńców, którzy również otrzymają produkt zrealizowany dzięki ich pomocy.


Od razu informujemy, że zebrane środki przeznaczymy m.in. na:


  1. Zakup materiałów i zlecanie druku do zewnętrznych drukarń (w przypadku większych projektów, które wymagają np. twardej oprawy, dodatkowych zdobień itp.)
  2. Tłumaczenie publikacji z języków starożytnych i nowożytnych.
  3. Przygotowywanie kosztownych audiobooków / e-booków.
  4. Zakup profesjonalnych maszyn, np. do graweru laserowego lub produkcji medalików.


Wsparcie, jak widzicie, dotyczyć będzie nadprogramowych pomysłów i inwestycji. Jesteśmy małym wydawnictwem, które stara się w myśl „Reguły” św. Benedykta zgromadzić wszystko, co potrzebne, tak by osiągnąć samowystarczalność. I tak jest obecnie. Po wielu latach udało się wypracować warunki, dzięki którym możemy przygotowywać i drukować większość publikacji u siebie. Jednak kiedy chcemy wydać jakąś publikację, np. w twardej i eleganckiej oprawie, musimy posiłkować się technologią, którą oferują profesjonalne drukarnie, co zwiększa koszty i w wielu przypadkach blokuje realizację danego projektu. Podobnie rzecz się ma w przypadku audiobooków lub e-booków. Patrząc na te dwa cele, których realizację parę lat temu zaplanowaliśmy, sądzimy że warto kontynuować taki pomysł realizowania — we współpracy z darczyńcami — naszych pomysłów.


Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy ideę naszej zrzutki. To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


O nas


Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec od początku swego istnienia (1991) stara się przedstawiać i promować najbardziej interesujące i wartościowe teksty z tradycji duchowej chrześcijaństwa czerpiącej obficie z doświadczenia mnichów. Poprzez nasze publikacje pragniemy pokazać, że mądrość minionych pokoleń jest olbrzymim bogactwem, które warto poznawać i z którego warto czerpać także obecnie. Tradycja jest jak wino – gdy się zestarzeje z przyjemnością się je pije (por. Syr 9,10). Siłą tradycji monastycznej, decydującej o jej nieprzemijalności i aktualności, jest gleba z której ona wyrasta: autentyczne doświadczenie Boga i własnej ograniczoności.


Na profil Wydawnictwa składają się przede wszystkim poszczególne serie wydawnicze: związane z przekazem doświadczenia duchowego mnichów („Źródła monastyczne”, „Z tradycji mniszej”, „Ora et Labora”), z tematyką biblijną, z liturgią („Modlitwa Kościoła”) oraz seria prezentująca odrębność i pokrewieństwa różnych Kościołów („Duchowość Wschodu i Zachodu”).


Oczywiście nie ograniczamy się tylko do wspomnianych serii. Napływ współczesnych, atrakcyjnych dla dzisiejszego Czytelnika tekstów spowodował rozrastanie się strefy Wydawnictwa nazywanej u nas popularnie „Poza seriami”. Znajdują się w niej publikacje z zakresu publicystyki, teologii biblijnej, teologii duchowości, historii, duchowej beletrystyki, sztuki i poezji. Podejmowane są tu zagadnienia życia duchowego, modlitwy, życia wspólnot zakonnych i całego Kościoła. Nie brakuje w tej kategorii zarówno prac naukowych, jak i lekkich, pełnych humoru tekstów.


Zdjęcia i materiały wideo: Marcin Marecik / Archiwum Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 306

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
ML
Małgorzata
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków