Terapia komórkami macierzystymi dla Ewy ID: mn6gks

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

35 756 zł z 35 000 zł

102%

35 756 zł

z 35 000 zł

zakończona

31.12.2018r

461

wspierających
102%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Na 17 kwietnia 2018 roku zaplanowano pierwsze podanie komórek macierzystych naszej Ewie. 20 mln małych komóreczek z galarety Whartona powędruje przez ewulkowy krwioobieg, miejmy nadzieję prosto do mózgu i pouprząta tamtejszy bałagan! Wiadomo, że taka "profesjonalna" ekipa sprzątająca nie może być tania, dlatego prosimy Państwa o pomoc i dołożenie swojej cegiełki do terapii Ewy.

Cześć, to jest Ewa.

Przyszła na świat z ciężkim bagażem. Ale bagaż oprócz trudów dźwigania skrywa w sobie dużo ciepła, uśmiechu i różowe okulary:-)

Ewa urodziła się z wielowadziem - wadą mózgu polimikrogyrią kory mózgowej, zespołem artrogrypotycznym w zakresie bioder, kolan i stóp, wrodzonym zwichnięciem stawów biodrowych i niedowładem czterokończynowym. Kiedy w 8 miesiącu jej życia wydawało nam się, że ta lista przypadłości nie może być dłuższa, Ewa zachorowała na padaczkę typu Westa. Jest to najgorszy i najbardziej destrukcyjny dla mózgu rodzaj epilepsji. Ewa z każdym napadem cofała się w rozwoju a jej życiu towarzyszył stały ból. Na szczęście odpowiednia terapia napady zatrzymała , dzięki czemu Ewa mogła powoli zacząć się uczyć.

Teraz jako 6-latka jest dzielnym przedszkolakiem. Bierze udział w zajęciach pedagogicznych, logopedycznych, psychologicznych, rehabilitacyjnych, dogoterapii , muzykoterpaii i aquaterapii. Wszyscy Ewulkowi terapeuci starają się ile sił, żeby stała się bardziej samodzielna i z większą łatwością wyrażała swoje potrzeby. Niestety szkody wywołane przez padaczkę i felerną budowę mózgu a także liczne ograniczenia fizyczne, są póki co niepokonanym murem. Liczymy, że terapia komórkami macierzystymi pomoże Ewie, nam i jej otoczeniu ten mur powoli rozebrać:-)

Terapia prowadzona jest przez lubelskich neurologów i Polski Bank Komórek Macierzystych. Polega na wprowadzaniu przez krwioobieg mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskanych z galarety Whartona.

Terapia rozłożona jest na 5 podań po 20 mln komórek.

Koszt jednego podania to 6500 zł+ koszty hospitalizacji.

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się posprzątać bałagan w główce Ewy!

Zapraszamy na charytatywny bazarek, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na terapie komórkami macierzystymi.

www.facebook.com/balaganewy

Bazarek :

https://www.facebook.com/events/159004478094771/?ti=cl

https://www.facebook.com/events/160980574613070/

Aktualności1

  • Ewka vel Merida Waleczna vel Xena vel Diabelna Atomówka walczyła o swe żyły niczym Wyspy Owcze o niepodległość. Ostatecznie wenflon wylądował na...stopie:-/ No to komóreczki ruszyły w podróż po ewulkowym krwioobiegu:-) Ewka czuje się dobrze-dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i każdy trzymany kciuk! To był pierwszy przeszczep. Czeka nas jeszcze 4 podania. Do sfinansowania całej terapii brakuje 12 tys. zł-prosimy o wsparcie i dziękujemy za każdą ciepłą myśl :-*

Wpłacający461

KG
Kinga Groniewska
ukryta
Sylwia Łyszkowska
11 zł
E
Ewelina
ukryta
AG
Aleksandra Grajewska
200 zł
PP
Paulina Piskorek
85 zł
B
Babcia Ania
100 zł
AM
Anna Michalik
51 zł
JC
Joanna Chomicz-Wlazły
35 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KS
Krystyna Skrzypczak
63 zł
Zobacz więcej

Komentarze20

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 957 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?